Reklama

Pochwała natury

5 listopada br. w Galerii N w Łomży odbył się wernisaż prac Wiktora Wasilewskiego z Białegostoku i Iwony Turowskiej z Grajewa. Oboje artyści pracują w zawodach dalekich od sztuki. Wiktor Wasilewski technik w telekomunikacji rozpoczął malowanie przed kilkunastu laty pod okiem Poli Orzechowicz, białostockiej malarki, która dostrzegła w nim tę iskrę Bożą i zaproponowała spotkania plenerowe w gronie malarzy. Tych plenerów było w sumie kilkanaście, a ich efektem są obrazy pokazywane dziś w łomżyńskiej galerii. Artysta z powodzeniem uprawia malarstwo olejne. Ma w swej kolekcji pejzaże i portrety. Wzoruje się na impresjonistach. Uważa, że zamiłowanie do malarstwa, do sztuki to po części coś wrodzonego. Jednak coraz mniej czasu znajduje na swoją pasję, proza życia przywołuje do pewnego rygoru - jak mówi - na pierwszym miejscu pokora wobec podstawowego źródło utrzymania. Iwona Turowska z zawodu ekonomistka związana jest od wielu lat z kółkiem plastycznym Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Jest to jej szósta wystawa. Uprawia malarstwo olejne i sama przyznaje, że malarstwo jest jej pasją. Tematem jej prac są pejzaże i architektura. Jej obrazy powstają szybko, bo liczy się to pierwsze wrażenie; nigdy nie poprawia raz namalowanego obrazu, jeśli jej się nie podoba - po prostu go zamalowuje i zaczyna coś innego. Oboje artyści kochają naturę, zachwycają się pięknem przyrody i jego zmiennością, co widać w prezentowanych pracach.
Po wernisażu publiczność wysłuchała koncertu trio jazzowego Piotra Rodowicza z Warszawy, przeplatanego świetnym komentarzem na temat historii tego gatunku muzyki.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

Nowy kanclerz, rektor seminarium i proboszczowie - dalsze zmiany personalne

2021-06-08 11:37

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

zmiany księży

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Po wczorajszym wręczeniu dekretów wikariuszowskich, Biskup Świdnicki na środę 9 czerwca br. zaprosił do auli kurialnej kapłanów, których dotyczyły zmiany proboszczowskie. Bp Marek Mendyk dokonał także zmian personalnych w Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższym Seminarium Duchownym i Domu Księży Emerytów.

Z dniem 1 lipca 2021, ks. kan. Arkadiusz Chwastyk, dotychczasowy oficjał Sądu Biskupiego, zastąpi na funkcji Kanclerza Kurii Świdnickiej ks. prał. Stanisława Chomiaka, który przez 17 lat pełnił ten urząd. Po 13 latach ze świdnickim seminarium żegna się ks. prał. Tadeusz Chlipała, który obejmie urząd proboszcza w par. św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach. Dotychczasowego rektora zastąpi ks. kan. Dominik Ostrowski, prof. PWT Wrocław, który w latach 2009-2017 pełnił funkcje wicerektora w świdnickim seminarium. Zmiana objęła także Dom Księży Emerytów. Nowym dyrektorem został dotychczasowy proboszcz par. NSPJ w Świdnicy ks. kan. Paweł Wróblewski, który zastąpi ks. kan. Pawła Łabudę skierowanego na urząd proboszcza do Rogoźnicy. 

CZYTAJ DALEJ

5 pytań do ... Marka Pietrzaka

2021-06-12 21:08

[ TEMATY ]

wywiad

5 pytań do...

Twitter

O zaangażowaniu terytorialsów w walkę z Covid19: jak sami przeszli ten trudny czas? o kształtowaniu postaw proobronnych o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” płk. Marka Pietrzaka, Rzecznika Wojsk Obrony Terytorialnej

Piotr Grzybowski: Panie Pułkowniku, zacznę od - w dalszym ciągu tematu numer jeden - pandemii Covid 19, na szczęście wygasającej, w walkę z którą były włączone Wojska Obrony Terytorialnej. Czy zrobili już Państwo bilans swojego zaangażowania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję