Reklama

Kultura

Jan Paweł II - Duma Polaków. Posłany do Mysłowic przez Ducha Świętego

Piąta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus!” z pewnością przejdzie do historii jako wydarzenie wyjątkowe. Koncert odbył się bowiem w roku kanonizacji Jana Pawła II. Cztery dni po ogłoszeniu wielkiego Polaka świętym, ze sceny w Mysłowicach wybrzmiewało silne, jak nigdy przedtem, przesłanie, które osiągnęło swoją kulminację w modlitwie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Miasta, tego Regionu, naszej Ojczyzny, całej Europy i Świata”. Ta modlitwa jak „znak czasu” na nowo wzbudziła w sercach ludzkich pragnienie, aby Jezus Chrystus stanowił niepodważalne CENTRUM życia każdego człowieka. Oto Jan Paweł II - Święty Papież Polak, nasza duma, był z nami w Mysłowicach, czuliśmy, że jest tuż obok.

Reklama

Jak co roku wszystko rozpoczęło się punktualnie o 16.00, po powitaniu i krótkiej modlitwie, prowadzący koncert Marek Zając (dziennikarz 1 Programu TVP) zaprosił na scenę pierwszą muzyczną gwiazdę koncertu - Magdę Anioł. Warto dodać, że w tym roku każdy z występujących artystów stanowi nieprzeciętną osobowość sceniczną, wyróżnioną w kraju i za granicą. Na scenie koncertu Bądź Jak Jezus 2014 wystąpili także: Viola Brzezińska, Deus Meus, New Life’M, Beata Bednarz, a gwiazdą wieczoru był Martin Smith, ex wokalista legendarnego brytyjskiego zespołu Delirious.

Koncert nie tylko dał nam odczuć nowe, pozytywne wibracje, ale przede wszystkim, dał nam poznać wielkie orędzie św. Jana Pawła II. Beata Bednarz podzieliła się swoim świadectwem, które wywołało wśród publiczności wielkie wzruszenie i z mocą ukazało, że dla Chrześcijanina 100% normy to za mało, zawsze trzeba iść dalej, często pod prąd, „wymagając od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali”. Ogromna moc modlitwy, którą prowadzili księża naszej Archidiecezji - ks. Roman Chromy, ks. Adam Pradela oraz ks. Krzysztof Biela - moderator nowej ewangelizacji, dostarczyła zebranym niesamowitych przeżyć. Z godziny na godzinę miejsce przed sceną zapełniało się po brzegi młodymi ludźmi, osobami, które tak szczególnie miłował Jan Paweł II. Koncert dał nam wszystkim okazję, żeby ponownie ujrzeć tętniące serce Kościoła, moc Chrystusa oraz miłość braterską w wierze. Jakże przejmujące słowa abp. Wiktora Skworca skierowane nie tylko do młodych, poruszyły na nowo, otwierając je kolejny raz na tak wielki dar wiary.

O godz. 20.00 na scenie pojawił się Martin Smith, który w Polsce i na Śląsku gościł po raz drugi. Jego charyzma, wyjątkowe muzyczne aranżacje i poruszające, pełne uwielbienia Boga teksty i tym razem sprawiły, że zgromadzona publiczność uniosła się w emocjach bliżej Nieba, odrywając się na chwile od otaczającej rzeczywistości. Wielki finał koncertu stanowiło multimedialne widowisko ukazujące nie tyle fragmenty z życia Jana Pawła, co Jego przesłanie do nas i moc Jego słów. Na własnej skórze poczuć można było Jego obecność, zdawało się, iż zaraz wejdzie na scenę i wraz z prowadzącymi poprowadzi tegoroczny koncert. Stało się nie inaczej, On był dzisiaj przy każdym z nas, nawet i w sercu każdego z nas. On Święty Papież Polak został tego popołudnia i wieczoru posłany przez Ducha Św. do Mysłowic, aby powtórnie zawołać do nas „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Waszych serc Chrystusowi!”. Mysłowice na pewno te drzwi otworzyły, a deklaracja Prezydenta tego wyjątkowego miasta Edwarda Lasoka, o kontynuacji w kolejnych latach koncertu „Bądź jak Jezus”, napełnia nas nadzieją, że będą one otwarte na długo. Jeżeli ktoś nie wierzył w cuda, to z całą pewnością, będąc w Mysłowicach 1 maja 2014 roku, na tym szczególnym koncercie, jego niewiara stała się wiarą. Cuda się dzieją, trzeba w nie tylko uwierzyć.

2014-05-06 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieści dobre, wieści złe

W kulturze ostatnie dni mijają pod znakiem wejścia do konsultacji publicznych projektu ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego oraz tego, jak pewna reklama kształtuje, a może raczej utrwala wizerunek polskiego odbiorcy sztuki wysokiej jako pozera. Wizerunek krzywdzący i nieprawdziwy.

Jeszcze niedawno wierzyłem, że media i spece od reklamy potrafią zachować rozsądek i coś, co nazywamy szacunkiem do nas samych. Niestety, odkąd w reklamie jednej z wódek wykorzystano zdjęcie manifestanta zamordowanego w czasie demonstracji w Lubinie 31 sierpnia 1982 r., chyba nic mnie już nie zdziwi. Wspomniana fotografia autorstwa Krzysztofa Raczkowicza uwieczniła moment, w którym koledzy współmanifestanci niosą ciało śmiertelnie postrzelonego w głowę kolegi – Michała Adamowicza. W reklamie zasugerowano, że tak się dzieje, gdy impreza wymyka się spod kontroli, a – w domniemaniu – niesiony to ofiara nadużycia alkoholu. Smutne? Smutne.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy obowiązuje post?

Niedziela płocka 9/2003

[ TEMATY ]

post

wstrzemięźliwość

Monika Jaworska

Moi rodzice opowiadali mi, że kiedyś w okresie Wielkiego Postu wypalano nawet garnki, żeby nie została w nich ani odrobina tłuszczu. Dziś praktyka postu w Kościele jakby złagodniała. Przykazanie kościelne mówi o czasach pokuty, ale pozostaje problem, jak rozumieć te "czasy pokuty". Czy 19 marca, w czasie Wielkiego Postu, można zawrzeć sakrament małżeństwa z weselem? Czy w piątek można iść na dyskotekę? Czy w Adwencie można się bawić? Czy post nadal obowiązuje w Kościele?

CZYTAJ DALEJ

Kraków: Kapelan Szpitala Uniwersyteckiego zwolniony za zniechęcanie do szczepień

2021-12-01 12:43

[ TEMATY ]

szpital

Archiwum Aspektów

Kapelan z oddziału klinicznego psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie został dyscyplinarnie zwolniony, ze skutkiem natychmiastowym za zniechęcanie pacjentów do szczepień. Informacje te potwierdziła w środę PAP dyrekcja placówki.

W piśmie do krakowskiej kurii dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski opisał sytuację i zwrócił się z prośbą o wyznaczenie nowego kapelana do posługi w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję