Reklama

Kościół

Jasna Góra: kierowcy biskupów przeżywają rekolekcje i dziękują za cud ocalenia kolegi

Na Jasnej Górze, równolegle z rekolekcjami księży biskupów, rozpoczęły się rekolekcje dla ich kierowców. Prowadzi je o. Łukasz Kielak, paulin. Temat nauk rekolekcyjnych to: „Relacje człowieka z Bogiem”.

[ TEMATY ]

episkopat

Biuro Prasowe Jasna Góra

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Relacja nie z ludźmi, lecz z Bogiem właśnie - podkreślił o. Kielak. Dodał też, że najlepszą drogą do poznawania i tworzenia tej relacji jest Pismo Święte. To z niego można dowiedzieć się, jak tę więź pielęgnować. - Biblię ma w swoim domu każdy i każdy w niej Boga znajdzie - wyjaśnił rekolekcjonista.

Kierowcy biskupów podkreślają, że nie jest ich niewielu, dzięki temu znają się dobrze. W zeszłym roku modlili się za swojego kolegę, pana Sławomira, zaatakowanego przez nożownika, gdy towarzyszył biskupowi podczas wizyty kanonicznej w Myślenicach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dziś pan Sławomir, kierowca bpa Roberta Chrząszcza, osobiście dziękuje Matce Bożej za cudowne ocalenie. - Dzięki Bogu żyję. To były ciosy, które mogły pozbawić mnie życia - wyznał. - W tamtym roku modlono się za mnie, w tym roku mam łaskę modlić się razem ze wszystkimi - z radością dzielił się swoim świadectwem. Pan Sławomir podkreślił także, jak ważne jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej. - Trzeba zadbać o życie wieczne. To jest parę sekund, pojawia się panika, a jeśli przyjęło się sakramenty, czuje się spokój - podkreślił.

To co łączy kierowców, to postrzeganie swojej pracy jako posługi i „bycia w gotowości”.

Pan Jerzy, kierowca bpa Grzegorza Olszowskiego, zanim podjął pracę kierowcy, został Szafarzem Najświętszego Sakramentu. Zdarza mu się wspierać biskupa nie tylko prowadząc samochód, ale także „po drugiej stronie ołtarza”. - To, że jestem przy ołtarzu też jest pomocne dla biskupa, on to docenia - podkreślił Pan Jerzy. Mężczyzna przyznał, że między stałym kierowcą a wożonym kapłanem nawiązuje się przyjaźń. - Biskup, który jest najpierw człowiekiem, a dopiero później biskupem, to najlepszy biskup, jaki może być - podkreślił.

Pan Eugeniusz, kierowca bpa Krzysztofa Włodarczyka, przyznał, że wożąc ordynariuszy kościelnych, można rozwijać się duchowo. - Odnosząc się do Pisma Świętego można powiedzieć, że łapie się te okruszki ze stołu - powiedział z uśmiechem. - My cały czas jesteśmy blisko pasterza i to jest co wspaniałego - zauważył. Dodał także, że jako wierny zbudowany jest postawą swojego biskupa.

Reklama

- To nie jest typowa praca kierowcy, to raczej posługa i powołanie - powiedział pan Jarosław z Elbląga. Do pracy został przyjęty w trakcie przygotowań do święceń diakonatu. - By zostać diakonem, niezbędna jest zgoda żony. Nie można dobrze pełnić tej posługi bez akceptacji z jej strony - powiedział. Dodał również, że małżonka bardzo wspiera go we wszystkich działaniach.

Pan Leszek również z Elbląga jest kierowcą biskupa Józefa Wysockiego od 12 lat. - Ta praca jest dość specyficzna, gdyż nie ma nas aż tak wielu - mówi kierowca. Podkreśla, że ważna jest dla niego więź wspólnotowa, gdyż od 20 lat należy do wspólnoty „Betania”, którą prowadzi bp Józef Wysocki. - Cieszy mnie, że mogę być kierowcą i jednocześnie ubogacać swoje życie duchowe - dodał pan Leszek.

W rekolekcjach bierze udział kilkunastu kierowców biskupów. Uczestniczą w codziennej Eucharystii, Apelu i słuchają konferencji.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

2023-11-22 19:47

Ocena: +14 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina, niesakramentalni, sytuacja społeczna – jutro obrady Rady Stałej KEP

[ TEMATY ]

episkopat

obrady

Episkopat.pl

Dokumenty o rodzinie i związkach niesakramentalnych, sytuacja społeczna w Polsce i duszpasterstwo polonijne w Belgii – to główne tematy jutrzejszych obrad Rady Stałej KEP na Jasnej Górze. Następnego dnia, 3 maja, Episkopat uczestniczyć będzie w uroczystościach ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Podczas kilkugodzinnego spotkania biskupi omówią sytuację społeczno-polityczną w Polsce w nawiązaniu do opublikowanego 28 kwietnia dokumentu Episkopatu pt. "Chrześcijański kształt patriotyzmu". Temat ten zreferuje abp Józef Kupny, przewodniczący Rady KEP ds. Społecznych.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę

2024-02-24 12:01

[ TEMATY ]

abp Andrzej Dzięga

Karol Porwich/Niedziela

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę. Bp Zbigniew Zieliński – administratorem apostolskim „sede vacante”.

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Franciszek:

CZYTAJ DALEJ

O historii diecezji w ciekawy sposób

2024-02-24 19:25

[ TEMATY ]

historia

Zielona Góra

IFT Zielona Góra

Bp Adrian Put

diecezja lubuska

ks. Rafał Witkowski

bp Adrian Put

bp Adrian Put

– Jeśli dzisiaj nazywamy siebie lubuszanami, to nawiązujemy do dawnego biskupstwa lubuskiego – powiedział bp dr Adrian Put na kolejnym spotkaniu z cyklu „Teologia w mieście”, które 24 lutego odbyło się w Zielonej Górze.

Było poświęcone dziejom dawnego biskupstwa lubuskiego oraz odnowie Kościoła na przestrzeni wieków. To już szóste z dziesięciu spotkań w cyklu „Teologia w mieście”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję