Reklama

Z listów do redakcji

Drodzy Przyjaciele!
Wiele wydarzyło się od naszego ostatniego spotkania na stronach listów, które przysyłamy Wam, Kochani Przyjaciele, informując o naszej parafii redemptorystów Drohobycz-Truskawiec.
Cały czas w naszej pamięci pozostaje obecny śp. o. Jerzy Nowicki, który 19 maja br. zginął tragicznie w wypadku samochodowym koło Zielonej Góry, powracając z pracy misyjnej. Polecamy śp. o. Jerzego miłosierdziu Bożemu i wierzymy, że już teraz w jego osobie mamy orędownika w niebie.
1 czerwca br. kard. Marian Jaworski, metropolita lwowski, poświęcił kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Truskawcu. Na uroczystości, wśród licznie przybyłych księży, obecny był również nasz ojciec prowincjał Zdzisław Klafka. Oprócz naszych parafian i wiernych innych obrządków, w uroczystościach udział brali również pielgrzymi z Polski: z Przemyśla, Nowego Sącza, Limanowej, Sanoka, Chorzowa, Bytomia, Katowic, Gdańska, a dzięki transmisji przez Radio Maryja także wiele milionów słuchaczy na całym świecie. Ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi dziękujemy za obecność Radia na naszej uroczystości. Po Mszy św. odbył się koncert w sali Domu Kultury w Truskawcu, w którym wzięli udział artyści z Polski (Chór chłopięcy z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej; Zespół Regionalny "Mali Mszalniczanie" z Mszalnicy) i Ukrainy. Po nabożeństwie wieczornym w kościele wystąpił Chór "Lutnia" z Chorzowa. W tym miejscu wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości, uczestniczyli w niej oraz tym, którzy pamiętali w modlitwie i składali dary materialne na remont tejże świątyni. Bóg zapłać!
Od końca maja bieżącego roku, pracuje wraz z nami o. Michał Hołdowycz. W czerwcu 2002 r. wraz z Siostrami Serafitkami prowadził rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Rekolekcje odbywały się w Skolem w Karpatach na Ukrainie.
30 czerwca na zaproszenie ks. prał. Józefa Waśniowskiego, proboszcza i kustosza Sanktuarium w Pasierbcu k. Limanowej, oraz Heleny Jarosz z Nowego Sącza grupa prawie stu osób, w tym 90 dzieci, wyjechała na dwutygodniowe wakacje do Polski. Zostaliśmy przyjęci w Pasierbcu w sanktuaryjnym Domu Pielgrzyma (82 osoby) oraz w Nowym Sączu u pani Heleny (16 osób). Wyrażamy tą drogą naszą wielką wdzięczność i zapewnienie o pamięci w modlitwie Księdzu Prałatowi oraz pani Helenie, którzy wzięli na siebie największy ciężar przygotowania naszego pobytu w Polsce. Pamiętamy również o tych wszystkich, którzy ich wspierali. Oto niektórzy z nich: parafianie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu; Wspólnota Polska oddział w Nowym Sączu z przewodniczącym Robertem Sobolem; Rada Izby Notarialnej z Krakowa a także notariusze: Joanna Greguła, Stanisław Rakoczy, Jerzy Kobylański, Lidia Serwacka, Antoni Kupiec, Jerzy Opoka, Ewa Piłka; Przyjaciele z Koła Przyjaciół Radia Maryja z Limanowej i Nowego Sącza; ks. prał. Józef Poręba, proboszcz Bazyliki Matki Bożej Bolesnej z Limanowej, Irena Krajewska, Anna Pawlik oraz wiele innych wspaniałych osób!!! Bóg zapłać!
Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla naszych dzieci była obecność na wałach jasnogórskich u tronu naszej Królowej w czasie X Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Dziękujemy dyrektorowi o. Tadeuszowi Rydzykowi i wszystkim słuchaczom Radia Maryja za wspólną modlitwę i za wszelką pomoc, której doświadczamy na Wschodzie! Bóg zapłać!
Od 15 lipca o. Adam Sitko CSsR przez dziewięć dni gościł młodzież naszej parafii w Domu Rekolekcyjnym Redemptorystów w Łomnicy Zdroju. Bóg zapłać!
Wraz z Polakami mieszkającymi w Ojczyźnie i na wszystkich kontynentach świata radowaliśmy się z przybycia Ojca Świętego do ojczystego kraju i wsłuchiwaliśmy się w Jego słowa. Mamy nadzieję, że w miarę naszych możliwości będziemy również wspierać tych, którzy obok nas potrzebują pomocy.
Czas wakacji minął, rozpoczynamy kolejny etap naszego kroczenia ku Bogu i umacniania naszej wiary, nadziei i miłości. Mamy nadzieję, że w obecnym roku jeszcze więcej dzieci i młodzieży uczęszczać będzie na lekcje religii, że nasze kościoły będą liczniej nawiedzane przez wiernych, że będziemy mieli tyle siły, aby zabrać się do dalszych prac budowlanych, których jest jeszcze wiele na terenie naszej parafii, nie zabraknie ich przez najbliższe lata. Oto niektóre z nich: wykonanie ołtarza w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Drohobyczu; wykonanie fundamentów pod kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Borysławiu; wykonanie wystroju kościoła św. Antoniego we Wołoszczy; przygotowanie do rozpoczęcia remontu dachu na kościele św. Bartłomieja w Drohobyczu.
To tylko ważniejsze sprawy, które potrzebujemy wykonać w najbliższym czasie. Rozumiemy, że o własnych siłach nic nie potrafimy uczynić, dlatego prosimy Was, naszych Przyjaciół, z którymi dotychczas tak wiele uczyniliśmy, abyście pamiętali o nas w Waszych modlitwach, a za każdą ofiarę, którą składacie na nasze konto czy też przekazujecie nam osobiście, składamy staropolskie Bóg zapłać!
Zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie, którą kierujemy do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we wszelkich Waszych intencjach. Niech Bóg obdarza Was, Drodzy Przyjaciele, swoim błogosławieństwem!
W imieniu Duszpasterzy Redemptorystów, Sióstr Serafitek i parafian Drohobycza, Truskawca, Borysławia, Wołoszczy i Słońska

O. Piotr Wiśniewski CSsR proboszcz
Drohobycz - Truskawiec, 30.08.2002 r.

Konto złotówkowe: Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja, ul. Galnikowa 12, Drohobycz, Nr konta: PKO BP II/O Tarnów 10204955-108357-270-51-111

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję