Reklama

Franciszek

Franciszek: głośmy, że Bóg jest blisko

Do bezinteresownego świadectwa i służby, będących głoszeniem bliskości Boga zachęcił papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie. Podziękował także za liczne wyrazy bliskości, jakie otrzymał w minionych dniach pobytu w szpitalu.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/Fabio Frustaci

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojciec Święty nawiązał do fragmentu Ewangelii czytanego w 11 niedzielę zwykłą roku A (Mt 9, 36 – 10, 8), mówiącego o rozesłaniu apostołów. Zwrócił uwagę, że Pan Jezus żąda od nich, aby głosili, że „Bliskie już jest królestwo niebieskie” (Mt 9, 38). To znaczy Jego panowanie miłości, przybliżyło się, przychodzi między nas a jest to fundamentalna rzeczywistość życia. Nie jesteśmy bowiem sami na ziemi, Bóg nie jest daleki, lecz jest Ojcem, nas zna i miłuje.

Franciszek zachęcił do postrzegania siebie poprzez ten obraz dzieci prowadzonych w życiu przez Ojca. Zauważył, że bliskość Boga jest pierwszą proklamacją. "Będąc blisko Boga przezwyciężamy lęk, otwieramy się na miłość, wzrastamy w dobroci i odczuwamy potrzebę i radość głoszenia” – podkreślił. Dodał, że jest to warunek bycia dobrymi apostołami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Papież wskazał, że to głoszenie Boga bliskiego dokonuje się poprzez bezinteresowne świadectwo i służbę. Zachęcił do zastanowienia się, czy my, wierzący w Boga bliskiego Jemu ufamy, „czy potrafimy usiąść na kolanach Ojca w modlitwie, słuchając Słowa, przystępując do sakramentów? I wreszcie, przytuleni do Niego, czy umiemy wzbudzać odwagę w innych, stawać się bliskimi tych, którzy cierpią i są sami, tych, którzy są daleko, a nawet tych, którzy są nam nieprzyjaźni?”- zapytał.

„W minionych dniach otrzymałem bardzo wiele bliskości i za to błogosławię Boga i jestem wdzięczny, wam wszystkim: dziękuję!” – powiedział Ojciec Święty przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

2023-06-18 12:14

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek na grobie swojego „anioła stróża”

W Dzień Zaduszny, o godz. 16.00 Franciszek odprawił Mszę św. w kościele Najświętszej Marii Panny Bolesnej znajdującym się przy niemieckim cmentarzu Campo Santo Teutonico na Watykanie. Następnie zatrzymał się na modlitwie przy grobach.

Pochowani są tutaj ludzie pochodzący z krajów niemieckojęzycznych - o tym, kto może być pochowany w Watykanie decyduje Arcybractwo zarządzające cmentarzem. Są to głownie sami członkowie Arcybractwa lub wybitne postacie związane z Kościołem i Watykanem.

CZYTAJ DALEJ

Bóg udziela człowiekowi wskazań, bo chce uczynić go wolnym

2024-03-01 09:56

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Bóg nie jest wszechmocnym, który narzuca człowiekowi swoje prawa, taktując go jak niewolnika, który słuchać musi praw swojego pana. Nic podobnego! Bóg udziela człowiekowi wskazań, bo chce uczynić go wolnym. Jest Nauczycielem, który uczy człowieka reguł pięknego i szczęśliwego życia. Jest Ojcem, który pokazuje swoim dzieciom drogi, które prowadzą do dobrej przyszłości, do domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i schronienia.

Ewangelia (J 2, 13-25)

CZYTAJ DALEJ

Lubelscy terytorialsi uczcili „Żołnierzy Wyklętych”

2024-03-02 15:32

2LBOT

Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która nosi imię majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – oficera AK i niezłomnego bohatera walk o niepodległą Ojczyznę, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", to szczególnie ważna data.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję