Reklama

Niedziela Świdnicka

Wrocław. Regionalny etap Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z Legnicy, Świdnicy, Wałbrzycha i Jarocina.

[ TEMATY ]

Wrocław

olimpiada wiedzy o rodzinie

dodn

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Uczestniczy regionalnego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Uczestniczy regionalnego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Wrocławia 1 marca przyjechały cztery zespoły ze szkół średnich Dolnego Śląska i jeden z Wielkopolski, które zdobyły największą liczbę punktów na etapie szkolnym olimpiady. Zadaniem każdego było przygotowanie prezentacji multimedialnej bądź krótkiego filmu na tematy zaproponowane przez organizatorów. W drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania komisji związane z przedstawionym zagadnieniem.

Największa wartość

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Tematyka Olimpiady ogniskuje się wokół wartości rodziny i małżeństwa oraz funkcjonowania ucznia jako członka rodziny, a w przyszłości osoby pełniącej rolę małżonka i rodzica. W założeniu Olimpiada ma charakter drużynowy, co znacznie podnosi jej walor wychowawczy. Główne cele Olimpiady to promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych, zainteresowanie młodych ludzi problematyką prorodzinną i instytucją małżeństwa oraz wspieranie edukacji w zakresie wychowania do życia w rodzinie – wyjaśniali organizatorzy.

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Zwycięski zespół Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński wraz katechetą i przewodniczącym komisji konkursowej

Zwycięski zespół Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński wraz katechetą i przewodniczącym komisji konkursowej

- W życiu mamy wiele wartości, które z czasem przemijają, chyba jednak największą wartością jest rodzina. Zaczynając od tego, że się jest małym dzieckiem nad którym opiekę sprawują rodzice. Następnie dojrzewamy, stajemy się dorośli i zastanawiamy się jak to życie sobie poukładać. A później przychodzi taki moment, że to nasi rodzice wymagają opieki, a kiedy ich zabraknie to zaczynamy patrzeć na życie z innej perspektywy. To, że przystąpiliście to Olimpiady i chcecie rozmawiać o rodzinie, to już w sobie jest samą wartością – mówiła dr Janina Horyń, dyrektor DODN we Wrocławiu, witając przybyłych uczniów wraz opiekunami.

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Reklama

Bartłomiej Pierkowski i Mateusz Jurkowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, podczas prezentacji tematu: Relacje w rodzinie – jak je budować?

Bartłomiej Pierkowski i Mateusz Jurkowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, podczas prezentacji tematu: Relacje w rodzinie – jak je budować?

Pojadą do Olsztyna

Reklama

Tegorocznymi zwycięzcami okazali się Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, którzy II etapie przygotowali film na temat „Rodzina w kinematografii ostatniego 20-lecia”. To ich materiał najbardziej spodobał się komisji i będą reprezentować województwo dolnośląskie w finale Olimpiady, który odbędzie się w połowie kwietnia w Olsztynie. Opiekunem zespołu jest katecheta o. Michał Jednoróg z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).

- Chciałbym podkreślić wysoki poziom merytoryczny i formalny przygotowanych przez uczniów filmów i prezentacji. Warto zauważyć, że przedstawione prace, poparte były swego rodzaju badaniami przeprowadzonymi w środowisku i rodzinach. A prezentowane odpowiedzi na pytania komisji były także cenną wartością dodaną – podsumował przewodniczący komisji konkursowej dr Paweł Beyga, którego wspierały Maria Janowska i Barbara Bieńkuńska. Awans do ogólnopolskiego finału wywalczyła także para Dominika Bałasz i Weronika Cieślak z Jarocina, która reprezentować będzie województwo wielkopolskie.

Dodajmy, że udział w ścisłym finale wzięli także uczniowie reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy oraz I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.

2023-03-01 23:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jugowice. Postawili na rodzinę

[ TEMATY ]

rodzina

olimpiada wiedzy o rodzinie

Jugowice

SP Jugowice

Uczniowie z jugowickiej podstawówki

Uczniowie z jugowickiej podstawówki

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka włączyli się kampanię promującą tradycyjny model rodziny.

Głównym celem kampanii „Postaw na Rodzinę” było uświadomienie uczniom wartości podstawowej komórki społecznej, jej funkcji i znaczenia dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Wśród zrealizowanych treści znalazły się te związane z rodzajami rodzin jak nuklearna (tj. rodzina mała, dwupokoleniowa składająca się z rodziców i ich biologicznych dzieci), wielopokoleniowa czy zastępcza.

CZYTAJ DALEJ

LN siatkarek - Polki w półfinale po zwycięstwie nad Turcją

2024-06-21 18:42

[ TEMATY ]

sport

Adobe Stock

Polskie siatkarki pokonały w Bangkoku Turcję 3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11) w ćwierćfinale Ligi Narodów i awansowały do najlepszej czwórki rozgrywek. W sobotę o godz. 12 w półfinale zmierzą się z Włoszkami.

Polska - Turcja 3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11)

CZYTAJ DALEJ

Święcenia diakonatu w diecezji toruńskiej

2024-06-22 13:47

Renata Czerwińska

- To z waszych rodzin Pan Bóg wybiera. To one są tą żyzną glebą, z których On wybiera do posługi kapłańskiej, misyjnej, życia konsekrowanego, a także założenia rodziny – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 22 czerwca w toruńskiej katedrze.

Do święceń przystąpiło pięciu młodych mężczyzn, pochodzących z parafii w Grudziądzu, Toruniu, Nowym Mieście Lubawskim i Jabłonowie Pomorskim.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję