Reklama

W prasie i na antenie

Ojcze Święty, dziękujemy....

13 listopada 2002 r. pielgrzymi z archidiecezji częstochowskiej pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity Stanisława Nowaka i bp. Jana Wątroby znaleźli się w stolicy chrześcijaństwa - Rzymie. Przywieźli ze sobą obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie wędrował po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Ksiądz Arcybiskup poprosił Ojca Świętego o poświęcenie obrazu i błogosławieństwo na czas peregrynacji.
Wydarzenie, którego byliśmy świadkami, należy do najpiękniejszych wydarzeń duszpasterskich w życiu Kościoła częstochowskiego. Trzeba było widzieć, jak Ojciec Święty dotykał wizerunku Pana Jezusa, jak był wzruszony, gdy całował Jego świętą Postać. Pobłogosławił obraz, objął go swoimi ramionami, pomodlił się serdecznie i czuło się, że bardzo pragnie, by wizerunek Jezusa szedł przez częstochowską ziemię, by ją ubogacić łaską Miłosiernego Boga. By wszyscy, którzy będą uczestnikami nabożeństw związanych z peregrynacją obrazu, byli przekonani o tym, że niezmierzone jest Boże miłosierdzie i że warto zwracać się do Boga słowami podyktowanymi przez Chrystusa św. s. Faustynie: "Jezu, ufam Tobie!".
Wspaniała to była audiencja. Pielgrzymka archidiecezji częstochowskiej ze swoim Arcypasterzem, Biskupem pomocniczym i kapłanami czuła się specjalnie wyróżniona spośród innych przybyłych na audiencję pielgrzymek, bo też ze specjalną misją przybyła. Obyśmy jak najlepiej tę misję wypełnili. By duch wiary, duch umiłowania Jezusa bez reszty, który ogarnął pielgrzymów, udzielił się całemu Kościołowi częstochowskiemu. Dziękujemy Ci, Ojcze Święty...

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystość odnowienia Aktu poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu

2021-06-03 11:53

[ TEMATY ]

Serce Jezusa

akt

Karol Porwich/Niedziela

Uroczystości będą miały miejsce 11 czerwca w bazylice Serca Jezusowego w Krakowie. Ojcowie jezuici, gospodarze świątyni, przygotowali liczne materiały duszpasterskie, które zostały rozesłane do parafii za pośrednictwem Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Większość jest nadal do pobrania na stronie jezuici.pl.

Przygotowania do tej uroczystości trwają w Polsce już od stycznia br. Materiały duszpasterskie zawierają teksty dotyczące historii kultu Serca Jezusowego, refleksje teologiczno-pastoralne, teksty drogi krzyżowej. Korzystano z nich podczas głoszenia kazań pasyjnych, nabożeństw Wielkiego Postu czy różańcowych.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021-06-11 19:50

[ TEMATY ]

Kraków

100‑lecie Aktu poświęcenia Polski

EpiskopatNews

- Stojąc wobec trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny, z ufnością wołamy: "Otwórz nasze oczy, ulecz chore serca, obmyj to, co brudne, daj łaskę nawrócenia i pokuty! Jezu, uczyń nasze serca na wzór Serca Twego, abyśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym, najsłabszym i bezbronnym" - tymi m.in. słowami biskupi zgromadzeni w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie ponowili po 100 latach Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Odczytał go na zakończenie Mszy św. przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Akt ten zostanie dziś ponowiony także we wszystkich parafiach w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Promocja Ceremoniarzy i Lektorów

2021-06-12 12:38

ks. Łukasz Romańczuk

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

W Kościele pw. Świętego Krzyża we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się promocja ceremoniarzy i lektorów dla parafii Archidiecezji Wrocławskiej.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński CMF. Całą uroczystość przygotował Diecezjalny Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Łukasz Piłat wraz z klerykami Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję