Reklama

Studia wyższe w Toruniu

Wszyscy chcący poszerzać swoją wiedzę, którzy nie zdecydowali jeszcze o wyborze kierunku nauczania i uczelni, powinni to uczynić jak najszybciej. W Toruniu czeka na nich Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. W drugim naborze można złożyć dokumenty na studia licencjackie, inżynieryjne oraz magisterskie. Absolwenci uczelni wyższych zaproszeni są na kierunki podyplomowe, wśród których od października znajdą się nowości takie, jak: trzysemestralne - retoryka i komunikacja społeczna oraz dziennikarstwo i edukacja medialna, szczególnie z myślą o nauczycielach, oraz dwusemestralne - fundusze unijne - pozyskiwanie i zarządzanie.
Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej warto wybrać z uwagi na wysoką jakość kształcenia i dobre opinie wśród młodych ludzi oraz ich rodziców. Uczelnia zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce w regionie wśród niepublicznych uczelni magisterskich oraz czołowe w skali kraju. Tę perłę w Kujawsko-Pomorskiem wybierają często młodzi spoza regionu. Chociaż leży daleko od ich rodzinnego domu, atmosfera w WSKSiM rekompensuje im rozłąkę z najbliższymi. Poza programem studiów można tu wybrać wiele ciekawych kół naukowych czy skorzystać z praktyk krajowych i zagranicznych, rozwijających umiejętności studenta. Obecnie odbywający praktyki telewizyjne mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z redaktor Anną Pietraszek, polską reżyser, dokumentalistką, operatorką i taterniczką, specjalizującą się z tematyce górskiej i afgańskiej.
Poza zawodowymi praktykami studenci mają okazję realizować się w chórze oraz teatrze „Dobry Wieczór”. Chcący rozwijać swoje talenty językowe mogą udać się w ramach programu ERASMUS na semestr nauki w uczelni hiszpańskiej lub słowackiej.
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można podjąć studia licencjackie na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia i kulturoznawstwo oraz inżynierskie na informatyce. Przy czym należy podkreślić, że studenci wszystkich kierunków mogą wybierać praktyki związane z dziennikarstwem. Jest to sposób na zdobycie dwóch fachów w ciągu jednego toku studiów. Na absolwentów studiów pierwszego stopnia czeka ukończenie magisterki na politologii o dwóch specjalnościach - polityka społeczno-ekonomiczna oraz komunikacja i dziennikarstwo polityczne.
Termin nadsyłania dokumentów na studia stacjonarne, niestacjonarne oraz podyplomowe mija z końcem września 2011 r. Chętni na podyplomówkę w WSKSiM mogą złożyć wnioski na dziennikarstwo (dwa semestry), dziennikarstwo i edukację medialną (trzy semestry - dla nauczycieli), retorykę i komunikację społeczną (studia dwu- i trzysemestralne), fundusze unijne - pozyskiwanie i zarządzanie (dwa semestry), relacje międzynarodowe i dyplomację (dwa semestry), grafikę komputerową i techniki multimedialne (dwa semestry) oraz zastosowanie informatyki w edukacji (studia trzysemestralne dla nauczycieli). Uczelnia organizuje również kursy: komputerowe, fotograficzne, pilota wycieczek i pielgrzymek krajowych i zagranicznych czy redaktora lokalnej prasy parafialnej. Więcej informacji na temat propozycji kształcenia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można uzyskać na stronie internetowej uczelni: www.wsksim.edu.pl lub pod numerem telefonu w sekretariacie WSKSiM: (56) 610-72-00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Media: papież wezwał kard. Pella do Rzymu

2020-09-28 11:27

[ TEMATY ]

Watykan

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Kard. George Pell

Kard. George Pell

Jak donosi na łamach portalu www.huffingtonpost.it Maria Antonietta Calabrò jutro do Rzymu przybędzie na wezwanie Ojca Świętego 79-letni kard. George Pell. Australijski purpurat, który w latach 2014-2019 kierował Sekretariatem do spraw Gospodarki i był członkiem Rady Kardynałów, ma doradzać papieżowi w sprawach związanych z niejasnościami wokół operacji finansowych prowadzonych przez watykański Sekretariat Stanu.

Dziennikarka przypomina, że to właśnie kard. Pell, pełniąc swoje obowiązki w Watykanie , wskazywał na nieprawidłowości związane z zakupem nieruchomości w Londynie. Australijski purpurat krytykował także istnienie w różnych dykasteriach funduszy pozabudżetowych, podkreślając „anormalność” tej praktyki w świetle nowoczesnych kryteriów zarządzania, i związane z tym zagrożenie ewentualnymi nadużyciami czy brakiem przejrzystości. Były arcybiskup Sydney miał też zadawać szereg „niewygodnych” pytań dotyczących osób czy instytucji związanych z transakcją londyńską, umieszczonych na. czarnej liście przez władze i zaangażowane banki. Zapewne od jutra zamieszka w Domu Świętej Marty - gdzie rezyduje Papież Franciszek.

Jak wiadomo kard. Pell został w swej ojczyźnie niesłusznie oskarżony o przestępstwa seksualne, a 6 kwietnia został uniewinniony po 13 miesiącach spędzonych w więzieniu.

CZYTAJ DALEJ

Podejmij #WyzwanieRóżańcowe

2020-09-29 22:40

ks. Łukasz Romańczuk

Lubisz wyzwania, które wymagają dużego wysiłku? To spróbuj takiego, które może umocnić twojego ducha!

#WyzwanieRóżańcowe to inicjatywa Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, wrocławskiej wspólnoty stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, PWT we Wrocławiu, Gościa Wrocławskiego, ks. Jakub Bartczak, Obserwatorium Społecznego, Nowego Życia, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Niedzieli Wrocławskiej.

Nakręcili oni spot, w którym zachęcają do modlitwy różańcowej, ale nie tylko.

- Celem naszego wyzwania modlitewnego jest zaproszenie do modlitwy różańcowej, uczczenie setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II - mówi ks. Bartosz Mitkiewicz, duszpasterz Wspólnoty Wrocławskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nie jest to jedyne zadanie tych, co włączają się w akcje.

- Ważne, aby zrobić selfie z różańcem w dłoni i opublikować na portalach społecznościowych takich jak: Facebook, Instagram, Snapchat, oznaczenie hasztagiem #WyzwanieRóżańcowe oraz zaproszenie innych do modlitwy - dodaje.

Pomysłodawcami wyzwania są studenci z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Wyzwanie jest wakacyjnym pomysłem studentów, którzy wtedy przeżywali internetowe rekolekcji wspólnoty - mówi ks. Bartosz.

- Różne wyzwania można odnaleźć w sieci, które mają odniesienie do pomocy innym ludziom. Nasza inicjatywa różańcowa ma być taką drobną pomocą duchową oraz okazją do świadectwa. Dlaczego jako Niedziela Wrocławska włączyliśmy się w akcję? Z dwóch względów. Po pierwsze media katolickie powinny promować pozytywne rzeczy, a po drugie jest to pewnego rodzaju przykład ewangelizacji, którymi nasze media powinny się zajmować, zwłaszcza, że jest coraz więcej treści, które nic nie wnoszą do życia ludzi, a tu mamy konkretne zadanie - mówi ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję