Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Prośmy Jezusa o łaskę towarzyszenia Mu w tych dniach zdrady, męki i cierpienia

Rozważania do Ewangelii J 11, 45-57.

2023-03-13 10:53

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Sobota, 1 kwietnia 2023. Wielki Post

• Ez 37, 21-28 Jr 31, 10.11-12b.13 • J 11, 45-57

Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w N iego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Najwyższą Radę i rzekli: «Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierzą w N iego, i przyjdą Rzymianie, i zniszczą nasze miejsca święte i nasz naród». Wówczas jeden z nich, Kajfasz, który w owym roku był najwyższym kapłanem, rzekł do nich: «Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród». Tego jednak nie powiedział sam od siebie, ale jako najwyższy kapłan w owym roku wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno. Tego więc dnia postanowili Go zabić. Odtąd Jezus już nie występował wśród Żydów publicznie, tylko odszedł stamtąd do krainy w pobliżu pustyni, do miasteczka, zwanego Efraim, i tam przebywał ze swymi uczniami. A była blisko Pascha żydowska. Wielu przed Paschą udawało się z tej okolicy do Jerozolimy, aby się oczyścić. Oni więc szukali Jezusa i gdy stanęli w świątyni, mówili jeden do drugiego: «Cóż wam się zdaje? Czyżby nie miał przyjść na święto?» Arcykapłani zaś i faryzeusze wydali polecenie, aby każdy, ktokolwiek będzie wiedział o miejscu Jego pobytu, doniósł o tym, aby Go można było pojmać.

Śmierć Jezusa została zaplanowana z dużym wyprzedzeniem przez ludzi religijnych, którzy teraz chcą Go zabić, aby powiadomić Rzym, że są po stronie cezara. Jednak Jezus został zabity przez ludzi religijnych swoich czasów za to, że ogłosił, że jest Bogiem. Podpisał wyrok śmierci w dniu, w którym powiedział człowiekowi, który miał sparaliżowaną rękę: Twoje grzechy są przebaczone. Dołączmy do Niego w tych dniach, gdy zbliżają się dni Jego męki i śmierci. Modląc się dzisiejszym tekstem zobaczmy, jak nasz Mistrz spędzał czas w milczeniu, był ze swoimi uczniami, przyjaciółmi i wybierał czasy mówienia i czasy milczenia. Projekt Boga jest niesamowity: zgromadzić w jedno rozproszone dzieci Boże. Jestem tylko małym uczniem Jezusa. Ale mam do odegrania szczególną rolę w Bożym projekcie. Prośmy Jezusa o łaskę towarzyszenia Mu w tych dniach zdrady, niesłusznych oskarżeń, męki i cierpienia i abyśmy rozpoznali, do czego nas zaprasza.

Reklama

D.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzeżmy z miłością tego, czym Bóg nas obdarzył!

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Drodzy bracia i siostry!

CZYTAJ DALEJ

Wymodlone CUDA

[ TEMATY ]

świadectwo

świadectwa

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum państwa Śliwińskich

Są inspiracją dla wielu rodzin, które poszukują miłości i zastanawiają się nad adopcją.

Paulina i Bartek Śliwińscy są rodzicami adopcyjnymi czwórki wspaniałych dzieci. Zawsze marzyli o dużej rodzinie. Małżonkowie przekonują, że każdy człowiek zasługuje na miłość, szczęście i godne życie.

CZYTAJ DALEJ

Redaktor naczelny „Niedzieli”: potrzebujemy wierności, cierpliwości i wytrwałości

2023-03-26 21:12

[ TEMATY ]

Niedziela

Ks. Jarosław Grabowski

Apel Jasnogórski

Karol Porwich/Niedziela

– Tak bardzo potrzebujemy w naszych zagmatwanych czasach wierności, cierpliwości i wytrwałości – powiedział ks. Jarosław Grabowski. Redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” poprowadził 26 marca rozważanie podczas Apelu Jasnogórskiego.

Za św. Janem Pawłem II powtórzył, że elementami wierności są: poszukiwanie, przyjęcie wezwania Bożego, harmonia i zgodność życia z przyjętą wiarą, nawet za cenę niezrozumienia i prześladowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję