Reklama

Niedziela Wrocławska

Paczki Dobrych Relacji

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasto Wrocław, a także 16. Brygada WOT przygotowują prezenty dla osób potrzebujących. Dziś odbyło się pakowanie Paczek Dobrych Relacji.

ks. Łukasz Romańczuk

W czasie pakowania paczek

W czasie pakowania paczek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Naszą pomoc kierujemy do osób z przestrzeni miejskiej - w kryzysie bezdomności, bezdomnych, ubogich, starszych i samotnych. I dzięki naszej wspólnej pomocy od ponad 10 lat wypracowana jest szersza forma pomocy, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś jesteśmy tutaj, aby przygotowywać paczki dedykowane dla seniorów, osób w kryzysie bezdomności. Wszystko dzięki współpracy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasta Wrocław oraz 16. Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, która dzielnie nas wspiera i sprawnie możemy przygotowywać te paczki przygotowywać - mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Od lewej: Joanna Kot [MOPS Wrocław], ks. Dariusz Amrogowicz [Caritas Archidiecezji Wrocławskiej], płk. Rafał Jarosz [16. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej]

Od lewej: Joanna Kot [MOPS Wrocław], ks. Dariusz Amrogowicz [Caritas Archidiecezji Wrocławskiej], płk. Rafał Jarosz [16. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej]

O tym, czym są Paczki Dobrych Relacji opowiada Joanna Kot z wrocławskiego MOPS-u. - Są to paczki, które trafią do osób potrzebujących. Są to osoby, które na co dzień korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jak Caritas możemy dotrzeć do osób, do których nie możemy na co dzień dotrzeć. Staramy się, aby jak największa ilość osób otrzymała te paczki. Dedykowane są one rodzinom najuboższym, seniorom, rodzinom wielodzietnym, wszędzie tak, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Łukasz Romańczuk

Wolontariusze w akcji

Wolontariusze w akcji

Z kolei 16. Brygadę WOT reprezentował płk. Rafał Jarosz. - Zabezpieczamy to przedsięwzięcie pod względem logistycznym. Pomagamy w pakowaniu i przygotowaniu paczek oraz ich dystrybucji. Cieszymy się, że stoimy tutaj ramię w ramię z pracownikami i wolontariuszami Caritas oraz uczniami szkół z nami współpracującymi. Niesiemy pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wszystko w duchu naszego motta, jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i wspieramy lokalne społeczności w jak największym zaangażowanie.

ks. Łukasz

Potrzebujący otrzymają konkretne produkty spożywcze

Potrzebujący otrzymają konkretne produkty spożywcze

Łącznie przygotowanych będzie 1700 paczek. - W paczkach jest przede wszystkim dużo dobra, bo oprócz różnych produktów spożywczych, znajdują się tam piękne, dziecięce kartki. To jest dla nas ważne, aby te paczki łączyły pokolenia. Dlatego też paczki trafią do około 40 punktów we Wrocławiu i tam będą dysponowane. W tej kwestii działać będą m.in. wrocławskie rady osiedla, dlatego, że mają oni informacje o takich osobach - seniorach - mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i dodaje: - Dla nas ważne jest to, że przy tych paczkach pracuje młodzież. To dobra lekcja odpowiedzialności za drugiego człowieka. Liczymy, że to jest zaszczepienie dobrych obyczajów w tych młodych ludziach. Ten ich entuzjazm jest widoczny, bo już mamy spakowanych 1000 paczek na planowanych 1700.

2023-12-05 11:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anglia: tysiące rodziców czekało na uznanie istnienia ich dziecka

2024-02-29 16:23

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

dzieci nienarodzone

Ivan Kmit/Fotolia

Brytyjski rząd uruchomił specjalny, darmowy program dla rodziców zmagających się z cierpieniem po utracie dziecka w trakcie ciąży. Będą mogli otrzymać zaświadczenie będące formalnym potwierdzeniem istnienia ich dziecka. Z rozmów i badań wynika, że jest to decyzja, której oczekiwało tysiące matek i ojców.

Chodzi o tych, którzy doświadczyli utraty dziecka przed 24. tygodniem ciąży, ta zakończyła się 1 września 2018 r. lub później, mieszkali wtedy w Anglii i są co najmniej jednym z rodziców dziecka. Zaświadczenia będzie wydawał każdy publiczny ośrodek zdrowia, a wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na rządowej stronie: https://www.gov.uk/request-baby-loss-certificate. Podobny program działa w Szkocji i zostanie wprowadzony również w Walii.

CZYTAJ DALEJ

Każda spowiedź jest jak kąpiel odradzająca i ożywiająca we Krwi Chrystusa

2024-02-26 06:55

[ TEMATY ]

rozważanie

Karol Porwich/Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Dzisiejszy fragment Księgi Daniela (Dn 9, 4b-10) jest swoistą spowiedzią proroka z grzechów popełnionych przez naród. Izraelici składali Bogu ofiary na przebłaganie za swoje grzechy, a raz w roku – za grzechy wszystkich. Musieli je jednak ponawiać. Za nasze grzechy także została złożona ofiara – doskonała, wystarczająca raz na zawsze. W Liście do Hebrajczyków (9, 13-14) czytamy: „Jeśli bowiem krew kozłów i wołów oraz popiół z krowy sypany na zanieczyszczonych uświęcają ich przez oczyszczenie ciała, to o ile bardziej Krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego sam siebie złożył jako nieskalaną ofiarę Bogu, oczyści nasze sumienia z martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu!”. Każda spowiedź jest jak kąpiel odradzająca i ożywiająca we Krwi Chrystusa. On czeka, by swoją Krwią dokonywać w nas cudów swojej miłości. A ja?

CZYTAJ DALEJ

Bp Marczak: czy znam imię mojego bliźniego?

2024-02-29 20:36

[ TEMATY ]

bp Marek Marczak

Łódz

www.archidiecezja.lodz.pl

Bp Marek Marczak

Bp Marek Marczak

„Dzisiejsza przypowieść domaga się od nas przyjrzenia naszym relacjom z innymi, w jaki sposób traktuję drugiego człowieka”- mówił w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej bp Marek Marczak.

W ostatni czwartek miesiąca wierni archidiecezji łódzkiej pielgrzymujący do kościołów stacyjnych spotkali się na wspólnej Eucharystii w parafii MB Jasnogórskiej na Widzewie. Mszy Św. przewodniczył bp Marek Marczak, który na początku swojej homilii mówił jak ważne jest to spotkanie w Kościele Stacyjnym, aby słuchać Słowa Bożego. „To czas i miejsce, aby wsłuchać się w to co Pan Bóg do nas mówi i wcielać to w życie” - podkreślał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję