Reklama

Jan od Krzyża i Bóg szukający człowieka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Pochwycony przez Boga” to książka, na którą - być może podświadomie - czekałem. Przez długie lata chrześcijanie zmagali się pod panowaniem wszechmocnego Boga. Z jednej strony odczuwali lęk wobec tego Prawodawcy i wobec kar, jakie mogliby ponieść, gdyby nie byli Mu posłuszni, z drugiej zaś - mieli nadzieję na nagrodę za posłuszeństwo.
Bardzo ważne jest, aby powrócić do prawdziwego oblicza Boga - Boga Miłości. Dziś szczególnie potrzebujemy Jana: Jana od Krzyża, Jana od Cierpienia, aby pomógł nam odkryć Boga od Miłości.
Iain Matthew OCD pomaga nam odkryć prawdziwego Jana.
Bóg, którego odsłania nam Jan, nie wzbudza lęku - On jest Miłujący.
Br. Iain Matthew ukazuje nam poprzez dzieła Jana piękno, moc, pokorę i bezbronność tego zdumiewającego Boga Miłości: „Otwórzcie drzwi waszych serc. Wpuśćcie tego niepojętego Oblubieńca do waszego życia” - oto przesłanie Jana.
Książka br. Iaina Matthewa jest dla mnie bardzo ważna i myślę, że będzie taka dla wielu innych. (...) Prowadzi nas ona do Emmanuela - Boga, który idzie razem z nami. Jesteśmy prowadzeni poprzez łagodność Betlejem do trwogi i cierpienia ogrodu Getsemani i Golgoty, by w końcu ujrzeć Jezusa Zmartwychwstałego, który mówi: „Pokój wam”. (...)
Br. Iain Matthew doskonale ukazuje prawdziwego Jana, mocno skupionego na Jezusie, zakochanego w Nim; Jana, który przez całe swoje życie i nauczanie wskazuje drogę do wewnętrznego wyzwolenia i zjednoczenia z Bogiem. Książka ta pomoże wielu postawić Boga, Jezusa, a zatem Miłość, w centrum swojego życia.

Iain Matthew OCD, „Pochwycony przez Boga. Aktualność przesłania św. Jana od Krzyża”, Wydawnictwo Karmelitów Bosych, ul. Z. Glogera 5, 31-222 Kraków, tel. (12) 416-85-00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Z dniem 3 czerwca:

CZYTAJ DALEJ

Słowami dzisiejszej Ewangelii Jezus dotyka głębi naszych serc

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Graziako

Wizerunek Jezusa, autor nieznany (XVII wiek)

Wizerunek Jezusa, autor nieznany (XVII wiek)

Rozważania do Ewangelii Mt 6, 1-6.16-18.

Środa, 19 czerwca. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy

2024-06-18 13:36

[ TEMATY ]

prezydent

praca

nagroda

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Marcin Obara

"Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy, za stwarzanie takich warunków w zakładzie, że pracownik ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się dobrze - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia statuetek w XVI edycji konkursu.

Podczas uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów w XVI edycji Konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", która odbyła się we wtorek w Warszawie prezydent podkreślił, że żadne państwo nie rozwinie się na niewolniczej pracy społeczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję