Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Zawsze jesteśmy ukochanymi dziećmi naszego Ojca w niebie

Rozważania do Ewangelii Mt 19, 13-15.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 19 sierpnia. Św. Jana Eudesa, prezbitera, wsp. dow.

• Joz 24, 1-13 • Ps 136(135), 1b i 2a i 3.16a i 17a i 18.21a i 22a i 24 • Mt 19, 13-15

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: «Dopuście dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie ». Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Reklama

Dziś Jezus bierze w obronę dzieci, które zostały Mu przyniesione do błogosławieństwa. Nie wiemy i nie znamy powodu, dla którego uczniowie zabraniali tej praktyki – być może w trosce o swojego mistrza, bo był zmęczony; może dlatego, że dziecko nie miało żadnych praw i uważali, że nic im się nie należy. Niezależnie od nastawienia uczniów, to właśnie dzieci Jezus stawia za wzór i przykład. Do takich bowiem należy królestwo niebieskie. Prostota dziecka jest cechą, która zanika w człowieku dorosłym. Dziecko nie kieruje się jakąś zewnętrzną korzyścią czy zyskiem. Potrzebuje do rozwoju ciepła, dotyku, miłości, i w taki też sposób daje swoją odpowiedź: swoim przytuleniem i otwarciem z gestem objęcia osoby, od której dostaje bliskość. To ważna lekcja dla nas od Jezusa, byśmy nigdy nie zapominali o tej postawie dziecka wobec naszego Ojca w niebie. Zawsze jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi, niezależnie od wieku i przeżytych lat.

H.C.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-22 09:29

Ocena: +25 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie

Homilia podczas Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze świdnickiej, Świdnica, 21 kwietnia 2019 r.

Wstęp

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 33-37.

Sobota, 15 czerwca. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

CZYTAJ DALEJ

Jesteśmy jednym Kościołem

2024-06-15 22:46

Magdalena Lewandowska

Abp Józef Kupny odznaczył szczególnie zasłużonych dla archidiecezji medalem św. Jadwigi Śląskiej.

Abp Józef Kupny odznaczył szczególnie zasłużonych dla archidiecezji medalem św. Jadwigi Śląskiej.

Podczas 11. rocznicy ingresu abp Józef Kupny pobłogosławił do funkcji 90 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej – w tym siostry zakonne – 80 ceremoniarzy i 70 lektorów.

Uroczystości odbyły się w katedrze wrocławskiej, wzięło w nich udział wielu kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych z różnych stron archidiecezji. – Jesteśmy jednym Kościołem. Wspólnie mu służymy sprawując różne urzędy, posługi, jakie są do życia Kościoła potrzebne – mówił abp Józef Kupny wyrażając wdzięczność wobec diecezjan i radość z nowych posługujących. Metropolita wręczył także dwóm osobom zasłużonym dla archidiecezji wrocławskiej medale św. Jadwigi Śląskiej. Otrzymali je s. Dorota Zamojska, która przez ostatnie lata pełniła funkcję diecezjalnej referentki zakonnej i Tadeusz Rajter z parafii św. Jacka we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję