Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Mateusz opuszcza urząd skarbowy, źródło dochodu, i idzie za Jezusem

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 9-13.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

wikipedia.org

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 21 września. Św. Mateusza Apostoła Ewangelisty, święto

• Ef 4, 1-7.11-13 • Ps 19, 2-3.4-5 • Mt 9, 9-13

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną». On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to faryzeusze, mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

Reklama

Ku zdumieniu wielu, Jezus zaprasza grzesznika, aby był Jego uczniem. Znamy szczególną wrażliwość Nauczyciela z Nazaretu na odrzuconych z powodu ich słabości, kondycji czy pracy. A dzisiaj, kiedy wspominamy św. Mateusza, przypominamy sobie, jak Pan zaprasza każdego z nas do pójścia za Nim i z Nim. Wspólnoty, zamiast wykluczać celnika jako nieczystego, muszą uznać go za dar Boży dla siebie, ponieważ Jego obecność czyni wspólnotę znakiem zbawienia dla wszystkich! Dziś, gdy Mateusz przedstawia się jako celnik, któremu przebaczono i którego powołano, pomaga nam zrozumieć, co oznacza powołanie apostoła: nie „książęta”, ale grzesznicy, którym przebaczono. Podobnie jak pierwszych czterech powołanych przez Jezusa, celnik Mateusz zostawia wszystko, co ma, i podąża za Jezusem. Ponieważ podążanie za Jezusem wymaga zerwania. Mateusz opuszcza urząd skarbowy, źródło dochodu, i idzie za Jezusem. Kto jest dziś w naszym społeczeństwie marginalizowany i kto wykluczony? Czemu? Jakie wyzwanie stanowią dziś Słowa Jezusa dla mnie?

D.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-08-10 13:52

Ocena: +29 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niech dzisiejsza Modlitwa Pańska trwa, abyśmy dzięki niej poczuli piękno obecności Boga

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 11, 1-4.

Środa, 11 października. Św. Jana XXIII, papieża, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Ona, on i gromadka roześmianych dzieci, a nad nimi dobry Bóg

2024-03-01 21:12

[ TEMATY ]

świadectwo

#NiezbędnikWielkopostny2024

Archiwum Agnieszki Stefaniuk

Ona, on i gromadka roześmianych dzieci. Dom, a w nim miłość. Jak osiągnąć prawdziwe rodzinne szczęście? W każdą sobotę Wielkiego Postu będziemy zachęcać Was do wielkiej modlitwy za rodziny.

Sekretem dzieli się Agnieszka Stefaniuk, coach, autorka poradnika zarządzania szczęściem Jak to ogarnąć i programu mentoringowego dla kobiet „Silna jak mama”. W sieci prowadzi klub wsparcia i rozwoju osobistego dla mam – klubsjm.pl

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z abp Depo: Trzecia niedziela Wielkiego Postu

2024-03-02 18:44

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

abp Wacłaaw Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję