Reklama

Maryja - Matka znów wśród nas

Jak miłe były chwile oczekiwania. Poprzedzone zaproszeniem na Jasnej Górze. Odprawione rekolekcje, spowiedź św. i Komunia św. Dar serca i nade wszystko dary duchowe - te spisane i te w sercu, tylko Bogu i Matce Bożej wiadome. Gorące powitanie w sierpniu w progach naszej diecezji. Do tej pory nawiedziła wiele naszych parafii i przychodzi dalej do utęsknionych dzieci, które na Nią jeszcze czekają.
Ostatni raz w naszej wspólnocie parafialnej w takim wymiarze gościliśmy Najlepszą Matkę 10 października 1970 r. To już przeszło 32 lata. Puste ramy i świeca to symbole, w postaci których witaliśmy Ją w naszych ostrowskich progach. Wystarczy popatrzeć na fotografie. Jak dobrze, że one są. Dzięki nim możemy pokazać naszym dzieciom, wnukom, uświadomić choć w części ówczesną sytuację. Fotografie mówią nam i o tym, że to, co ludzkie przemija, a pozostaje to, co Boskie. Fotografie przypominają nam, że nawet ci, co byli wtedy najważniejsi odeszli już do Pana. Ci, którzy witali Ją dziecięcymi sercami, dziś już prowadzą do Najlepszej Matki swoje wnuczki. A przecież wydaje się, jakby to było wczoraj. Tylko Matka Najświętsza, Jasnogórska Pani, która nas nawiedza jest ciągle ta sama.
Nasze wspólnotowe spotkanie z Matką odbyło się w Ostrowie 21 października. Jej cudowny wizerunek przyjęliśmy z macierzystej parafii Łowce. W asyście księdza proboszcza i przedstawicieli rodzin przyjechała do nas, by tu spędzić dobę. Godziny czuwania przy Matce i w dzień i w nocy nikogo nie zmęczyły. Nabożeństwa wydały się jedną chwilką. Z Matką czas się nie dłuży. Matka potrafi zainteresować, sprawia, że Jej słuchają, jak zawinią - potrafią przeprosić, a gdy je nagradza - dziękują.
Radosne było to spotkanie. Przyszli wszyscy. Przyjechali z najodleglejszych stron nasi rodacy kapłani, siostry zakonne. Tu w tym miejscu, gdzie zrodziło się ich powołanie dziękowali za nie jeszcze raz Matce Najświętszej i za Jej pośrednictwem Bogu w Trójcy Jedynemu. Wspólnie wyśpiewali Magnificat. Maryi zawierzyli tych wszystkich żyjących kapłanów - misjonarzy, którzy nie mogli być obecni i tych, których Bóg powołał już do Siebie.
Ten czas był dla wszystkich na miarę skarbu, który każdy w sercu zachowa na zawsze. Nikt nie jest i nie będzie w stanie go odebrać. Z żalem i łzą w oku żegnaliśmy Maryję, ale zarazem z nadzieją, że zawierzeni jej macierzyńskiej opiece nigdy o nas nie zapomni.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bazylika NSPJ w Krakowie – miejsce ponowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa

2021-06-11 18:26

[ TEMATY ]

Kraków

Najświętsze Serce Pana Jezusa

PAP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wraz z całym Episkopatem i w łączności z wiernymi ponowi dziś (11 czerwca 2021) Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie to miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 18 w jezuickiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

27 lipca 1920 r. na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten akt ponowiono rok później w Krakowie, w uroczystość NSPJ, 3 czerwca 1921 roku, w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji tej świątyni.

CZYTAJ DALEJ

Prowincjał krakowskich jezuitów: powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa

Przychodzimy z naszymi problemami i grzechami, z ufnością i miłością, aby wyrazić wdzięczność, ze skruchą przeprosić za nasze grzechy i zadośćuczynić duchowo naszą miłością za rany zadane Sercu Jezusa, Jego Kościołowi i sobie nawzajem - powiedział w piątek w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa o. dr Jarosław Paszyński. Prowincjał krakowskich jezuitów zaapelował przy tym: "Powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa". Uroczystej Mszy św. przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a zebrani na niej polscy biskupi w imieniu narodu dokonają po 100 latach odnowienia Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W krakowskiej bazylice oprócz członków Episkopatu i nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, zgromadzili się członkowie żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych, krakowskie duchowieństwo oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

ME 2021 - Walia - Szwajcaria 1:1

2021-06-12 18:37

[ TEMATY ]

Euro 2020

PAP

Grupa A: Walia - Szwajcaria 1:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Breel Embolo (49), 1:1 Kieffer Moore (74).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję