Reklama

Studia wyższe w Toruniu

Katarzyna Cegielska
Niedziela Ogólnopolska 40/2011, str. 35

Wszyscy chcący poszerzać swoją wiedzę, którzy nie zdecydowali jeszcze o wyborze kierunku nauczania i uczelni, powinni to uczynić jak najszybciej. W Toruniu czeka na nich Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. W drugim naborze można złożyć dokumenty na studia licencjackie, inżynieryjne oraz magisterskie. Absolwenci uczelni wyższych zaproszeni są na kierunki podyplomowe, wśród których od października znajdą się nowości takie, jak: trzysemestralne - retoryka i komunikacja społeczna oraz dziennikarstwo i edukacja medialna, szczególnie z myślą o nauczycielach, oraz dwusemestralne - fundusze unijne - pozyskiwanie i zarządzanie.
Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej warto wybrać z uwagi na wysoką jakość kształcenia i dobre opinie wśród młodych ludzi oraz ich rodziców. Uczelnia zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce w regionie wśród niepublicznych uczelni magisterskich oraz czołowe w skali kraju. Tę perłę w Kujawsko-Pomorskiem wybierają często młodzi spoza regionu. Chociaż leży daleko od ich rodzinnego domu, atmosfera w WSKSiM rekompensuje im rozłąkę z najbliższymi. Poza programem studiów można tu wybrać wiele ciekawych kół naukowych czy skorzystać z praktyk krajowych i zagranicznych, rozwijających umiejętności studenta. Obecnie odbywający praktyki telewizyjne mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z redaktor Anną Pietraszek, polską reżyser, dokumentalistką, operatorką i taterniczką, specjalizującą się z tematyce górskiej i afgańskiej.
Poza zawodowymi praktykami studenci mają okazję realizować się w chórze oraz teatrze „Dobry Wieczór”. Chcący rozwijać swoje talenty językowe mogą udać się w ramach programu ERASMUS na semestr nauki w uczelni hiszpańskiej lub słowackiej.
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można podjąć studia licencjackie na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia i kulturoznawstwo oraz inżynierskie na informatyce. Przy czym należy podkreślić, że studenci wszystkich kierunków mogą wybierać praktyki związane z dziennikarstwem. Jest to sposób na zdobycie dwóch fachów w ciągu jednego toku studiów. Na absolwentów studiów pierwszego stopnia czeka ukończenie magisterki na politologii o dwóch specjalnościach - polityka społeczno-ekonomiczna oraz komunikacja i dziennikarstwo polityczne.
Termin nadsyłania dokumentów na studia stacjonarne, niestacjonarne oraz podyplomowe mija z końcem września 2011 r. Chętni na podyplomówkę w WSKSiM mogą złożyć wnioski na dziennikarstwo (dwa semestry), dziennikarstwo i edukację medialną (trzy semestry - dla nauczycieli), retorykę i komunikację społeczną (studia dwu- i trzysemestralne), fundusze unijne - pozyskiwanie i zarządzanie (dwa semestry), relacje międzynarodowe i dyplomację (dwa semestry), grafikę komputerową i techniki multimedialne (dwa semestry) oraz zastosowanie informatyki w edukacji (studia trzysemestralne dla nauczycieli). Uczelnia organizuje również kursy: komputerowe, fotograficzne, pilota wycieczek i pielgrzymek krajowych i zagranicznych czy redaktora lokalnej prasy parafialnej. Więcej informacji na temat propozycji kształcenia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można uzyskać na stronie internetowej uczelni: www.wsksim.edu.pl lub pod numerem telefonu w sekretariacie WSKSiM: (56) 610-72-00.

Reklama

Peoria: nowenna w intencji beatyfikacji abp. Sheena

2019-12-13 12:30

azr (KAI) / Peoria

W związku z decyzją Stolicy Apostolskiej o przełożeniu beatyfikacji abp. Sheena, biskup diecezji Peoria, Daniel Jenky, zachęca wiernych do wspólnej modlitwy nowenną w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze hierarchy.

pl.wikipedia.org
Abp Fulton Sheen

Diecezjanie, wspólnie z biskupami, rozpoczęli modlitwę nowenną 12 grudnia. "W 40. rocznicę śmierci abp. Sheena, bp Jenky zadecydował o ogłoszeniu tej specjalnej nowenny, aby, wierząc w 'potęgę modlitwy', poruszyć Niebo a także dodać nadziei zasmuconym i rozczarowanych opóźnieniem, ogłoszonym tak blisko daty oczekiwanej beatyfikacji" - możemy przeczytać na stronie poświęconej drodze abp. Sheena na ołtarze.

Każdego dnia na stronie celebratesheen.com publikowane są teksty nowenny i rozważania video w języku angielskim i hiszpańskim, aby we wspólną modlitwę mogło się włączyć jak najwięcej czcicieli abp. Sheena.

Beatyfikacja abp. Fultona Sheena, zaplanowana na 21 grudnia, została odłożona na czas nieokreślony przez Stolicę Apostolską. Bp Jenky poinformował o tym fakcie 3 grudnia. Przyczyną odłożenia beatyfikacji jest prawdopodobnie konieczność wyjaśnienia zarzutów byłego księdza, usuniętego ze stanu kapłańskiego, Roberta Hoatsona wobec abp. Sheena. W 2007 r. Hoatson oświadczył, że abp. Sheen, jako biskup pomocniczy archidiecezji nowojorskiej miał ukryć przypadek wykorzystania seksualnego kobiety.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Portugalia: więźniowie pomogli w budowie gigantycznej szopki w Bradze

2019-12-13 19:19

mz (KAI/AE) / Braga

Więźniowie z zakładu karnego w Bradze w północno-zachodniej Portugalii pomogli przygotować jedną z największych w tym kraju żywych szopek w miejscowości Priscos. Na powierzchni ponad 30 tys. m kw. powstała tam scenografia z czasów narodzin Jezusa. Do 12 stycznia kilkuset statystów będzie przedstawiało sceny biblijne. Współodpowiedzialny za budowę szopki ks. João Torres powiedział, że w pracach przy budowie 90 scen uczestniczyło łącznie ponad 40 więźniów.

Ks. Jerzy Uchman

Priscos jest jednym z etapów szlaku bożonarodzeniowych żłóbków, do których odwiedzenia co roku zachęca archidiecezja Bragi. Na trasie zwiedzający mogą zobaczyć m.in. szopkę w tamtejszej katedrze, w muzeum Piusa XII, a także w kilkunastu parafiach miasta i okolicznych miejscowości.

Oryginalny projekt w Priscos ruszył po raz pierwszy jako owoc wystosowanego w 2006 r. przez portugalskich biskupów apelu, aby w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia bardziej eksponować postać Dzieciątka Jezus.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem