Reklama

Niedziela Małopolska

Nowy Sącz

Domówka u Jana Pawła II

    Młodzież z Nowego Sącza nie zapomniała o św. Janie Pawle II. W jego liturgiczne wspomnienie zorganizowała czuwanie poświęcone papieżowi.

Mateusz Góra

Spotkali się, aby lepiej poznać osobę i nauczanie św. Jana Pawła II

Spotkali się, aby lepiej poznać osobę i nauczanie św. Jana Pawła II

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Spotkanie odbyło się w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość lepiej poznać osobę i nauczanie papieża Polaka, ale też czas na modlitwę w ciszy. Czuwanie nazwano „Domówką u Jana Pawła II”, co miało być trochę przekornym krokiem, a motywem przewodnim wydarzenia była liczba 2137. – Młodzież często ten zlepek liczb traktuje jako żart i wyśmiewa. My chcieliśmy pokazać to z innej strony, przybliżyć dzięki temu młodym postać i nauczanie Jana Pawła II. To czuwanie miało też na celu zatrzymanie młodzieży na chwilę, w skupieniu, żeby oderwać ich od codziennego pędu – mówił ks. Andrzej Szaraj, okręgowy duszpasterz młodzieży.

    Jednym z organizatorów czuwania było duszpasterstwo Sącz Boga. Jego członkowie podkreślali, że to ważne, aby przypominać o tym, jak wiele dobra zrobił św. Jan Paweł II. – Obracając się w środowisku młodzieży, widzę, jak wiele osób traktuje papieża jako temat na mem, na żart. Dlatego postanowiliśmy tak przekornie nasze czuwanie nazwać domówką i wykorzystać te liczby 2137. To godzina śmierci Jana Pawła II, często o tej porze młodzi śpiewają na przykład „Barkę”, ale robią to dla żartu. Pomyśleliśmy więc, żeby wykorzystać to jako możliwość do pokazania, ile dobra uczynił św. Jan Paweł II – tłumaczyła Wiktoria Zontek z duszpasterstwa Sącz Boga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Na czuwanie przyjechała młodzież z całego regionu sądeckiego. Podkreślali, że takie wydarzenia są dla nich ważne, a dodatkowo upamiętnienie św. Jana Pawła II tylko zachęciło ich do przyjazdu: – To patron mojego zespołu, więc musiałem tu być – powiedział Antoni.

    Ks. Szaraj dodał także, że św. Jan Paweł II był mocno związany z Sądecczyzną: – Mamy wiele pamiątek i pomników po naszym rodaku, chociażby Ołtarz Papieski w Starym Sączu, czy właśnie tutaj w Nowym Sączu kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Dlatego chcieliśmy zaprosić młodzież właśnie do tego miejsca, żeby u Jana Pawła mogła go lepiej poznać z każdej strony – stwierdził duchowny.

2023-10-24 10:25

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja częstochowska: Zdewastowali kościół... gaśnicami!

2026-05-31 18:43

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Autorstwa Sławomir Milejski/commons.wikimedia.org

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach

W piątek 29 maja o godzinie 16.30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdewastowania kościoła w Zajączkach Pierwszych poprzez rozpylenie zawartości gaśnicy proszkowej - informuje klobucka.pl.

Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu udział mogło brać dwóch mężczyzn. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko wytypowali i zatrzymali osoby mogące mieć związek ze sprawą.
CZYTAJ DALEJ

Donald Trump ponownie krytykuje papieża Leona XIV

2026-05-31 13:44

[ TEMATY ]

Donald Trump

Papież Leon XIV

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Donald Trump

Donald Trump

Leon XIV po raz kolejny został skrytykowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Zaledwie kilka godzin po modlitwie o pokój pod przewodnictwem papieża, która odbyła się nie tylko w Watykanie, ale także w 16 innych miejscach na świecie, w tym w stolicy USA, Waszyngtonie, Trump skrytykował papieża. Odniósł się do wizyty burmistrza Chicago Brandona Johnsona w Watykanie. Na swoim profilu „TruthSocial” Trump napisał: „Ktoś powinien powiedzieć papieżowi, że burmistrz Chicago jest nieudacznikiem i że Iran nie powinien posiadać broni jądrowej!”.

Podczas sobotniej modlitwy o pokój w Ogrodach Watykańskich papież powiedział między innymi, że pokój nie jest „sprawą do załatwienia z korzyścią dla siebie.” „Nie powinno już być płaczu niewinnych w naszych miastach; nikt nie powinien być zmuszony do opuszczania swojego domu z powodu zagrożenia bombardowaniami; żądza władzy i przemoc werbalna powinny ustąpić miejsca pragnieniu sprawiedliwości i prawdy”.
CZYTAJ DALEJ

Nawrocki do młodzieży: jesteście głosem przyszłości, ale też głosem teraźniejszości

Jesteście głosem przyszłości, ale też głosem teraźniejszości; bez waszego głosu nie uda się zbudować naszej wspólnej, ukochanej, niepodległej Polski - podkreślił prezydent Karol Nawrocki, przemawiając do młodzieży podczas I Prezydenckiego Kongresu Młodzieżowych Rad.

1 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbywa się I Prezydencki Kongres Młodzieżowych Rad, czyli program edukacyjny organizowany przez Kancelarię Prezydenta we współpracy z Radą Młodzieży przy Prezydencie RP.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję