Reklama

Kościół

Archidiecezja gnieźnieńska gotowa na peregrynację relikwii bł. rodziny Ulmów

W najbliższą sobotę 9 grudnia rozpocznie się w archidiecezji gnieźnieńskiej peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie nawiedzą jedenaście miejscowości, a także dom księży seniorów, klasztor franciszkanów i sióstr karmelitanek bosych, gdzie będą się przy nich modlić rodzice oczekujący na narodziny dziecka.

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

www.ulmowie.pl

Błogosławiona rodzina kierowała się w życiu zasadą miłości Boga i bliźniego

Błogosławiona rodzina kierowała się w życiu zasadą miłości Boga i bliźniego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W zależności od miejsca pobytu przewidziane są rozmaite sposoby uczczenia relikwii: Msze święte, modlitwy wspólnot małżeńskich i rodzinnych, całonocne adoracje i czuwania, błogosławieństwo dzieci i matek spodziewających się potomstwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, indywidualna modlitwa.

Relikwie przybędą do archidiecezji gnieźnieńskiej w sobotę 9 grudnia, rozpoczynając swoją peregrynację od małej parafii w Chełmcach. Jeszcze tego samego dnia zostaną przewiezione do Inowrocławia - drugiego co do wielkości miasta archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie Mszy św. w intencji rodzin przewodniczyć będzie bp Radosław Orchowicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Inowrocławiu relikwie nawiedzą kolejne miasta: Strzelno, Barcin, Żnin, Wągrowiec, Mieścisko, Wrześnię, Słupcę, Witkowo i Gniezno. W programach nawiedzenia przewidziano czuwania wspólnot i grup apostolskich, dzieci, młodzieży, małżonków, także wdów i wdowców, przedstawicieli różnych stanów i zawodów, służb mundurowych, harcerzy, wiernych z okolicznych parafii.

Reklama

W piątek 15 grudnia relikwie przybędą do Gniezna, gdzie nawiedzą kolejno Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, kościół ojców franciszkanów oraz klasztor sióstr karmelitanek bosych, gdzie zaplanowano całonocne czuwanie i Mszę św. w intencji rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

W ostatni dzień peregrynacji 16 grudnia relikwie będą obecne w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, gdzie od rana trwać będzie czuwanie, a następnie w katedrze gnieźnieńskiej, gdzie w południe Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczyć będzie Mszy św. z zawierzeniem rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej Rodziny Ulmów.

Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.

2023-12-06 15:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa dziękczynna za beatyfikację rodziny Ulmów na Manhattanie

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

Archiwum o. Michała Czyżewskiego

W niedzielę 10 września w Polsce, w miejscowości Markowa, będzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów – rodziny, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. Ojcowie paulini posługujący w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowym Jorku zapraszają na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację rodziny Ulmów o godz. 11 w kościele na Manhattanie.

Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Maria (1 rok) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944 r. Byli rolnikami, prowadzili kilkuhektarowe gospodarstwo na Podkarpaciu, we wsi Markowa położonej ok. 10 km od Łańcuta. Ich egzekucja stała się symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom.

CZYTAJ DALEJ

Niech dzieła Boże objawiają się zarówno w nas, jak i przez nas

2024-02-12 12:52

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 33-43. 45-46.

Piątek, 1 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Siedem słów Jezusa z krzyża - "Pragnę"

2024-02-29 21:19

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlity za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

A niektórzy spośród stojących tam, słysząc te słowa, mówili: „Oto Eliasza woła” (Mk 15, 33–35). Jezus zaś będąc świadomy tego, że wszystko się dokonało, zawołał — w czym wypełniły się również słowa Pisma: Pragnę. (J 19, 28)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję