Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozpoczął się ostatni – w tym roku kalendarzowym – zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, która jest wspólnym dziełem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

W czasie grudniowego – trzeciego – zjazdu czwartego roku ESB – tematem przewodnim było „przymierze”, które Bóg zawiera z Narodem Wybranym. Swoje wykłady zaprezentowali: ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Kościół Rzymskokatolicki) oraz prezbiter dr Włodzimierz Tasak - Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologicznego w Warszawie (Kościół Chrześcijan Baptystów).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O Izraelu, który jest jedynym adresatem przymierza z Bogiem oraz o przymierzu ogarniającym całą ludzkość przez krew Chrystusa mówił ks. Dariusz Kotecki. Natomiast o Narodzie Wybranym, który jest trwałym spadkobiercą przymierza. Przymierze we krwi Chrystusa rozciągnięte na pogan mówił prezb. Włodzimierz Tasak. Kolejny zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej odbędzie się 13 stycznia 2024 roku. Wykłady dla nieobecnych słuchaczy udostępniane są w wersji elektronicznej po zakończeniu danego zjazdu ESB.

Reklama

Ekumeniczna Szkoła Biblijna, która powstała w Łodzi w październiku 2019 to wspólny projekt Archidiecezji Łódzkiej oraz łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Informacja o powstaniu Szkoły – pierwszej jak dotąd w Polsce – została podana do wiadomości wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Celem nowo powstającej Szkoły Biblijnej ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym.

Wykładowcami szkoły będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego.

2023-12-02 17:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bełchatów: Tydzień Bibliotek trwa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Susan Qyin

Kiermasz książek przeczytanych i wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II to tylko niektóre wydarzenia, jakie w związku z Tygodniem Bibliotek organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie.

CZYTAJ DALEJ

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopostne rozważania Siedmiu Boleści NMP: Zgubienie Jezusa

2024-03-02 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikWielkopostny2024

Ks. Krzysztof Hawro

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wspólnego rozważania Siedmiu Boleści NMP.

Boleść pierwsza: Proroctwo Symeona
Boleść druga: Ucieczka do Egiptu
Boleść trzecia: Zgubienie Jezusa
Boleść czwarta: Spotkanie na Drodze Krzyżowej
Boleść piąta: Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa
Boleść szósta: Zdjęcie z krzyża
Boleść siódma: Złożenie do grobu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję