Reklama

Wiadomości

NA ŻYWO

Dokąd zmierza Europa? - debata

Dokąd zmierza Europa? Debatują m.in. Andrzej Nowak, Wojciech Roszkowski, Wojciech Polak czy Jolanta Sosnowska. TRANSMISJA NA ŻYWO.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydawnictwo Biały Kruk oraz Polska Fundacja Humanistyczna im. bł. Wincentego Kadłubka zapraszają na transmisję live ze spotkania pn. „Dokąd zmierza Europa”!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Program spotkania:

Prof. Andrzej Nowak
Europa, jakiej chcemy

Prof. Wojciech Polak
Europa nie ma pojęcia o naszych krzywdach

Prof. Sylwia Galij-Skarbińska
Między bohaterstwem a barbarzyństwem

Halina Łabonarska
Recytacja poezji św. Jana Pawła II

Jolanta Sosnowska
Obrońca wiary i przyjaciel Polski

Prof. Wojciech Roszkowski
Na tropach I Rzeczypospolitej – ratunek dla Europy

Odbędzie się również krótki koncert pieśni Jana Pietrzaka.

Podziel się cytatem

Spotkanie uświetni kilka polskich tradycyjnych pieśni w wykonaniu Jana Kowalczyka – bas-baryton (akompaniament Ziemowit Pawlisz).

Podczas spotkania ma miejsce premiera trzech nowych książek wydawnictwa Biały Kruk:

Reklama

Tajemnica opuszczenia Łodzi Piotrowej. Biografia Benedykta XVI – najnowsze dzieło autorstwa Jolanty Sosnowskiej. Autorka, znana z wielu książek i artykułów m.in. upamiętniających św. Jana Pawła II, przedstawia tu wszakże całe życie Josepha Ratzingera. Poznajemy jego bawarskie korzenie, brnąc także przez ponure czasy hitlerowskiego reżimu. Podążamy śladem jego kolejnych miejsc zamieszkania, do których autorka, przygotowując książkę, zajrzała osobiście.

Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X-XXI w. – niezwykłe dzieło autorstwa prof. Wojciecha Polaka, prof. Sylwii Galij-Skarbińskiej oraz ks. dr. Michała Damazyna. Lektura opisuje wiele przykładów niezwykłego heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Te wszystkie doznane, niezliczone krzywdy można wybaczyć, ale zapomnieć ich nie wolno nigdy! Oznaczałoby to bowiem, że ofiara tych heroicznych dziewcząt i chłopców poszła na marne.

Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza – napisane wartkim językiem i pięknie ilustrowane dzieło prof. Wojciecha Roszkowskiego wypełnia lukę informacyjną i badawczą oraz prezentuje nowe spojrzenie na region Międzymorza. Autor zabiera nas w fascynującą podróż po dziejach tej być może najmniej znanej, a zarazem niezwykle bogatej historycznie i różnorodnej części kontynentu europejskiego.

2023-04-01 16:15

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Historia Polski w jednej księdze!

W chwili, gdy znów mamy w życiu politycznym i społecznym nawrót do haniebnej polityki wstydu, kiedy lekcje historii w szkołach mają być dramatycznie okrojone, Blask Rzeczypospolitej staje się obywatelskim podręcznikiem historii Polski.

Blask Rzeczypospolitej (wyd. Biały Kruk) to dzieło wybitnego i wszechstronnego historyka prof. Wojciecha Polaka, które czyta się jak pasjonującą powieść. Każdy, kto chciałby zapoznać się z historią Polski na przestrzeni całych jej dziejów, może to zrobić, korzystając z jednej książki. A dzieje te są długie, żywe i imponujące. Historia nasza, jak każdego wielowiekowego kraju, obfituje we wzloty i upadki. Może napawać dumą i podziwem, ale też przestrzegać przed niebezpieczeństwami. Może być nauczycielką życia, zwłaszcza społeczno-politycznego.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Kancelarczyk: Fundacja Małych Stópek to nie epizodyczna akcja, ale nieustanna, codzienna pomoc

2025-10-11 17:40

[ TEMATY ]

ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

nie epizodyczna akcja

codzienna pomoc

BP KEP

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek to nie epizodyczna akcja, ale nieustanna, codzienna pomoc. Łączna wartość naszej działalności pomocowej przekroczyła 30 milionów złotych - wyjaśnił prezes Fundacji Małych Stópek, która otrzymała nagrodę TOTUS TUUS 2025 w kategorii „Promocja godności człowieka”. W rozmowie z KAI duchowny przedstawił skalę pomocy Fundacji - zarówno materialnej, jak i duchowej oraz podkreślił rolę darczyńców indywidualnych w utrzymaniu i rozwoju działań organizacji.

Anna Rasińska (KAI): Fundacja Małych Stópek prowadzi niezwykle dynamiczną działalność. Za każdym razem, gdy rozmawiamy, pojawia się jakaś nowa inicjatywa. Czym obecnie żyje Fundacja?
CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas w XXV Dniu Papieskim: nie dajmy się beznadziei, bądźmy prorokami nadziei

2025-10-12 10:05

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

XXV Dzień Papieski

nie dajmy się beznadziei

prorocy nadziei

Andrzej Mas

Msza święta pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa, metropolity warszawskiego

Msza święta pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa, metropolity warszawskiego

Do bycia prorokami nadziei wobec ludzi potrzebujących, zagubionych i zdesperowanych wezwał abp Adrian Galbas wiernych zgromadzonych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Metropolita warszawski przewodniczył tam Mszy św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. - Nie dajmy się beznadziei, bądźmy prorokami nadziei - mówił. Eucharystia celebrowana była w XXV Dniu Papieskim, który obchodzony jest w niedzielę pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Prorok nadziei”.

W niedzielę 12 października przypada w XXV Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Prorok nadziei”, tradycyjnie zarówno w Polsce, jak i środowiskach polonijnych na całym świecie. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zachęca, by nadzieję uczynić stylem życia. Nie była ona w nauczaniu Jana Pawła II pustym optymizmem, ale postawą człowieka, który ufa Bogu i ludziom, potrafi patrzeć dalej - mimo trudności i cierpienia. Być „prorokiem nadziei” dziś oznacza nieść światło w ciemności, być świadkiem dobra, przebaczenia i pokoju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję