Reklama

Niedziela Częstochowska

Zakończyły się rekolekcje dla kobiet

„Kobieta, towarzyszka mężczyzny” – to temat rekolekcji dla kobiet, które w dniach 17-18 marca odbywały się w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie.

2023-03-19 13:39

[ TEMATY ]

Częstochowa

rekolekcje

kobiety

duszpasterstwo Nazaret

Maciej Orman/Niedziela

Ich uczestniczki szukały odpowiedzi na pytania: jak dojrzewać w swojej kobiecości, by być gotową na wartościową relację z mężczyzną? jak wzmacniać i wspierać mężczyznę? jak zmienić to, co trudne i nieudane w zasoby oraz jak naprawić popełnione błędy w relacji kobieta-mężczyzna?

Katechezy głosiła Irena Neumueler, teolog, nauczyciel, trener rozwoju osobistego i coach chrześcijański.

Maciej Orman

Podkreśliła, że dla mężczyzny bardzo ważny jest sygnał ze strony kobiety: jestem po twojej stronie. Zachęciła panie, aby uczestniczyły w inicjatywach ich mężów oraz by wiedziały, z czym oni sobie nie radzą, by po prostu zapytać: jak mogę ci pomóc? Co mogę dla ciebie zrobić?

Reklama

Irena Neumueler wyjaśniła również, na czym mają polegać: akceptacja, uznanie, podziw, uległość i oddanie.

Podczas rekolekcji był czas na pracę w grupach, Mszę św. i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Więcej w nr. 13 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 26 marca.

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki Post odkryty na nowo

2023-03-26 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Wiele związanych z Wielkim Postem tradycji i zwyczajów oraz obrzędów liturgicznych pozostaje dla nas niezrozumiałych, gdyż proces ich kształtowania się trwał przez wieki. Niektóre z nich miały swoje źródło w konkretnych okolicznościach historycznych, dziś już zapomnianych, inne wywodzą się z przebogatej nierzadko symboliki często już nieczytelnej dla współczesnego człowieka.

Wielki Post to szczególny czas nawrócenia i przemiany. Trwa od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, a dokładnie do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Msza Wieczerzy Pańskiej należy już bowiem do Triduum Paschalnego.

CZYTAJ DALEJ

Marsz Papieski we Wrocławiu [Zaproszenie]

2023-03-23 11:19

Artur Stelmasiak/Niedziela

2 kwietnia we Wrocławiu przejdzie Marsz Papieski. Wyruszy on z placu przy kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu. Uczestnicy wyruszą w kierunku Ostrowa Tumskiego.

-Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 12 w intencji uczestników Marszu w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. O godz. 13 wyruszymy spod Bazyliki w kierunku Katedry pw. św. Jana Chrzciciela - zaznaczają w zaproszeniu organizatorzy, dodając: Będziemy manifestować nie tylko przywiązanie do tradycyjnych wartości, które promował ustnie i przykładem swojego życia św. Jan Paweł II, ale także Jego wartość dla naszego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Błażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii

2023-03-27 14:06

[ TEMATY ]

Błażej Kmieciak

gov.pl

Błażej Kmieciak poinformował w wydanym oświadczeniu, że złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji" ds. przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat. „Niestety aktualnie nie mogę kontynuować misji na tym stanowisku” – zaznaczył. Dodał, że w połowie kwietnia 2023 r. ma mieć miejsce posiedzenie Sejmu, na którym powinien zostać wybrany jego następca.

Szef państwowej Komisji ds. Pedofilii podkreślił: „w związku z wejściem w życie znowelizowanej wersji Ustawy o Państwowej Komisji złożyłem na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek rezygnację z funkcji”. Kmieciak swoje obowiązku będzie wypełniał do 14 kwietnia 2023 r. Powodem jest „konieczność jego udziału w standardowej kontroli Najwyższej Izby Kontroli”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję