Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Żyjemy dla nieba

Rozważania do Ewangelii Łk 21, 29-33.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 1 grudnia

Dn 7, 2-14 • Dn 3, 77-78a.79a.80a.81a.82 • Łk 21, 29-33

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział swoim uczniom przypowieść: «Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».

Słowa świętej Ewangelii, wspominające apokaliptyczne wydarzenia, mogą nam się wydawać odległe, jakby nigdy nie miały się wydarzyć. Z perspektywy dzisiejszej filozofii życia ważne jest mieć i posiadać. Zachodni świat skupił się na kapitalistycznym systemie, zgodnie z którym każdy musi sobie zabezpieczyć swoją egzystencję. Nie jest popularne myślenie o śmierci ani o tym, dokąd prowadzi mnie mój styl życia. Zaledwie kilka wersetów przed tą Ewangelią, którą stawia przed nami Kościół, Pan mówi o beznadziejnym niepokoju, strachu i o zagrożeniach, których ludzie będą oczekiwać. Jednakże nam – chrześcijanom – Jezus mówi, że właśnie w tych momentach zbliża się nasze odkupienie. Mimo, że brzmi to sprzecznie, że niepokój, strach i zagrożenie przynoszą odkupienie, to spróbujmy spojrzeć na to oczami wiary. Zakończenie Apokalipsy przynosi nam słowa, w których wzywamy Pana, aby przyszedł. Podczas Mszy Świętej wypowiadamy słowa: Oczekujemy Twego przyjścia w chwale. Właśnie teraz znajdujemy się w Adwencie poświęconym oczekiwaniu na Jezusa, na Jego przyjście. Teraz, w tym czasie, potrzebujemy wyznaczyć granice i przemyśleć swoją drogę życia. Nie traktujmy tego tekstu jako zastraszania, ale raczej jako radosne oczekiwanie. Żyjemy dla nieba, nasza ojczyzna jest w niebie, a teraz jesteśmy tylko w podróży. Każdy z nas jest stworzony do życia w raju, do wiecznego przebywania w obecności Boga i przed Jego obliczem. Nie traćmy wieczności z powodu naszych próżnych dążeń do przyjemności z tego świata. Módlmy się razem: Przyjdź, Panie Jezu.

Reklama

I.O.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-20 09:45

Ocena: +16 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy uczestnicząc w Eucharystii naprawdę w Niej uczestniczymy całym sobą, umysłem, sercem?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 8, 51-59.

Czwartek, 30 marca 2023. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Jezus Chrystus - Kardiolog z przebitym sercem!

2024-02-29 21:20

[ TEMATY ]

Jezusowa Kardiologia

Adobe Stock

Chociaż ręce ma dziurawe, to moje serce zoperuje tymi rękami świetnie. On się zna na sercach, bo zanim nasze będzie kroił, to wpierw swoje miał przebite…

Biblijna kardiologia

Pismo Święte nie pozostawia żadnych wątpliwości, czemu w relacji z Bogiem i w naszym nawróceniu to nie chowanie słodyczy do szafki, ale troska o serce jest najważniejsza. Naszych serc dotyczy wiele biblijnych prawd. Nasze serca zdolne są do najlepszego i do najgorszego. Z jednej strony noszą w sobie ogromną dynamikę dobra i ukierunkowanie ku świętości, a z drugiej – mogą nas naprawdę mocno potarmosić, gdy zaniedbujemy ich rozwój.

CZYTAJ DALEJ

"Powołany 2" wchodzi do kin!

2024-02-29 21:20

[ TEMATY ]

„Powołany 2"

Materiał prasowy

„Powołany 2” to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Tym razem powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie.

"Powołany 2" jest bardziej zabawny od swojego poprzednika. Ten wątek księdza, w którego się wcielam, i jego relacja z bohaterem, którego gra Kuba Dmochowski, jest swego rodzaju przeciwwagą dla poważnych historii, które będą przecinały oś fabularną filmu - mówił w rozmowie z Tygodnikiem "Niedziela" Marcin Kwaśny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję