Reklama

Kościół częstochowski u Ojca Świętego

Niedziela częstochowska 48/2002

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty z wielkim wzruszeniem ucałował wizerunek Miłosiernego Chrystusa

Ojciec Święty z wielkim wzruszeniem ucałował wizerunek Miłosiernego Chrystusa

Podczas ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu br. Ojciec Święty Jan Paweł II przybliżył Polsce i całemu światu tajemnicę "Boga bogatego w miłosierdzie". Wzywał rodaków, by stawali się "świadkami miłosierdzia", by kształtowali w życiu osobistym i wspólnotowym "wyobraźnię miłosierdzia". W odpowiedzi na słowa Piotra naszych czasów abp Stanisław Nowak podjął decyzję o peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w archidiecezji częstochowskiej. Peregrynacja rozpoczyna się 30 listopada br. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, a zakończy w listopadzie 2003 r. w bazylice archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. W dekrecie zarządzającym peregrynację z 3 października br. Ksiądz Arcybiskup wyraził nadzieję, że ta peregrynacja "niejako spotkanie z oczami miłującego nas Chrystusa" pogłębi religijność wiernych, świętość moralną i nauczy miłości miłosiernej.
Ważnym wydarzeniem na czas rozpoczynającej się peregrynacji było spotkanie Kościoła częstochowskiego z Piotrem naszych czasów, Ojcem Świętym Janem Pawłem II. W dniach 11-14 listopada br. przebywała w Rzymie pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka i bp. Jana Wątroby pielgrzymka archidiecezji częstochowskiej. Liczna grupa pielgrzymów przybyła pod opieką ks. prał. Stanisława Gębki, proboszcza parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie. Przybyli także przedstawiciele redakcji Tygodnika Katolickiego Niedziela z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem, redaktorem naczelnym Tygodnika. Księża Biskupi, kapłani, siostry zakonne i wierni pielgrzymowali, aby uczestniczyć w poświęceniu obrazu Jezusa Miłosiernego i prosić Jana Pawła II o błogosławieństwo na szczególny "czas miłosierdzia" dla Kościoła częstochowskiego w okresie peregrynacji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Promocja Ceremoniarzy i Lektorów

2021-06-12 12:38

ks. Łukasz Romańczuk

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

W Kościele pw. Świętego Krzyża we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się promocja ceremoniarzy i lektorów dla parafii Archidiecezji Wrocławskiej.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński CMF. Całą uroczystość przygotował Diecezjalny Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Łukasz Piłat wraz z klerykami Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce

2021-06-12 16:08

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum” – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym dniu obrad, przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję