Reklama

Kościół

Watykan/ Stan zdrowia papieża poprawia się

Stan zdrowia papieża Franciszka poprawia się; nie ma gorączki i kontynuuje terapię - poinformował w sobotę Watykan. Zapowiedziano, że podobnie jak przed tygodniem papież odmówi w niedzielę modlitwę Anioł Pański w kaplicy Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W komunikacie przekazanym dziennikarzom biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że papież nie pojawi się w południe w oknie Pałacu Apostolskiego, by uniknąć ryzyka narażenia się na zmiany temperatur.

Modlitwa z kaplicy Domu Świętej Marty będzie transmitowana także na plac Świętego Piotra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Franciszek choruje od tygodnia. Najpierw Watykan informował o lekkim stanie grypowym. Papież przeszedł badanie tomografii komputerowej w klinice Gemelli.

Reklama

Potem pojawiła się informacja o stanie zapalnym w płucach, ale zapewniono zarazem, że nie jest to zapalenie płuc.

Sam papież mówił ostatnio o ostrym zapaleniu oskrzeli. Z powodu choroby odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną COP28.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ sp/

2023-12-02 15:40

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący episkopatu Kazachstanu: papież wskaże model braterstwa

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty wskaże nam w Kazachstanie model braterstwa potrzebny na dzisiejsze czasy. W tym duchu wrześniową pielgrzymkę Franciszka do tego kraju i jego udział w Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych komentuje bp José Luis Mumbiela Sierra. Jest on przewodniczącym kazachskiego episkopatu a zarazem stoi na czele Konferencji Biskupów Azji Środkowej.

Hierarcha przypomina, że społeczeństwo Kazachstanu tworzy wiele grup etnicznych i religijnych, a dialog międzyreligijny i międzykulturowy ubogaca codzienność Kazachów. „Jestem przekonany, że obecność papieża i jego słowa sprawią, iż kongres religii stanie się prawdziwym laboratorium pokoju i pojednania dla świata” – mówi Radiu Watykańskiemu bp Mumbiela Sierra.

CZYTAJ DALEJ

Jaki jest mój obraz Boga dzisiaj?

2024-02-12 13:14

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 15, 1-3.11-32.

Sobota, 2 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Papież dostosowuje prawo Trybunału Sygnatury do reformy Kurii

2024-03-02 18:29

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Papież wydał Motu proprio Munus Tribunalis. Wprowadza ono pewne zmiany techniczno-leksykalne do norm regulujących funkcjonowanie Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, który rozstrzyga spory wynikające z aktów kościelnej władzy administracyjnej.

Papieski dokument dostosowuje i harmonizuje prawo Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej z reformą Kurii wprowadzoną przez Konstytucję Praedicate Evangelium. „Pełniąc funkcję Najwyższego Trybunału Kościoła - pisze Franciszek w przedmowie - Trybunał Sygnatury Apostolska służy najwyższemu urzędowi pasterskiemu Papieża i jego powszechnej misji w świecie. W ten sposób, rozstrzygając spory powstałe w związku z aktem kościelnej władzy administracyjnej, Najwyższy Trybunał wydaje prawomocny wyrok w sprawie decyzji wydanych przez instytucje kurialne służące Następcy Piotra i Kościołowi powszechnemu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję