Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

W czasie Adwentu prośmy Boga o swobodę serca i gotowość do służby

Rozważania do Ewangelii Mt 15, 29-37.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

B.M. Sztajner

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środa, 6 grudnia. Św. Mikołaja, biskupa, wsp. dow.

• Iz 25, 6-10a • Ps 23, 1-2a.2b-3.4.5.6 • Mt 15, 29-37

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo?» Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

Trwanie w Chrystusie i bycie z Nim w codzienności oznacza bycie w pełni i posiadanie wszystkiego, czego potrzeba do życia. Wszyscy mamy różne potrzeby, upodobania, uzależnienia, pragnienia... Tak też mieli ludzie z Ewangelii. Każdy z nich przyszedł z wiarą i zaufaniem do Niego. Pan, obserwując świat, po prostu patrzył na jego cierpienie i nędzę, morze dramatów i różnych potrzeb, z jakimi ludzie przyszli. Tylko to miał przed oczami, a oni widzieli w Nim ostatnią deskę ratunku. Dlatego do Niego przyszli, bo wiedzieli, że u stóp Jezusa jest bezpieczeństwo, którego potrzebują, i uzdrowienie, którego szukają. Przychodzi do nich i ich uzdrawia. Łaskawym darem wiary i błogosławieństwa Jezus pomnożył siedem chlebów i ryby tak, żeby starczyło dla wszystkich. Czy potrafię szukać Jego bliskości i czerpać z tego źródła łaski i miłości? Czy jestem gotowy rozpoznać w życiu codziennym nie tylko własne potrzeby duchowe, cielesne i materialne, ale i potrzeby moich bliźnich? Czy jestem gotowy, by to, co mam, chowam i o co się boję, oddać Panu? W tym czasie Adwentu prośmy Boga o swobodę serca i gotowość do służby! Módlmy się, aby Pan błogosławił i pomnożył wszystko, co mamy, abyśmy mogli w tym czasie oczekiwania obdarzyć kogoś swoją miłością i dobrami, które mamy.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-21 13:54

Ocena: +21 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pycha jest naczelnym ze wszystkich innych grzechów

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

o. Waldemar Gonczaruk CSsR

Rozważania do Ewangelii Łk 17, 7-10.

Wtorek, 14 listopada

CZYTAJ DALEJ

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję

2024-04-19 12:43

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję. Okazją jest trwająca tam wystawa sztuki Biennale. Ojciec Święty odwiedzi pawilon watykański, który w tym roku znajduje się w więzieniu dla kobiet. Oczekuje się, że krótka wizyta papieża w Wenecji potrwa około pięciu godzin, obejmując między innymi Mszę św. na słynnym na całym świecie Placu św. Marka. Planowana jest również prywatna wizyta w bazylice św. Marka.

Opublikowany w Watykanie program jest następujący:

CZYTAJ DALEJ

Łomża: zakończyło się zgromadzenie plenarne COMECE

2024-04-19 20:41

[ TEMATY ]

Unia Europejska

COMECE

Łomża

pixabay.com

W Łomży zakończyło się trzydniowe (17-19 kwietnia) wiosenne zgromadzenie plenarne Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). W 20. rocznicę rozszerzenia Unii Europejskiej, delegaci konferencji biskupich z 27 państw Unii Europejskiej wysłuchali głosów krajów Europy Środkowej i Wschodniej w świetle nadchodzących wyborów europejskich.

Zgromadzenie składało się z trzech sesji, które koncentrowały się wokół procesu integracji Unii Europejskiej, jej postrzegania z perspektywy Europy Środkowej i Wschodniej oraz przyszłych kierunków w obliczu wyzwań geopolitycznych.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję