Reklama

Niedziela Częstochowska

Przygotowania do peregrynacji w stulecie archidiecezji

W Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie, 4 grudnia odbyła się konferencja prasowa, zorganizowana z racji rozpoczynającej się w kwietniu przyszłego roku peregrynacji obrazu Matki Bożej.

[ TEMATY ]

logo

peregrynacja obrazu Matki Bożej

Linda Nocoń/Radio Fiat

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podkreślił, że hasło peregrynacji: „Maryjo, ocal miłość i życie naszych rodzin” jest misją dla wiernych.

W ramach przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej podczas konferencji zaprezentowano logo wydarzenia. Logotyp przedstawia stylizowany wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej umieszczony na tle zarysu mapy archidiecezji częstochowskiej, za którą widnieje równoramienny krzyż. Wizerunek Maryi wskazuje na Ikonę Jasnogórską, która peregrynuje, ale jest też znakiem nawiedzenia Maryi i spotkania z Nią. Mapa archidiecezji oznacza Kościół częstochowski, który przeżywał będzie Nawiedzenie we wszystkich parafiach, domach zakonnych i instytucjach. Krzyż wskazuje na Chrystusa, do którego prowadzi nas Maryja, a cztery ramiona krzyża przypominają o czterech regionach archidiecezji częstochowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

archiczest.pl

Podczas konferencji została zaprezentowana strona internetowa poświęcona przygotowaniom do peregrynacji. Więcej o stronie mówił przewodniczący Sekcji ds. Materiałów Duszpasterskich oraz Sekcji ds. Promocji (Medialnej) – ks. Mariusz Bakalarz.

Reklama

Serwis dostępny jest po adresem: nawiedzenie.archiczest.pl

Peregrynacja w archidiecezji częstochowskiej rozpocznie się 6 kwietnia 2024 r. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu.

Więcej na Radio Fiat

2023-12-05 11:30

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: prezentacja logo i strategii Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Paulini

dziedzictwo

logo

strategia rozwoju

Biuro Prasowe Jasnje Góry

Konferencja prasowa prezentująca kolejny etap prac zainicjowanego dwa lata temu Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów odbyła się dziś na Jasnej Górze.

W centrum szlaku, którego inicjatorami są Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika i Województwo Śląskie reprezentowane przez Urząd Marszałkowski znajduje się jasnogórski klasztor, ale jest także kościół św. Barbary w Częstochowie i malowniczo położone na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Nowy układ z Bogiem ojca Pio

2024-03-01 08:07

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

W obliczu współczesnych wyzwań i napotykanych trudności, coraz bardziej dostrzegamy potrzebę zawarcia nowego układu z Bogiem. To nie jest propozycja transakcji, ale zaproszenie do odkrywania i wypełniania woli Bożej.

Potrzebujemy w naszym życiu odnowionego układu, który opiera się na głębokiej modlitwie, zaufaniu i wierze.

CZYTAJ DALEJ

Lubelscy terytorialsi uczcili „Żołnierzy Wyklętych”

2024-03-02 15:32

2LBOT

Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która nosi imię majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – oficera AK i niezłomnego bohatera walk o niepodległą Ojczyznę, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", to szczególnie ważna data.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję