Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją Krew, która mnie oczyszcza i umacnia

Rozważania do Ewangelii J 6, 16-21.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Sobota, 22 kwietnia 2023

• Dz 6, 1-7 • Ps 33, 1-2.4-5.18-19 • J 6, 16-21

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Jezioro, łódź, noc, burza, zmaganie się z wiatrem i falami – oto obraz ludzkiego życia. Tak nieraz wyglądamy, jak przytłoczy nas codzienność. Praca, dom, choroba dziecka, kłótnia małżeńska, nieporozumienia we wspólnocie, brak otwarcia się na siebie, brak zrozumienia. To wszystko podsycone zmęczeniem rodzi stres, konflikty. Wszystko to przytłacza i przytłaczać będzie – jeśli nie dostrzeżemy Jezusa w tych ciemnościach, będzie zawsze ciężko. Tylko z Nim łatwiej jest nieść ciężar wielki i po ludzku nie do uniesienia. Jezus sam powiedział, że słodkie jest Jego jarzmo, a Jego brzemię lekkie (por. Mt 11, 30). Niech to zdanie, wyjęte z Ewangelii św. Mateusza, stanie się kluczem, który otworzy nam dzisiejszą Ewangelię. Jezus w cudowny sposób chodzi po wodzie i w równie cudowny sposób wyciąga uczniów z opresji nocy, wzburzonego jeziora i z lęku, że widzą Go niby zjawę. W obecności Jezusa pomyśl o tym, czego się boisz, co jest ciężarem. Pozwól Mu działać. Pozwól Mu wyprowadzić Cię z ciemności i burzy na brzeg. Na koniec spotkania z dzisiejszą Ewangelią i za każdym razem, kiedy doświadczysz obecności Jezusa w swoim życiu, przygotuj sobie modlitwę dziękczynną. Jeśli jeszcze tego nigdy nie robiłeś albo robisz to rzadko, to od dziś zacznij na każdej modlitwie od dziękowania. Bóg lubi taką modlitwę.

Reklama

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją Krew, która mnie oczyszcza i umacnia. Zanurzam w tym zdroju łaski całego siebie, bym umiał dziś służyć; moją rodzinę, bym był jej wsparciem; wspólnotę Kościoła, w której się uświęcam. Niech powszechne orędzie zbawienia dotyka dziś każdego ludzkiego serca. Amen.

F.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-03-19 11:35

Ocena: +20 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: zazdrość, zawiść i plotki dzielą i niszczą wspólnoty chrześcijańskie

[ TEMATY ]

papież

kazanie

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Niech chrześcijanie zamkną drzwi zazdrości, zawiści i plotkom, które dzielą i niszczą nasze wspólnoty - zaapelował papież Franciszek podczas porannej Mszy św. sprawowanej w Domu Świętej Marty.

CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Posłuszny aż do śmierci. Pewność, która nie zna niemożliwego

2023-06-08 20:00

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Wikipedia

Nie rozważamy wezwań z litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa po kolei. Zresztą litania ta nie powstała od razu jako całość w tym kształcie, w jakim ją znamy.

Oryginalny tekst, ułożony przez żyjącą na przełomie XVII i XVIII wieku s. Annę Magdelenę Rémuzat, liczył dwadzieścia siedem wezwań. Dwanaście spośród nich pochodziło z modlitwy, którą jeszcze przed narodzinami s. Rémuzat skomponował i propagował o. Jan Croiset. Wreszcie rzymska kongregacja, zatwierdzając ostateczny tekst litanii w 1899 roku, dołożyła jeszcze sześć kolejnych wezwań, dzięki czemu ich łączna liczba wynosi trzydzieści trzy – dla upamiętnienia liczby lat, które wedle tradycji Jezus miał przeżyć na tym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa

2023-06-09 10:54

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

episkopat.pl

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki obchodzi 9 czerwca 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Uroczystości dziękczynne odbędą się w piątek w Gnieźnie oraz w sobotę w Poznaniu.

Abp Stanisław Gądecki przyjął święcenia kapłańskie 9 czerwca 1973 r. z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję