Reklama

Zapraszamy do Warszawy

II Dzień Dziękczynienia zainicjuje w przeddzień - 6 czerwca ogólnopolskie czuwanie modlitewne ruchów i wspólnot kościelnych na pl. Piłsudskiego, czyli tam, gdzie padły znamienne słowa Papieża: „Niech zstąpi Duch Twój...”. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad 30 tys. uczestników. „Oazowicze” będą modlić się o odnowę życia społecznego i politycznego, a także o odnowę wiary i życia chrześcijańskiego w Polsce i Europie. Zwieńczeniem uroczystości będzie wspólna Eucharystia. Podczas spotkania na pl. Piłsudskiego zostanie także odsłonięty pomnik w kształcie krzyża, który upamiętni wizytę Jana Pawła II w Warszawie w 1979 r. Nazajutrz - 7 czerwca o 7.45 nastąpi wymarsz pielgrzymki rodzinnej z pl. Piłsudskiego na Pola Wilanowskie do Świątyni Opatrzności Bożej. Głównym punktem programu Dnia Dziękczynienia będzie uroczysta Msza św. o godz. 12., której przewodniczyć będzie abp Józef Michalik - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz - metropolita krakowski. Podczas Eucharystii odnowiony zostanie historyczny Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Bogu.
W ramach obchodów II Dnia Dziękczynienia od 31 maja do 6 czerwca na pl. Piłsudskiego oraz na Polach Wilanowskich będzie można oglądać wystawę plenerową nt. pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a 2 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich zostanie zorganizowana konferencja naukowa pt. „Papież wolności”.

(as)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Papież do narodu ukraińskiego: w waszym cierpieniu ożywa krzyż samego Chrystusa

2022-11-25 19:08

[ TEMATY ]

papież

list

modlitwa za Ukrainę

PAP/FABIO FRUSTACI

Nie ma dnia, w którym nie byłbym blisko was i nie nosił was w moim sercu i mych modlitwach. Wasz ból jest moim bólem. Dziś widzę was na Chrystusowym krzyżu; was, którzy cierpicie z powodu terroru, rozpętanego przez tę agresję - pisze papież Franciszek w poruszającym liście do narodu ukraińskiego. Zapewnia w nim o nieustannej modlitwie, podziwie i bliskości, względem wszystkich, cierpiących z powodu trwającej wojny.

Publikujemy treść papieskiego listu:

CZYTAJ DALEJ

Siostry Nazaretanki wspominają założycielkę swojego Zgromadzenia

2022-11-26 12:05

[ TEMATY ]

nazaretanki

Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek

Na 25 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Franciszki Siedliskiej (błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza) , założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, także patronki wielu instytucji prowadzonych przez Zakon. (szkoły, przedszkola, świetlice). 2022 rok to także 180 lat od narodzin Franciszki Siedliskiej i 120 od śmierci. Oba zdarzenia przypadały na listopad.

W związku z tym ważnym dla Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek dniem w oficjalnych social mediach zgromadzenia pojawiły się specjalne życzenia od Siostry Przełożonej Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, Prowincji Warszawskiej Wiesławy Hyzińskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję