Reklama

100 dni portalu Fronda.pl


Niedziela Ogólnopolska 12/2009, str. 31

Katolicki portal informacyjno-społecznościowy fronda.pl obchodzi swoją studniówkę! 20 lutego minęło 100 dni, odkąd Stowarzyszenie Kulturalne Fronda (znane z szerokiej działalności medialnej: programy w TV, filmy, kwartalnik, wydawnictwo) uruchomiło na bazie słynnego Forum Frondy swój własny portal.
Przez tak krótki czas Fronda.pl zyskała prawie prawie 9 tys. zalogowanych użytkowników. Statystyki odwiedzin w ostatnim czasie to aż 25 tys. wejść na stronę każdego dnia! Nic dziwnego, bo portalowi Fronda.pl udało się wprowadzić do debaty publicznej kilka ciekawych wątków. Zaraz po debiucie wybuchła sprawa propagandy homoseksualnej w katalogu IKEA, a o reakcji na nią na portalu Fronda.pl pisały wielkie media w Polsce i w innych krajach. To dzięki Fronda.pl Polacy mogli się dowiedzieć o skandalu w Czechach i aroganckim zachowaniu przedstawicieli Parlamentu Europejskiego wobec Vaclava Klausa. To dzięki Fronda.pl kilka tysięcy polskich katolików wysłało list poparcia dla Papieża Benedykta XVI w okresie silnej nagonki antypapieskiej. Codziennie unikatowe newsy, ciekawe blogi i filmy wideo to ich recepta na sukces, ale Fronda.pl zapowiada, że to dopiero początek.
Portal nie jest ulubieńcem reklamodawców, więc utrzymuje się z regularnych wpłat swoich sympatyków. Specjalnie dla nich utworzono Klub Frondy, który pozwala uzyskać wiele bonusów (od prenumerat, rabatów na książki, po zniżki na reklamę w portalu). Sądząc po tempie wzrostu Klubu, Fronda.pl ma szansę dołączyć do wciąż nielicznego grona prawdziwie niezależnych mediów utrzymywanych przez własnych użytkowników. Zachęcamy Państwa do odwiedzin na tym portalu.

Zielona Góra: Dekrety rozdane

2019-06-18 14:10

Katarzyna Krawcewicz

Czerwiec w naszej diecezji od lat jest miesiącem zmian. Księża proboszczowie, wikariusze i neoprezbiterzy otrzymują w tym czasie dekrety. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 18 czerwca w domu biskupim w Zielonej Górze. Biskup Tadeusz Lityński wręczył dekrety kilkudziesięciu kapłanom.

Maciej Krawcewicz

Wśród księży, którzy otrzymali dekret, jest ks. Michał Graczyk, który opuszcza naszą diecezję i udaje się do zakonu benedyktynów w Triors we Francji. - To pragnienie kiełkowało we mnie jeszcze w seminarium, ale w pełni odkryłem je już po święceniach. Rozmawiałem o tym z księdzem biskupem, z czasem zacząłem już prosić o zgodę. Rok temu odbyłem dwumiesięczną próbę, a teraz wstępuję do nowicjatu i zaczynam formację – mówi.

Cały artykuł ukaże się w papierowym wydaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

GUS: Co trzecie małżeństwo się rozwodzi

2019-06-18 18:16

mp / Warszawa (KAI)

W świetle danych GUS liczba rozwodów w Polsce stanowi jedną trzecią spośród zawieranych małżeństw w danym okresie czasu. W 2108 r. zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, a rozwiodło się prawie 63 tys.

rodjulian / fotolia.com

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w 2018 r. zawarto w Polsce nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, podobnie jak w 2017 r. Natężenie zawierania małżeństw

obserwowane na przestrzeni lat jest nieco wyższe na wsi. W tym samym roku rozwiodło się prawie 63 tys. par małżeńskich, a w przypadku kolejnych ok. 1,3 tys. małżeństw orzeczono separację. Korzystny jest fakt, że w 2018 r. rozwodów było o ponad 2 tys. mniej niż w 2017 r., a separacji o 0,3 tys. mniej niż rok wcześniej.

GUS zwraca uwagę, że liczba rozwodów w miastach jest prawie 3-krotnie wyższa niż na wsi. W 2018 r. w miastach rozwiodło się ponad 45 tys. małżeństw. Z kolei liczba separacji w miastach jest ponad 2-krotnie wyższa niż wśród mieszkańców wsi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem