Reklama

Niedziela Świdnicka

Wrocław. Regionalny etap Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z Legnicy, Świdnicy, Wałbrzycha i Jarocina.

[ TEMATY ]

Wrocław

olimpiada wiedzy o rodzinie

dodn

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Uczestniczy regionalnego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Uczestniczy regionalnego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Wrocławia 1 marca przyjechały cztery zespoły ze szkół średnich Dolnego Śląska i jeden z Wielkopolski, które zdobyły największą liczbę punktów na etapie szkolnym olimpiady. Zadaniem każdego było przygotowanie prezentacji multimedialnej bądź krótkiego filmu na tematy zaproponowane przez organizatorów. W drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania komisji związane z przedstawionym zagadnieniem.

Największa wartość

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Tematyka Olimpiady ogniskuje się wokół wartości rodziny i małżeństwa oraz funkcjonowania ucznia jako członka rodziny, a w przyszłości osoby pełniącej rolę małżonka i rodzica. W założeniu Olimpiada ma charakter drużynowy, co znacznie podnosi jej walor wychowawczy. Główne cele Olimpiady to promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych, zainteresowanie młodych ludzi problematyką prorodzinną i instytucją małżeństwa oraz wspieranie edukacji w zakresie wychowania do życia w rodzinie – wyjaśniali organizatorzy.

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Zwycięski zespół Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński wraz katechetą i przewodniczącym komisji konkursowej

Zwycięski zespół Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński wraz katechetą i przewodniczącym komisji konkursowej

- W życiu mamy wiele wartości, które z czasem przemijają, chyba jednak największą wartością jest rodzina. Zaczynając od tego, że się jest małym dzieckiem nad którym opiekę sprawują rodzice. Następnie dojrzewamy, stajemy się dorośli i zastanawiamy się jak to życie sobie poukładać. A później przychodzi taki moment, że to nasi rodzice wymagają opieki, a kiedy ich zabraknie to zaczynamy patrzeć na życie z innej perspektywy. To, że przystąpiliście to Olimpiady i chcecie rozmawiać o rodzinie, to już w sobie jest samą wartością – mówiła dr Janina Horyń, dyrektor DODN we Wrocławiu, witając przybyłych uczniów wraz opiekunami.

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Reklama

Bartłomiej Pierkowski i Mateusz Jurkowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, podczas prezentacji tematu: Relacje w rodzinie – jak je budować?

Bartłomiej Pierkowski i Mateusz Jurkowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, podczas prezentacji tematu: Relacje w rodzinie – jak je budować?

Pojadą do Olsztyna

Reklama

Tegorocznymi zwycięzcami okazali się Weronika Furowicz i Ignacy Jabłoński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, którzy II etapie przygotowali film na temat „Rodzina w kinematografii ostatniego 20-lecia”. To ich materiał najbardziej spodobał się komisji i będą reprezentować województwo dolnośląskie w finale Olimpiady, który odbędzie się w połowie kwietnia w Olsztynie. Opiekunem zespołu jest katecheta o. Michał Jednoróg z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).

- Chciałbym podkreślić wysoki poziom merytoryczny i formalny przygotowanych przez uczniów filmów i prezentacji. Warto zauważyć, że przedstawione prace, poparte były swego rodzaju badaniami przeprowadzonymi w środowisku i rodzinach. A prezentowane odpowiedzi na pytania komisji były także cenną wartością dodaną – podsumował przewodniczący komisji konkursowej dr Paweł Beyga, którego wspierały Maria Janowska i Barbara Bieńkuńska. Awans do ogólnopolskiego finału wywalczyła także para Dominika Bałasz i Weronika Cieślak z Jarocina, która reprezentować będzie województwo wielkopolskie.

Dodajmy, że udział w ścisłym finale wzięli także uczniowie reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy oraz I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.

2023-03-01 23:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: abp Kupny odwiedził galerię handlową

[ TEMATY ]

Wrocław

abp Sławoj Leszek Głódź

Bożena Sztajner

Wrocławską galerię handlową Pasaż Grunwaldzki odwiedził dziś abp Józef Kupny.Okazją do wizyty metropolity wrocławskiego była prezentacja stołów wielkanocnych, podczas której tradycyjne potrawy spożywane na śniadanie dniu Zmartwychwstania Pańskiego przedstawiło kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska.

Pisanki, baranki wielkanocne, pieczywo, wędliny oraz różnego rodzaju wypieki - stoły ustawione w Pasażu Grunwaldzkim uginały się od tradycyjnych potraw. Każdy mógł nie tylko spróbować ich smaku, ale przede wszystkim dowiedzieć się z jakich stron przyjechały one na Dolny Śląsk.

CZYTAJ DALEJ

Papież podczas I Światowych Dni Dzieci: wiara daje szczęście

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo wierzymy – powiedział Papież Franciszek do dzieci w homilii podczas pierwszych Światowych Dni Dzieci, w których uczestniczą przedstawiciele 101 krajów. Dodał, że wiara daje nam szczęście. Zwrócił się także z prośbą do dzieci: „módlcie się o pokój, aby nie było wojen”.

Pierwsze Światowe Dni Dzieci wypadają w tym roku w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W homilii do dzieci Papież skupił się na wyjaśnieniu roli trzech Osób Boskich. Podkreślił, że Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji warszawskiej

2024-05-27 08:37

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Archidiecezja Warszawska

Wojciech Łączyński/archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nowym proboszczom, z których jednego skierował do nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Mianował też nowego dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek w Konstancinie-Jeziornie.

Na uroczystości zabrakło nowego proboszcza parafii św. Tomasza, ks. Eryka Czarneckiego, który odbierze dekret w późniejszym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję