Reklama

Aspekty

Studiuj na 30 stycznia!

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz zaprasza do studiowania teologii w naszej diecezji. Jest to możliwe dzięki utworzeniu Instytutu Studiów Wyższych w Paradyżu z siedzibą w Gorzowie. Nowością w naszej diecezji jest to, że zajęcia są wspólne dla studentów świeckich oraz alumnów.

[ TEMATY ]

Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy 30 stycznia. – Decyzją biskupa studiować tu będą mogli nie tylko alumni, kandydaci do święceń kapłańskich, ale i osoby świeckie. Jest to okazja do ukończenia studiów magisterskich z teologii na terenie naszej diecezji, nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko – podkreśla ks. Mazurkiewicz.

Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chciałyby pełnić różne funkcje w strukturach Kościoła rzymskokatolickiego (także jako osoby świeckie), pracować jako nauczyciele religii w szkołach, posługiwać jako liderzy stowarzyszeń, fundacji oraz grup i wspólnot kościelnych. Instytut jest afiliowany do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Warunki przyjmowania kandydatów:

1.Kandydat zgłasza się osobiście do siedziby Instytutu na rozmowę wstępną z dyrektorem Instytutu przedstawiając następujące dokumenty:

– podanie o przyjęcie do Instytutu (napisane własnoręcznie),

– podanie – ankieta osobowa wydrukowana uprzednio z osobistego konta kandydata w systemie ERK. Po wydrukowaniu podania należy je podpisać, zeskanować i zaczytać w systemie ERK),

– świadectwo dojrzałości (oryginał),

– świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał),

– metrykę chrztu św. (z adnotacją o bierzmowaniu i datą I Komunii św.),

– własnoręcznie napisany życiorys,

– kserokopię dowodu osobistego,

– świadectwo ukończenia katechezy w zakresie szkoły średniej,

– świadectwo moralności od księdza proboszcza i opinię od katechety,

– świadectwo lekarskie potwierdzające zdolność do podjęcia studiów,

– 3 fotografie (zgodne z wymaganiami do dowodu osobistego),

– dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

2.Przed przyjazdem do Instytutu należy dokonać rejestracji w systemie ERK na stronie: https://e-rekrutacja.usz.edu.pl/erkus/index.php. Po zalogowaniu należy wydrukować dowód opłaty rekrutacyjnej oraz podanie o przyjęcie na Uniwersytet Szczeciński i dołączyć do kompletu dokumentów.

Reklama

3. Kandydaci na studia w Instytucie, którzy jednocześnie zamierzają rozpocząć formację do kapłaństwa w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym, przed zapisaniem się na studia muszą odbyć rozmowę z rektorem Seminarium.

Bliższe informacje uzyskać można pod nr. tel. 663 364 994.

2023-05-28 07:59

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja zielonogórsko-gorzowska. Powstaje Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

[ TEMATY ]

Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz zaprasza do studiowania teologii w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz zaprasza do studiowania teologii w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Dzięki nowo powstającemu Instytutowi Studiów Wyższych w Paradyżu w naszej diecezji nadal będzie można ukończyć studia magisterskie z teologii. Takiej możliwości nie daje już Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

Na decyzję o utworzeniu w diecezji Instytutu Studiów Wyższych wpłynęły nowe przepisy. - W 2020 roku ukazała się instrukcja, która nakazuje, by wszystkie seminaria duchowne - jeżeli nie znajdują się bezpośrednio przy wydziale teologicznym, a jedynie są afiliowane do takich wydziałów bądź uniwersytetów kościelnych – funkcjonowały w ramach formacji intelektualnej jako instytuty studiów wyższych, które będą afiliowane do wspomnianych wydziałów, za zgodą odpowiedniej dykasterii – mówi ks. Dariusz Mazurkiewicz. – W związku z tym, żeby utrzymać nasze seminarium, musieliśmy utworzyć w diecezji taki instytut. Diecezje, które nie zdecydowały się na tę drogę, połączyły seminaria. Tak wydarzyło się np. w archidiecezji wrocławskiej, gdzie Legnica i Świdnica przeniosły swoje seminaria do Wrocławia.

CZYTAJ DALEJ

Polanica-Zdrój. Setna rocznica erygowania parafii Wniebowzięcia NMP

2023-10-03 07:45

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Polanica‑Zdrój

jubileusz 100‑lecia

ks. Wojciech Dąbrowski

Marek Zygmunt

Jubileuszową Mszę świętą koncelebrowali byli wikariusze parafii, księża pochodzący z polanickiej parafii oraz zaprzyjaźnieni duchowni

Jubileuszową Mszę świętą koncelebrowali byli wikariusze parafii, księża pochodzący z polanickiej parafii oraz zaprzyjaźnieni duchowni

- Sto lat temu 1 października 1923 roku wszedł w życie akt fundacyjny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy Zdroju. Był on zwieńczeniem starań rozpoczętych w grudniu 1919 roku przez proboszcza parafii w Szalejowie Górnym, której polanicki kościół był wtedy filią – mówił ks. kan. Wojciech Dąbrowski.

Misje Święte i jubileuszowa Eucharystia

CZYTAJ DALEJ

Komentarz: papież nie zmienia nauczania o małżeństwie

2023-10-03 14:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zalecam całościowe i pogłębione czytanie papieskiej wypowiedzi. W mojej ocenie żadną miarą nie stanowi ona aprobaty dla wytworzenia formuły błogosławienia par niesakramentalnych, w tym homoseksualnych, jako kościelnego rytu podobnego do liturgicznego błogosławieństwa małżeństw – podkreśla ks. prof. Przemysław Kantyka, dziekan Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W ten sposób ks. prof. Kantyka odnosi się do pytań (Dubiów), które kardynałowie Brandmüller, Burke, Sandoval Íñiguez, Sarah i Zen Ze-kiun przedstawili Franciszkowi z prośbą o wyjaśnienie niektórych kwestii dotyczących interpretacji Objawienia Bożego, błogosławieństwa związków osób tej samej płci, synodalności jako konstytutywnego wymiaru Kościoła, święceń kapłańskich kobiet i pokuty jako koniecznego warunku rozgrzeszenia sakramentalnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję