Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Imieniny bpa Marka Marczaka

W święto św. Marka - patrona księdza biskupa Marka Marczaka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej - w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy zgromadzili się, by złożyć życzenia bp. Markowi oraz innym solenizantom – pracownikom Wydziałów Kurialnych świętującym swoje imieniny w miesiącu kwietniu

[ TEMATY ]

Łódź

bp Marek Marczak

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

bp Marek Marczak

bp Marek Marczak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Dzisiaj w czytaniach o św. Marku jest powiedziane tylko tyle: pozdrawia was ta, która jest w Babilonie oraz mój syn Marek – tak napisał o Marku św. Piotr. – mówił abp Grzegorz Ryś. - Wszystkim Państwu – solenizantom kwietniowym, z Markami włącznie – życzymy, żebyście mieli takie dobre poczucie względem zawsze aktualnego Papieża, żebyście zawsze czuli dziećmi Piotra, i żeby Wam w tej relacji do każdego Piotra w Kościele było dobrze. Życzę Wam, żeby każdy Piotr mógł o Was powiedzieć – mój syn, albo moja córa! Wszystkiego dobrego! – życzył metropolita łódzki.

Dziękując za życzenia w imieniu własnym i pozostałych solenizantów bp Marek powiedział - dziękujemy za to, że każdego miesiąca możemy spotykać się tutaj, aby wspominać naszych patronów. Wspominając patrona zawsze wspominamy Chrzest Święty, który nas wszczepił w Chrystusa, ale także w Kościół, który jest Jego Ciałem. Dziękujemy za to, że możemy świętować naszych patronów w tej wspólnocie Kościoła. Dziękujemy za to, że mamy Ojca w Niebie, że mamy pasterza, który nas prowadzi, i za to, że możemy się spotkać, złożyć sobie życzenia i być ze sobą. Dziękujemy księdzu arcybiskupowi za to, że nas tutaj zwołuje, za życzenia i za modlitwę, którą nam nie tylko obiecuje, ale także w której trwa. Bóg zapłać! – mówił bp Marek Marczak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz biskup Marek Marczak ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i został wyświęcony na prezbitera Kościoła w 11 czerwca 1994 roku w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przez arcybiskupa nuncjusza Janusza Bolonka. W 1996 roku rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które ukończył w 2004 roku, uzyskując tytuł doktora teologii. Dnia 28 lutego 2015 roku Ojciec Święty Franciszek mianował go Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej, przydzielając mu stolicę tytularną Lentini. Sakrę biskupią przyjął 11 kwietnia 2015r. w Archikatedrze Łódzkiej.

Każdego miesiąca w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej odbywa się spotkanie imieninowe dla pracowników wszystkich wydziałów Kurii, którzy w danym miesiącu obchodzą swoje święto.

2023-04-25 11:45

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasz skarb

Niedziela łódzka 48/2023, str. II

[ TEMATY ]

Łódź

Archiwum prywatne

Przedszkole w sposób szczególny pielęgnuje miłość do ojczyzny

Przedszkole w sposób szczególny pielęgnuje miłość do ojczyzny

Dzieci z przedszkola sióstr służebniczek, na co dzień wychowywane w duchu pedagogiki bł. o. Edmunda Bojanowskiego, uroczyście świętowały obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedszkolaki wraz z rodzinami uczestniczyły we Mszy św. w intencji ojczyzny. Po Eucharystii zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej, oparty o fakty z życia o. Edmunda – wielkiego patrioty. Wcześniej poznawały historię i piękno Polski. Uczyły się szacunku do symboli narodowych, a w łączności ze wszystkimi placówkami oświatowymi, uroczyście zaśpiewały hymn Polski.

CZYTAJ DALEJ

Wadowice: 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2024-06-16 23:24

[ TEMATY ]

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Archidiecezja Krakowska

Byśmy zawsze trzymali się - jak Dzieciątko Jezus - dłoni Maryi i żeby to trzymanie się Jej dłoni było centrum naszego życia, najważniejszym motywem naszego codziennego postępowania - niezależnie co się stanie, wracać do Matki i trzymać się Jej rąk ciągle na nowo - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której dokonał papież Jan Paweł II.

- Wierzę, że św. Jan Paweł II jest dzisiaj wśród nas i woła wraz z nami: totus Tuus, Maryja - mówił na początku Mszy św. proboszcz ks. Jarosław Żmija. Zaznaczył, że parafia przygotowywała się do jubileuszu przez szereg wydarzeń. Zwrócił uwagę, że dzieci przyniosą do ołtarza własnoręcznie wykonane różańce, a każdy paciorek oznacza dziesiątkę odmówioną w rodzinie. Jako dar ofiarny złożone zostaną także księgi pamiątkowe, które towarzyszyły peregrynacji obrazu Matki Bożej. - Wpisy w tych księgach to wyraz szczerej miłości parafian do Jezusa i Maryi - mówił ks. Jarosław Żmija.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

2024-06-16 18:20

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasna Góra

Od św. Jana Pawła II uczą się wytrwałości w modlitwie różańcowej zawierzając swoje życie Matce Bożej. Są w niego zapatrzeni, bo to On zachęcał do modlitwy różańcowej mówiąc, że to jest skarb, który trzeba odkryć. Na Jasnej Górze odbyła się 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Radia Maryja. Jubileuszowa pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Jestem w Kościele”.

- To dziękczynienie Panu Bogu, za dar Kościoła, a w tym Kościele, także za wspólnotę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, która każdego dnia odpowiadając na zaproszenie Matki Najświętszej, bierze do swoich dłoni różaniec i odmawia go z dziecięcą wiarą i ufnością - powiedział o. Piotr Dettlaff, opiekun różańcowych wspólnot

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję