Reklama

Aspekty

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Piękny gest przed świętami

Ruszyła tegoroczna edycja akcji Torba Charytatywna. Do udziału zaprasza Caritas diecezjalna.

2023-11-21 13:09

[ TEMATY ]

Caritas

Torba Charytatywna

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Katarzyna Krawcewicz

Torby można pobrać m.in. w biurze Caritas w Zielonej Górze

Torby można pobrać m.in. w biurze Caritas w Zielonej Górze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Zaprosiliśmy do udziału Parafialne Zespoły Caritas oraz wszystkie parafie, ale też darczyńców indywidualnych, firmy, instytucje, szkoły, przedszkola. Ale zachęcamy również nowe osoby. Wystarczy pobrać specjalną torbę, do której następnie wkłada się np. żywność z długim terminem przydatności, słodycze, środki czystości, artykuły kosmetyczne i higieniczne, świąteczne akcesoria, czyli to wszystko, co przyda się w przygotowaniu świąt i umili ten czas osobom będącym w trudnej sytuacji – mówi Sylwia Grzyb, rzecznik Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Wypełnione torby należy przynieść do biura Caritas w Zielonej Górze (ul. Bema) lub do magazynu Caritas w Gorzowie (ul. Dworcowa), najpóźniej dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, żeby paczki zdążyły dotrzeć do potrzebujących na czas.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzielą się miłością

Lubelska Caritas od 30 lat niesie duchową i materialną pomoc każdemu człowiekowi, który jest w potrzebie.

Działania Caritas Archidiecezji Lubelskiej, zarówno na poziomie centrali, jak i parafialnych zespołów oraz szkolnych kół, wypływają z praktycznej realizacji ewangelicznego przykazania miłości. Drużyna Caritas, niosąc pomoc chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom i seniorom, bezdomnym i bezrobotnym, zawsze ma na uwadze słowa Jezusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

CZYTAJ DALEJ

NFOŚiGW przekaże ponad 620 tys. złotych na termomodernizację obiektów parafialnych

[ TEMATY ]

NFOŚiGW

Adobe Stock

Budynki Parafii Rzymskokatolickiej w Kraskowie oraz Parafii Rzymskokatolickiej w Odrowążku zostaną zmodernizowane dzięki umowom podpisanym 16 listopada 2023 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na poprawę efektywności energetycznej budynków NFOŚiGW przekaże ponad 620 tys. złotych. Łączna powierzchnia budynków, które zostaną objęte modernizacją to 1076 m2.

– Efektywność energetyczna budynków to ważny element transformacji energetycznej w Polsce i jeden z celów wyznaczonych przez Unię Europejską. Narodowy Fundusz udziela dofinansowania na te cele w różnych programach pomocowych, począwszy od budynków prywatnych (np. program „Czyste Powietrze”), skończywszy na budynkach użyteczności publicznej (np. szpitale, szkoły, uczelnie, itd.). Dzisiejsze umowy dotyczą poprawy efektywności budynków parafii, co jest tematem istotnym nie tylko dla wspólnoty, ale także dla środowiska. W obydwu miejscach odbywa się wiele działań, a zatem zużycie energii bywa znaczące. Dążąc do poprawy efektywności energetycznej, możemy osiągnąć kilka celów. Po pierwsze zredukujemy koszty energii, co oznacza więcej środków, które placówki mogą przeznaczyć na misje i projekty dobroczynne. Jednak przede wszystkim zminimalizujemy nasz wpływ na środowisko zmniejszając emisję smogu i gazów cieplarnianych. – mówi Artur Michalski, wiceprezes zarządu NFOŚiGW.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. List pasterski biskupa świdnickiego z ważną datą dla diecezji

2023-11-28 17:19

[ TEMATY ]

adwent

bp Marek Mendyk

synod diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk

Pogrzebowi przewodniczył bp Marek Mendyk

Pogrzebowi przewodniczył bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk wystosował list pasterski do diecezjan, który zostanie odczytany w pierwszą niedzielę Adwentu. Pasterz diecezji oficjalnie także potwierdził datę rozpoczęcia Pierwszego Synodu Diecezjalnego.

W liście pasterskim przeznaczonym do odczytania w niedzielę 3 grudnia br., bp Marek Mendyk podkreślił rolę czuwania w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa, zaznaczając, że jest to ciągłe zadanie w życiu chrześcijanina, a nie tylko okresowe przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Hierarcha wezwał do przeżywania każdego dnia w bliskości Boga i odczytywania codzienności w świetle słowa Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję