Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Bracie i siostro, Ciebie Bóg też potrzebuje!

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 24-33.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 15 lipca. Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

• Rdz 49, 29-33; 50, 15-26 • Ps 105(104), 1-2.3-4.6-7 • Mt 10, 24-33

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy uczniowi, jeśli będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. Więc się ich nie bójcie. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie jawnie, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

Jezus, w ramach przemówienia do apostołów, udziela wskazówek, jak być świadkiem w świecie. Nie waha się powiedzieć im prawdy, że czekają na nich wygnanie, potępienie, odrzucenie i śmierć. Wszystko, co było ukryte, zostanie objawione – prawda o Nim zostanie wyjaśniona. Chociaż świat będzie ich odrzucać i nękać, to Bóg widzi to wszystko, ponieważ są cenni w Jego oczach. Zachęca, aby się Go nie wyrzekli, nie zrezygnowali z Niego mimo wszystkich problemów, bo Bóg wynagrodzi im każdy wysiłek. Jezus wysłał ich w świat, aby byli Jego świadkami, posłańcami, latarniami, pochodniami w ciemności... A oni mają tylko jaśnieć: głosić życiem Boże królestwo, miłość w przyjaźni i sprawiedliwość. Bracie i siostro, Ciebie Bóg też potrzebuje!

Reklama

D.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-06-14 11:18

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mową Boga są wydarzenia

Niedziela Ogólnopolska 44/2018, str. 33

[ TEMATY ]

Ewangelia

homilia

Graziako

Hubert Robert, fragment obrazu „Pejzaż z wodospadem” (XIX wiek)

Hubert Robert, fragment obrazu „Pejzaż z wodospadem” (XIX wiek)

Które jest pierwsze przykazanie? Sam miałem błędną odpowiedź przez długi czas. Właściwa brzmi: „Szema – Słuchaj”. Czego słuchamy? Tego, co Bóg chce nam powiedzieć? Mową Boga są wydarzenia. Dzieło stworzenia, wszechświat, nasza historia, nasze życie. Ale by móc właściwie odczytać historię naszych wydarzeń, trzeba mieć klucz. Trzeba znać właściwy alfabet, mieć program jak w komputerze, który rzuci światło na wydarzenia naszej historii. Dlatego trzeba znać Biblię, Pismo Święte. Historia biblijna jest narzędziem do rozpoznania i zinterpretowania faktów naszego życia. W przeciwnym razie będziemy ulegać diabelskiej pokusie, aby oskarżać Boga za trudne i bolesne wydarzenia naszego życia.

CZYTAJ DALEJ

Zakopane: 10 grudnia ZHP otrzyma Betlejemskie Światło Pokoju

2023-12-04 09:00

[ TEMATY ]

Betlejemskie Światło Pokoju

©ZHP / fot. Michał Wiraszka

W niedzielę 10 grudnia do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odbiorą od słowackich skautów. Uroczyste przekazanie odbędzie się podczas Mszy świętej rozpoczynającej się o 8:30 w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

Betlejemskie Światło Pokoju to międzynarodowa sztafeta, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego obiega cały świat, niosąc nadzieję. W Polsce Światło trafi nie tylko do Prezydenta RP, marszałków obydwu izb, czy premiera, ale także do ludzi, organizacji i instytucji, które każdego dnia wspierają tworzenie pokoju, oraz do każdego, kto będzie chciał je przyjąć.

CZYTAJ DALEJ

Jesteś ważny, kochany, potrzebny?[Felieton]

2023-12-04 19:22

Adobe.Stock

Rok liturgiczny znów zakręcił koło. Stanęliśmy na progu Adwentu i… dla wielu osób nic się nie zmieniło. Wydaje się, że wielu wiernych pozostało niewzruszonych tym, że Kościół przeżywa czas szczególnego przygotowania, że w wielu parafiach będą rekolekcje, że są Roraty i okazja do codziennego przemierzania drogami słowa Bożego zachęcającego nas do czynnego czuwania. Czy aby na pewno?

Zawsze lubiłem Adwent, czas krótki, ale intensywny. I od jakiegoś czasu ubolewam, że nie do końca potrafimy w Kościele wykorzystać ten czas. Mamy bogatą ofertę dla dzieci - zazwyczaj pierwszokomunijnych, może czasami dla młodzieży czy dorosłych, ale jeszcze w wielu miejscach to bardzo kuleje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję