Reklama

Wiadomości

Ochojska powinna zostać ukarana

Wydawało się, że po 24 lutego politycy się opamiętają. Poskładają sobie wreszcie puzzle i zobaczą, że działalność Łukaszenki na granicy jest częścią większej wojennej układanki Moskwy. Niestety w tej kwestii Janina Ochojska bardzo szkodzi Polsce i sprzyja narracji Łukaszenki i Putina.

2023-03-11 18:01

[ TEMATY ]

komentarz

migranci

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Każdy, kto zna choć trochę historię wie, że zdrada Polski zawsze była karana, a kara tym była proporcjonalna do zagrożenia, w którym aktualnie znajdowała się ojczyzna. Dziś, gdy Polska jest państwem frontowy, należałoby liczyć na jakąś większą wyobraźnie i przynajmniej częściowe opamiętanie polskich elit politycznych. Niestety nie wszystkim to wychodzi i górę bierze wewnętrzna walka polityczna kosztem interesu i bezpieczeństwa Polski.

Na antenie TOK FM, Janina Ochojska, wybrana do europarlamentu z rekomendacji PO, mówiła o sytuacji migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jej zdaniem ofiar na granicy polsko-białoruskiej jest o wiele więcej. W tej chwili mówi się o 300 osobach, które zaginęły – stwierdziła Janina Ochojska. Związana z Platformą Obywatelską europosłanka sugerowała, że ciała migrantów mogły zostać „uprzątnięte” przez leśników i pochowane... w masowym grobie. Te słowa wpisują się w 100% w narracje Putina i Łukaszenki, których media co drugi dzień oskarżają Ukrainę i Polskę o faszyzm. Tym przecież Moskwa argumentuje potrzebę wojny z Ukrainą, którą bezpodstawnie oskarża się o różne zbrodnie. Według ich zapowiedzi kolejna ma być Polska.

Do wypowiedzi Ochojskiej odniosły się Lasy Państwowe. Ich rzecznik Michał Gzowski napisał na Twitterze, że europosłanka oskarżyła leśników o ukrycie kilkuset ciał zmarłych uchodźców w masowym grobie w Białowieży. "To wyjątkowo ohydne pomówienie. Lasy Państwowe wyciągną wszystkie dostępne prawnie konsekwencje. Opluwanie munduru leśnika nie pozostanie bezkarne" - stwierdził.

To bardzo dobra reakcja Lasów Państwowych, bo takie słowa nie mogą przejść bez echa, a ich "bohaterka" powinna zostać ukarana. Ale jest jeszcze jeden najważniejszy aspekt całej sprawy. Jakby Pani Janina nie zauważyła, to przypomnę - w dużym uproszczeniu - że Polska podobnie jak większość państw NATO obecnie toczy wojnę z Moskwą, a pośrednio także z Białorusią. To prawda, że główny front walk zbrojnych jest na Ukrainie, gdzie codziennie ginie ponad 1 tys. osób, ale przecież politycy z Kremla wielokrotnie wskazywali nawet w oficjalnych dokumentach dyplomatycznych, że celem tej agresji także jest Polska.

Reklama

Szkoda, że Ochojska nie widzi tak dobrze milionów uchodźców z Ukrainy, którzy musieli uciekać do Polski przed bombami Putnia, a cały czas wspiera wojnę hybrydową Łukaszenki i Putina na polsko-białoruskiej granicy. Robi dosłownie wszystko, by obraz Polski był jak najgorszy na arenie międzynarodowej i wśród zachodnich społeczeństw, a tym samym pozycja Warszawy zabiegającej o wsparcie dla Kijowa także była znaczenie słabsza. Dlatego też takie publiczne wypowiedzi należy odczytywać jako wsparcie dla reżimu Putina i Łukaszenki, kosztem pozycji Polski i także walczącej Ukrainy .

W tej całej sprawie najbardziej mi żal Bogu winnych leśników, którzy od pokoleń dbają o Puszczę Białowieską. Wielu z nich znam osobiście i wiem, że są to bardzo uczciwi, sumienni i oddani Polsce ludzie. Kilku z nich poznałem w 2017 roku, gdy razem z rodziną brałem udział w modlitwie tuż przy białoruskiej granicy - Różaniec do Granic. Z perspektywy 2021, a zwłaszcza 2022 roku widać, jak bardzo ta akcja modlitewna szczególnie w Puszczy Białowieskiej była prorocza i potrzebna.

Ocena: +15 -4

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski zwrócił się do ministra Kamińskiego ws. migrantów na wschodniej granicy

[ TEMATY ]

prymas Polski

migranci

abp Wojciech Polak

Mazur/Episkopat.pl

Prymas Polski abp Wojciech Polak skierował list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego ws. pomocy i zaopatrzenia medycznego migrantów, którzy przebywają na granicy z Białorusią. List opublikowali na swoim profilu na Twitterze medycy, którzy we wrześniu zwrócili się do Prymasa z prośbą o wsparcie ich apelu i mediację.

„Wciąż nie mamy zgody rządu na udzielanie pomocy medycznej w strefie stanu wyjątkowego. Wobec powyższego poprosiliśmy Prymasa Polski o mediację pomiędzy naszą grupą a przedstawicielami władzy. Abp. Wojciech Polak zwrócił się dziś (tj. 15 października przyp. red.) w tej sprawie do ministra Mariusza Kamińskiego” - poinformowali na swoim profilu medycy publikując list abp. Wojciecha Polaka.

CZYTAJ DALEJ

Rząd może zablokować TiKToka

2023-03-27 07:06

[ TEMATY ]

media

pixabay.com

Działająca przy premierze Rada ds. Cyfryzacji przedstawi w poniedziałek rekomendację odnośnie zakazu korzystania z chińskiej aplikacji na urządzeniach urzędników państwowych - donosi "Rzeczpospolita".

Gazeta w poniedziałkowym wydaniu zauważa, że coraz więcej krajów blokuje możliwość instalowania TikToka w telefonach przedstawicieli administracji publicznej. "Jeśli rząd przychyli się do krytycznego względem aplikacji stanowiska Rady, nad Wisłą może być podobnie. Chińskiemu gigantowi zarzuca się m.in. zbyt duży dostęp do danych użytkowników i współpracę z władzami w Pekinie" - czytamy.

CZYTAJ DALEJ

Rektor KUL: Ks. Blachnicki był zwyczajnym człowiekiem obdarzonym nadzwyczajnymi darami

2023-03-27 16:56

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

oaza.pl

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Franciszek Blachnicki

– Cieszymy się, że proces beatyfikacyjny postępuje i wierzymy, że nasz uniwersytet będzie miał kolejnego orędownika w niebie. Dziś wiemy, że to męczennik – powiedział Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas otwarcia wystawy poświęconej wieloletniemu wykładowcy KUL i twórcy Ruchu Światło-Życie, Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu.

Rektor KUL podkreślił, że ks. Blachnicki był sługą prawdy, który swoim życiem realizował wezwanie św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty na KUL: Uniwersytecie, służ prawdzie! Przypomniał, że przez formację w Ruchu Światło-Życie nie tylko przeszły miliony osób, ale także dziś wielu ludzi buduje na niej swój system wartości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję