Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy słyszę, że to mnie dziś Jezus zaprasza, bym szedł z Nim przez życie?

Rozważania do Ewangelii J 1, 43-51.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Zdjęcia: Adobe Stock, commons.wikimedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 5 stycznia

• 1 J 3, 11-21 • Ps 100 (99) • J 1, 43-51

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus postanowił udać się do Galilei. I spotkał Filipa. Jezus powiedział do niego: «Pójdź za Mną». Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu». Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz». Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: «Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu». Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym».

Spotkanie z Jezusem staje się powodem przemiany, która dokonuje się w człowieku. Doświadczają tego Filip i Natanael. To do nich Jezus zwraca się, by ich pociągnąć ku sobie, by ich powołać. W tym spotkaniu to On jest tą Osobą, która wywiera głębokie wrażenie na swoich rozmówcach, nie pozostawiając w nich wątpliwości, że ich zna. Obaj są przeświadczeni, że Jezus wie o nich wszystko – tak Filip, w którym na słowa „Pójdź za mną” rodzi się natychmiastowa zgoda, by podążać za Jezusem, jak i Natanael, któremu Jezus oznajmia, że wie, co uczynił i co rozważał w swoich myślach. Nie muszą i wręcz nie mogą przed Nim niczego ukrywać, bo takie poznanie daje im poczucie pokoju, bezpieczeństwa i pewności, że to jest Ten, za którym chcą iść. Dziś ja wsłuchuję się w ten dialog. Czy stanę wobec tych słów obok, czy może jest to mój dialog z Jezusem? Czy słyszę, że to mnie dziś Jezus zaprasza, bym szedł z Nim przez życie? Czy słyszę, że On mnie zna, zna moje życie, moje sprawy i – co więcej – chce w nich być, brać udział, być przewodnikiem?

Reklama

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-12-21 11:08

Ocena: +23 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek modlił się w Domu Świętej Marty za osoby starsze

Niech Pan będzie blisko i da siłę naszym babciom i dziadkom – powiedział Ojciec Święty we wprowadzeniu do dzisiejszej Eucharystii sprawowanej w Domu Świętej Marty. Natomiast w homilii papież zachęcił do ciągłej gotowości do przebaczania całym sercem.

Wprowadzając do liturgii Franciszek powiedział:

CZYTAJ DALEJ

Istotą kapłaństwa jest składanie ofiary

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 14, 22-25.

Czwartek, 23 maja. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

CZYTAJ DALEJ

Jaśniej!

2024-05-22 20:28

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Rokitno

DDM

Diecezjalne Dni Młodzieży

Maciej Krawcewicz

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie niebawem odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem „Jaśniej”.

Dla wszystkich młodych z całej diecezji

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję