Reklama

Wiara

2. niedziela Adwentu, rok B

Rozważania na niedzielę: Modlitwa w sytuacjach niemożliwych

Jak cicha modlitwa i skromna ofiara mogą zmienić bieg historii? Razem odkryjemy dwie niezwykłe historie o sile wiary, nawróceniu i duchowej odwadze.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poznajcie Historię Księdza Władysława Fatrona:

Zaczął jako katolicki duchowny, lecz jego droga była pełna zwrotów i kontrowersji. Jego decyzje wstrząsnęły społecznością i stanowiły wyzwanie dla jego własnej duchowości. Jak zakończyła się jego duchowa podróż? Odkryjcie siłę modlitwy jednej zakonnicy, która zmieniła jego los.

Zanurzcie się w Życiu Gereona Goldmanna:

Franciszkanin, który znalazł się w szeregach SS przez pomyłkę, ale nigdy nie stracił swojej wiary i przekonań. Jego niezwykła historia przemierza trudne ścieżki II wojny światowej, ukazując, jak moc modlitwy i wierność ideałom mogą przetrwać nawet w najcięższych warunkach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dlaczego Warto Posłuchać?

Te historie to więcej niż tylko opowieści – to potężne świadectwa o tym, jak nasze wewnętrzne przekonania i oddanie mogą wpływać na świat wokół nas. Są dowodem na to, że nawet w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach można znaleźć drogę powrotu do światła i prawdy.

Reklama

Podróżujcie z Nami przez te inspirujące historie! Nie przegapcie okazji, by zanurzyć się w głębi tych opowieści i pozwolić sobie na moment refleksji nad własnym życiem. To nie tylko chwila zatrzymania się przy kazaniu, to podróż, która może zmienić sposób, w jaki patrzycie na świat.

Spis:

00:00 - Reflektory na scenografii naszego życia

02:18 - Ksiądz Władysław Faron i siostra Celestyna Faron

07:19 - Siła pokornej modlitwy

08:20 - Franciszkanin z SS

14:09 - Wspaniałe drzewa mają wspaniałe korzenie

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

KĄCIK KULINARNY: Zobacz

2023-12-07 21:57

Ocena: +33 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Jak odzyskać radość?

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

"Czy w Biblii są nierealne polecenia?" Odkrywamy to, analizując fragment Pierwszego Listu do Tesaloniczan, który mówi: "Zawsze się radujcie". Czy taka radość jest rzeczywiście możliwa w naszym życiu? Okazuje się, że nie jest to nierealne. Przytaczamy inspirujące historie i świadectwa, które pokazują, jak Bóg przychodzi z pomocą w naszych troskach i zmartwieniach, przywracając nam radość.

Omawiamy również książkę Gretchen Thompson "Bóg wie, że się martwisz", w której autorka dzieli się osobistymi doświadczeniami i historiami innych, ukazującym, jak wiara może przemienić nasze życie.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP u nuncjusza apostolskiego w związku ze zbliżającym się końcem pełnienia urzędu

2024-02-29 20:27

[ TEMATY ]

KEP

Nuncjusz Apostolski

KEP

W związku ze zbliżającym się końcem pełnienia urzędu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki złożył wizytę nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Antonio Guido Filipazziemu.

Abp Gądecki podziękował reprezentantowi Ojca Świętego za dobrą współpracę Konferencji Episkopatu Polski z przedstawicielstwem Stolicy Świętej. Z wdzięcznością wspominał nuncjuszy z czasów pełnienia przez siebie funkcji przewodniczącego KEP - abp. Celestino Migliore oraz abp. Salvatore Pennacchio. Jednocześnie wyraził wdzięczność wszystkim pracownikom Nuncjatury za życzliwą i profesjonalną współpracę.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: episkopat ubolewa z powodu poparcia przez Senat wpisania aborcji do konstytucji

2024-02-29 19:57

[ TEMATY ]

aborcja

Paryż

konstytucja

Adobe Stock

Konferencja Episkopatu Francji (CEF) ze smutkiem przyjęła wiadomość, że senatorzy zagłosowali za przyjęciem poprawki konstytucyjnej mającej na celu zapisanie w konstytucji gwarancji swobody dostępu do aborcji, torując drogę Kongresowi, który zbierze się w najbliższy poniedziałek 4 marca - czytamy w komunikacie francuskich biskupów.

Wspomniany w komunikacie Kongres to wspólne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego i Senatu, zwoływane do Pałacu Wersalskiego w celu przeprowadzenia zmian we francuskiej konstytucji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję