Reklama

Cierpienie i krzyż Chrystusa

Choroba i cierpienie to rzeczywistość będąca udziałem całej ludzkości, każdego z nas. I trzeba się z tym jakoś oswoić, w jakimś sensie zaakceptować. Nikomu nie przychodzi to jednak łatwo. Pytamy: dlaczego ja, dlaczego mnie to spotkało, dlaczego musi tak boleć... Pomocą jest nam tu krzyż Chrystusa, który On przyjął, aby nam powiedzieć, że tylko w ten sposób można dojść do zmartwychwstania. Dzięki Jezusowi widzimy, że krzyż ma sens, jeśli wiąże się z miłością.
Pytają nieraz ludzie, gdzie jest Pan Bóg, skoro tyle cierpienia na świecie, gdzie był Bóg, gdy wielu ludzi doznawało okrutnych kaźni w obozach hitlerowskich i sowieckich. Możemy być pewni jednego: na pewno cierpienie jest tajemnicą, ale Pan Bóg „Syna swego nam dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie umarł, ale miał życie wieczne” (por. J 3, 16).
Kiedy z pokorą wejdziemy w tę tajemnicę, zauważymy, że Bóg przygotował nam miejsce w niebie. „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” - czytamy u św. Pawła (1 Kor 2, 9). Taka jest Boża odpowiedź na wszelkie nasze wątpliwości i zapytania, odpowiedź pełna nadziei, która sięga wieczności. To odpowiedź na wszystko, co nas tutaj dręczy, odpowiedź, która znajduje swoje źródło w miłosierdziu Boga.
Gdy więc przeżywamy dzisiaj przeróżne dramaty, doznajemy cierpień z powodu różnych chorób i dolegliwości, udręczeń często pochodzących także od innych ludzi - niech budzi się w nas nadzieja, gdy patrzymy na Chrystusa, który siłą miłości Boga i człowieka pokonuje cierpienie i śmierć, grzech ludzki i szatana i - zmartwychwstaje. Z Nim nam także jest to przeznaczone.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabiją dzwony w kościołach stolicy

2021-07-28 07:29

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

dzwon

Bożena Sztajner/Niedziela

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Nawałnice nad Polską. IMGW wydaje pomarańczowe alerty

2021-07-28 16:22

[ TEMATY ]

pogoda

nawałnica

IMGW

Adobe.Stock

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla 13 województw. Podczas burz opady mogą wynieść 40 mm, a porywy wiatru osiągać 100 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Kancelaria Prezydenta: wręczono ordery i odznaczenia państwowe zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu

2021-07-28 17:57

[ TEMATY ]

prezydent

odznaczenia

PAP

53 Polaków zostało wyróżnionych odznaczeniami państwowymi, przyznawanymi przez prezydenta RP podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia otrzymali Danuta i Witold Danielewiczowie, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

"W Pałacu Prezydenckim odbyła się w środę uroczystość, podczas której Minister Andrzej Dera w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu" - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję