Reklama

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Hi-Tec Rajd Grunwaldzki 2012

Pwd. Justyna Sikorska, Rzecznik prasowy Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego 2012
Niedziela Ogólnopolska 22/2012, str. 51

Hi-Tec Rajd Grunwaldzki jest jednym z największych przedsięwzięć ogólnopolskich Związku Harcerstwa Polskiego, skierowanym głównie do młodych ludzi, harcerzy, studentów, członków klubów turystycznych. W trzech edycjach rajdu wzięło udział prawie 1500 uczestników z całej Polski.
W trakcie tegorocznego rajdu uczestnicy będą mieli okazję poznać region „Pogranicza” (miejsca położone w centralnej Polsce na styku województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego). Każde z odwiedzanych podczas rajdu miejsc zawiera w sobie zapomnianą legendę, tajemnicę, wyjątkowy element krajobrazu lub niesamowite zjawisko przyrodnicze. Zapewne mało kto wie, jaką historię kryją szczątki zakonników pochowanych w podziemiach klasztoru Ojców Franciszkanów lub grobowiec w kształcie piramidy na brodnickim cmentarzu.
Głównym tematem tegorocznej edycji Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego będą rzeki. Z tego powodu patronat nad rajdem objął Marek Kamiński, znany polarnik i podróżnik, który 3 lata temu zorganizował „Ekspedycję Wisła”.
Więcej informacji o Hi-Tec Rajdzie Grunwaldzkim znajduje się na: www.facebook.com/zhp.rajdgrunwaldzki oraz na stronie internetowej: www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl.
Grunwaldzkie Lato 2012 to największa impreza harcerskich wakacji w tym roku. Wyjazd na rajd w dniach 5-9 lipca br. można połączyć ze Zlotem Grunwaldzkim, który odbywa się w terminie 10-15 lipca br., co w sumie daje 10 dni niezapomnianych wrażeń.

Reklama

Słowo Biskupa Świdnickiego w związku z tragiczną śmiercią śp. Kristiny

2019-06-16 15:44

Bp Ignacy Dec

Drodzy diecezjanie,
wszyscy jesteśmy poruszeni i wstrząśnięci tragiczną śmiercią śp. Kristiny należącej do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach. Jako wspólnota diecezjalna przekazujemy wyrazy współczucia pogrążonej w bólu najbliższej rodzinie. Zapewniam o swojej modlitwie w intencji śp. Kristiny i Jej bliskich.

Ks. Sławomir Marek

Bardzo proszę, by we wszystkich kościołach diecezji w najbliższą niedzielę w ramach modlitwy wiernych włączyć intencję za śp. Kristinę i Jej rodzinę.

Niech Bóg, Źródło życia i nadziei udzieli pogrążonym w żałobie siły i pociechy w tym trudnym czasie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Prezydencka wizyta w Dolinie Krzemowej

2019-06-18 18:39

KPRP

Prezydent Andrzej Duda, w ostatnim dniu wizyty roboczej w USA, spotkał się z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in.: IBM, Microsoft, Oracle, Facebook, Cisco i VISA. Rozmawiał również z kierownictwem You Tube'a i Google'a.

Jakub Szymczuk/Niedziela

W Menlo Park otworzył Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.

– Dziękuję za spotkanie w tym miejscu, tak znaczącym dla rozwoju światowych nowoczesnych technologii – mówił Prezydent, dodając, że Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, przemysłowy i technologii cyfrowych. Podkreślił, że Polska, jako jedno z największych państw w naszej części Europy, ma dużą ambicję stać się hubem, z którego będą się rozprzestrzeniały możliwości biznesowe, komunikacyjne, energetyczne.

Forum zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, aby przedstawić potencjał sektora technologicznego oraz umożliwić polskim przedsiębiorstwom nawiązanie kontaktów biznesowych z największymi na świecie firmami branży IT, funduszami Venture Capital oraz potencjalnymi partnerami z Doliny Krzemowej.

Wizyta w siedzibie Google'a

Prezydent z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z prezes YouTube'a Susan Wojcicki oraz wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem.

Jakub Szymczuk/Niedziela


Prezydent, pytany o podsumowanie wizyty w USA, zwrócił uwagę na niezwykle ważny komponent polityczny i spotkanie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Wizytę w Białym Domu uznał za bardzo udaną, wskazując na podpisanie porozumienia dotyczącego zwiększenia obecności armii USA w naszym kraju, w ramach NATO, a także innych porozumień m.in. ws. współpracy energetycznej.

Andrzej Duda ocenił, że współpraca polsko-amerykańska jest absolutnie współpracą strategiczną w bardzo wielu dziedzinach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem