Reklama

Kościół

Lizbona: przed ŚDM parafie wprowadzają nowe inicjatywy, m.in. eucharystyczne adoracje

Przed zaplanowanymi na 1-6 sierpnia w portugalskich parafiach przybywa inicjatyw związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży lub służących zdynamizowaniu lokalnych wspólnych wiernych. Z informacji zebranych przez komitet organizacji ŚDM wynika, że w parafiach stolicy Portugalii przybywa akcji społecznych, polegających na uruchamianie zbiórek żywności i odzieży dla osób ubogich, a także działań służących aktywnościom na rzecz rozwoju duchowego i pogłębiania wiary.

[ TEMATY ]

ŚDM w Lizbonie

Stefany Garcia/Flickr.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jednym z przykładów takich działań jest ogłoszona w maju w stołecznym kościele Matki Bożej Światła w sąsiedztwie stadionu klubu Benfica Lizbona nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jak poinformował KAI ks. Patricio Hileman ze zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, z którego inspiracji podjęto tę inicjatywę, całodobowe czuwanie trwające każdego dnia prowadzone będzie również po Światowych Dniach Młodzieży. Zaznaczył, że oczekuje, iż w parafii znajdzie się wystarczająco liczne grono wiernych, aby również po ŚDM prowadzić adorację Najświętszego Sakramentu.

- Żyjemy dzisiaj w bardzo dynamicznych czasach, podczas których dziełom społecznym podejmowanym przez ludzi Kościoła musi towarzyszyć modlitwa; w tym również ta intymna, osobista rozmowa z Bogiem ukrytym pod postacią konsekrowanej hostii – powiedział lizboński duszpasterz, przypominając, że podobne inicjatywy rozwijane są również w kilku innych miejscach portugalskiej stolicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-05-11 17:25

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: komitet organizacyjny ŚDM promuje to wydarzenie w Ameryce Południowej

[ TEMATY ]

Portugalia

ŚDM w Lizbonie

lizbona2023.pl

Rozpoczęta w piątek w Brazylii wizyta władz komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie służy popularyzacji tego zaplanowanego na sierpień 2023 r. wydarzenia. Podróż do Ameryki Południowej obejmie też m.in. udział we wrześniowym spotkaniu duszpasterstw młodzieżowych w Limie, stolicy Peru.

W ocenie kierującego komitetem organizacyjnym ŚDM biskupa pomocniczego Lizbony Américo Aguiara, wizyta w Ameryce Południowej ma na celu popularyzację najbliższej edycji ŚDM oraz przekonaniu młodzieży do przybyciu na imprezę do stolicy Portugalii. Hierarcha wskazał, że bliskość językowa może sprzyjać licznej obecności młodych katolików z Brazylii na przyszłorocznej imprezie w Lizbonie.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Olszewski nie jest w stanie pokazywać się publicznie. Ciężar hejtu jest ogromy

2025-10-24 09:51

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

nie jest w stanie

pokazywać się publicznie

ciężar hejtu

Księża Sercanie

Ks. Michał Olszewski. Zdjęcie archiwalne

Ks. Michał Olszewski. Zdjęcie archiwalne

- Ksiądz Michał Olszewski nie jest w stanie pokazywać się publicznie, czy odprawić Mszy św. dla wiernych. Wszędzie widzi hejterów - powiedział w Radio Wnet mecenas Krzysztof Wąsowski, obrońca kapłana. Jak dodał, areszt i nagonka medialna, które go spotkały, odcisnęły na nim ogromne piętno.

Podziel się cytatem - rozpoczął obrońca ks. Olszewskiego.
CZYTAJ DALEJ

Austriacki biskup: nowy list apostolski Leona XIV zachęca do zaangażowania w edukację

2025-10-28 18:47

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

List Apostolski

austriacki biskup

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Dla biskupa Grazu Wilhelma Krautwaschla opublikowany 28 października w Watykanie nowy list apostolski papieża Leona XIV „Disegnare nuove mappe di speranza” („Kreślić nowe mapy nadziei”), stanowi zachętę dla wszystkich zaangażowanych w różnorodne aspekty edukacji.

„Jednocześnie jest to wezwanie skierowane do społeczeństwa, aby świadomie dążyło do całościowego rozwoju człowieka, aby ludzie mogli spotkać się jako siostry i bracia, a w ten sposób nastał pokój” - wyjaśnił cytowany przez agencję katolicką Kathpress bp Krautwaschl, w Konferencji Episkopatu Austrii odpowiedzialny m.in. za problematykę edukacji i szkół.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję