Reklama

Katolickie Radio Zamość

Zachęcamy do słuchania wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z ofertą programową Katolickiego Radia Zamość. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Katolickie Radio Zamość jest rozgłośnią lokalną, powstałą przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Istniejemy od marca 1998 r. Mamy wielu słuchaczy na terenie całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Program naszej rozgłośni jest dobrze słyszalny w promieniu 120 km od nadajnika w Feliksówce. Docieramy nawet do Lwowa.
Codziennie ze studia w Zamościu emitujemy ponad 12 godzin programu informacyjno-muzycznego, przeznaczonego głównie dla słuchaczy w wieku od 20 do 60 lat.
Nasi reporterzy docierają wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. W codziennym serwisie informacyjnym można znaleźć zapowiedzi wydarzeń, relacje, krótkie wywiady. Tworząc Katolickie Radio Zamość przyjęliśmy na siebie zadanie rzetelnego informowania o każdym wydarzeniu, ważnym dla naszego Kościoła, regionu i dla naszej społeczności.
Na antenie podejmujemy różnorodną tematykę - są audycje dotyczące zdrowia, wychowania, edukacji. Zajmujemy się sprawami rolnictwa, współpracujemy z wieloma instytucjami, które działają na rzecz rozwoju wsi. Współpracujemy także z instytucjami kultury - większość wydarzeń kulturalnych na terenie Zamojszczyzny odbywa się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość. Promujemy ciekawe inicjatywy, staramy się integrować społeczności lokalne.
W tworzenie audycji jest zaangażowanych wielu kapłanów - naszymi stałymi gośćmi są: ks. infułat Jacek Żórawski i biskup pomocniczy diecezji Mariusz Leszczyński. Stale współpracują z nami Ojcowie Redemptoryści. Wśród współpracowników są również osoby działające w stowarzyszeniach katolickich i instytucjach związanych z Kościołem. W skład zespołu redakcyjnego wchodzą młodzi dziennikarze: prezenterzy, reporterzy, realizatorzy programu.
Ogólna wizja Katolickiego Radia Zamość - to prezentacja i promowanie tradycyjnych wartości, przekazywanie Dobrej Nowiny, zachęta do uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnych, zapoznanie z myślą chrześcijańską i katolicką nauką społeczną.
Nasza misja i praca spotykają się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony wielu mieszkańców regionu. Katolickie Radio Zamość ciągle powiększa grono swoich odbiorców. Poprzez różnorodne działania promocyjne staramy się docierać do jak najszerszej grupy odbiorców. Sygnały, jakie otrzymujemy od naszych słuchaczy, potwierdzają słuszność pełnionej przez nas misji.
Nasza rozgłośnia realizuje program o charakterze społeczno-religijnym. W programie - oprócz misji ewangelizacyjnej, wynikającej z katolickiego charakteru rozgłośni - dominuje tematyka lokalna. Mówimy o problemach, które dotyczą mieszkańców regionu, staramy się podejmować sprawy bliskie naszym słuchaczom.
Program Katolickiego Radia Zamość wypełniają audycje słowne i muzyczne. Modlitwa i muzyka przeplatane są programami informacyjnymi, publicystycznymi, reportażami. Oprócz "suchych" informacji przygotowujemy także relacje dźwiękowe, reportaże i inne formy przekazu radiowego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję