Reklama

Kościół

Apel przeciwko wykorzystywaniu marketingowo chrześcijańskich symboli w profanującej je formie

Instytut Ordo Iuris przygotował apel przeciwko wykorzystywaniu w ramach akcji marketingowych chrześcijańskich symboli w profanującej je formie. W opinii członków organizacji, w ostatnim czasie można zaobserwować nasilenie ataków na chrześcijan i symbole religijne, przykładem jest warszawska restauracja „Madonna”, w której znajdują się liczne obrazy znieważające wizerunki Matki Boskiej czy Jezus, a Maryja jest tam przedstawiana w kontekstach seksualnych i wulgarnych.

[ TEMATY ]

profanacja

chronmyswietosci.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Od wielu miesięcy obserwujemy eskalację nienawiści wobec chrześcijańskiego dziedzictwa naszej Ojczyzny oraz wyznawców Chrystusa - pisze Instytut.

Ordo Iuris wskazuje na liczne akty wandalizmu wobec krzyży, kapliczek czy kościołów a także ataki na duchownych i wiernych. W apelu wskazano, że tego typu akty są w dużej mierze konsekwencją akcji „patomarketingowych”, obrażających wiarę dla osiągnięcia korzyści materialnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Instytut podkreśla, że jednym z najwydatniejszych przejawów tego typu działań jest uruchomiona niedawno w Warszawie restauracja „Madonna”.

Reklama

- W tę pożałowania godną tendencję wpisuje się otwarta w listopadzie w centrum Warszawy restauracja „Madonna”, której wystrój jest jednym wielkim wyszydzeniem chrześcijańskich symboli. Jak wskazuje sama nazwa lokalu, głównym obiektem drwin jego pomysłodawców jest Matka Boża, którą nieustannie ukazuje się w bluźnierczym, seksualnym kontekście. W restauracji znajdują się dziesiątki obrazów Maryi z twarzami celebrytek znanych właśnie z głośnych, w tym seksualnych skandali - zaznaczają autorzy apelu.

Ordo Iuris przypomina też o innych produktach w obraźliwy sposób nawiązujących do katolicyzmu. Przykładem jest figurka „Matki Boskiej Tęczowej”, gdzie Maryja została umieszczona w barwach ruchu LGBT, a także oferowane w internecie figurki „potwornego papieża”, znieważające Jana Pawła II. Ich cena to 21,37 zł, co jest drwiną z godziny śmierci papieża.

Powyższe działania, które sprowadzają się do opierania prowadzenia działalności gospodarczej na krzywdzie wyszydzanych chrześcijan, uważamy za godne potępienia. Dlatego też wzywamy wszystkich ludzi, którym drogie są nie tylko chrześcijańskie wartości, ale cenią również wolność/prawo człowieka do poszanowania jego religii, do sprzeciwu przeciw wykorzystywaniu w kampaniach marketingowych podmiotów wyszydzających chrześcijańską wiarę i przedmioty kultu. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę wszystkim marketingowcom, aby w swoich przyszłych działaniach powstrzymali się od obrażania uczuć i wrażliwości ludzi wierzących co zresztą jest w Polsce zagrożone sankcją karną - pisze Instytut.

Apel można podpisywać na stronie: chronmyswietosci.pl

2023-12-07 12:01

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dania: rząd chce zakazu i karania profanacji świętych ksiąg religii

[ TEMATY ]

profanacja

Dania

święte księgi

Karol Porwich/Niedziela

Rząd Danii przygotowuje projekt ustawy zakazującej profanacji świętych ksiąg religii. Jest to odpowiedź na niedawne przypadki palenia Koranu, które wywołały masowe protesty i napaści na chrześcijan w krajach muzułmańskich.

Ponieważ Dania jest postrzegana jako kraj, który ułatwia znieważanie i oczernianie kultur, religii i tradycji innych krajów, rząd zamierza rozszerzyć obowiązujący w tym kraju zakaz palenia obcych flag o „zakaz niewłaściwego traktowania przedmiotów o istotnym znaczeniu religijnym dla wspólnoty religijnej”, zapowiedział minister sprawiedliwości Peter Hummelgaard.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Ekstremalna Droga Krzyżowa

2024-03-02 15:41

Materiały organizatorów

W piątek, 8 marca, na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszą pielgrzymi. Niektórzy już po raz dziesiąty, inni po raz pierwszy. Dla każdego taka noc jest wyjątkowa; każdy, kto podejmuje się trudu wędrówki z krzyżem, wygrywa. Jak 17-letni Franciszek, który po drugim przejściu EDK podzielił się świadectwem: - „Do końca życia zapamiętam to uczucie, kiedy trzymając brzozowy krzyż w ręce, poczułem ciepło. Krzyż mnie ogrzewał i to właśnie jest sedno drogi z Chrystusem. Pośród ciemnej i zimnej nocy On był, jest i będzie mi światłem i ciepłem”.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś o pracach nad nową Kartą Ekumeniczną

2024-03-03 13:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W Łodzi trwa spotkanie zespołu roboczego, który pracuje nad nową wersją Karty Ekumenicznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję