Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jeśli masz prawdziwego przyjaciela, to jesteś szczęściarzem

W tym roku mija 25 lat od czasu, kiedy na Kępie Winogradzkiej postawiono krzyż – wotum dziękczynne za peregrynację Obrazu Jasnogórskiego do parafii w Pierśćcu w 1998 r.

[ TEMATY ]

krzyż

odpust

Monika Jaworska

Msza św. na Kępie Winogradzkiej.

Msza św. na Kępie Winogradzkiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę św. odpustową przy krzyżu w Pierśćcu celebrował kustosz sanktuarium św. Mikołaja ks. Sebastian Rucki. Podziękował wiernym za to, że mimo niesprzyjającej deszczowej pogody przyszli, okazując w ten sposób miłość do Pana Jezusa i Matki Bożej.

Jesteśmy wyjątkowym narodem, który obrał sobie Maryję za Królową. Całe wieki doświadczamy jej opieki – powiedział celebrans. Nawiązał do sceny pod krzyżem Chrystusa, kiedy została z Nim garstka ludzi. – To pokazuje nam, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Przychodzi jakieś trudne doświadczenie opuszczenia, choroba, i kto wtedy ze mną zostaje? Patrząc na Jezusa, nie dziwmy się, że zostaje niewielu. Pismo Święte mówi, że jeśli masz jednego prawdziwego przyjaciela, który jest z Tobą w każdej sytuacji i nigdy Cię nie opuści, to naprawdę jesteś szczęściarzem – podkreślił ks. S. Rucki. Dodał, że Bóg i Maryja są zawsze z nami.

Po Mszy św. kapłan wystawił Najświętszy Sakrament i modlono się Litanią Loretańską. Podziękował również Krystynie i Stanisławowi Wykom za całoroczną opiekę nad krzyżem oraz innym osobom które pomogły w przygotowaniu uroczystości. Przy krzyżu w soboty o godz. 17 odprawiane są majówki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-05-29 15:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dewastacja krzyża

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2015, str. 3

[ TEMATY ]

krzyż

Krzysztof Ciećka

Krzyż przed dewastacją i po

Krzyż przed dewastacją i po

Jesienią ubiegłego roku przy drodze z Horyńca-Zdroju do Radruża stanął kamienny krzyż. Niezupełnie nowy. Rozbity na kawałki w wyniku żmudnej pracy polegającej na klejeniu z odszukanych szczątków przez członków Grupy Eksploratorów Roztocza Południowego, a szczególnie przez Grzegorza Wajsa i Piotra Ważnego. Stanął na swoim miejscu przy „Pasiece”. Pobożni ludzie zdejmowali przed nim czapki z głów, zatrzymywali się na chwilę modlitwy. Tak było do ostatniego dnia lutego. W nocy z 28 lutego na 1 marca krzyż został doszczętnie zniszczony przez wandali nieuznających świętości. Trudno sobie wyobrazić, że uczynił to jeden bezbożny człowiek. To, co stało się sukcesem autorów projektu „Południoworoztoczańskie krzyże – Ratujmy bruśnieńskie krzyże przydrożne”, zamienione zostało na klęskę spowodowaną ludzką bezmyślnością i głupotą.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: czy Franciszek zmieni zasady wyboru swego następcy?

2024-02-28 19:41

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Pomimo, że wybór każdego kolejnego Następcy św. Piotra, Biskupa Rzymu otoczony jest tajemnicą i wydaje się niezmienny, papieże zmieniali przepisy dotyczące konklawe, dostosowując je do wyzwań epoki. Czy Ojciec Święty Franciszek, który w grudniu ukończył 87 lat także zmieni przepisy wyboru swojego następcy - zastanawiają się dziennikarze?

Przy okazji przypomniano, że św. Jan Paweł II stworzył możliwość wyboru papieża przez kardynałów zwykłą większością głosów, zamiast obowiązkowych dwóch trzecich, jeśli konklawe nie wyłoniło następcy Piotra po 33 rundach głosowania. Następnie Benedykt XVI przywrócił wymaganą większość dwóch trzecich głosów, ale ustanowił, że dwóch kandydatów, którzy otrzymali najwięcej głosów przechodzi do drugiej tury głosowania po 33 głosach.

CZYTAJ DALEJ

Mają ożywiać parafie

2024-03-02 22:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

dzień skupienia

parafialne rady duszpasterskie

Maciej Orman/Niedziela

2 marca parafialne rady duszpasterskie (PRD) z archidiecezji częstochowskiej przeżywały na Jasnej Górze dzień skupienia.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję