Reklama

Niedziela Świdnicka

Strzegom. Tenor i przyjaciele

W atmosferze chrześcijańskiej radości, wzbogaconej niedawnymi obchodami Świąt Bożego Narodzenia, wierni w kościołach i wspólnotach kontynuują celebrowanie tych wyjątkowych dni.

[ TEMATY ]

Strzegom

Józef Kuźma

Krystyna Smerd

Koncert Józefa Kuźmy i przyjaciół

Koncert Józefa Kuźmy i przyjaciół

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Bazylice Strzegomskiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – doroczny „Koncert kolęd”, zorganizowany przez Józefa Kuźmę, uznanego tenora i mieszkańca parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła, oraz grupę jego przyjaciół.

Józef Kuźma, znany ze swojego talentu wokalnego, zaprezentował zgromadzonym słuchaczom niezapomniane wykonania polskich kolęd i pastorałek. Koncert, odbywający się w niezwykłej scenografii pełnej choinek i migoczących świateł, wyróżniał się bogatym repertuarem. Znalazły się w nim zarówno popularne kolędy, jak „Cicha noc” czy „Mario czy ty wiesz”, jak i rzadziej wykonywane utwory, co nadaje temu wydarzeniu unikalny charakter.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wśród wykonawców znaleźli się również zaproszeni przyjaciele Józefa Kuźmy, w tym sopranistka Aleksandra Kołkowska, z którą artysta wykonał duety. Ich głosy rozbrzmiewały w murach bazyliki, wzbudzając podziw publiczności.

Na koniec koncertu publiczność długo oklaskiwała występujących. Podziękowania za przygotowanie koncertu skierowano do artystów, Strzegomskiego Centrum Kultury, które zapewniło nagłośnienie, oraz do Elżbiety Pienio, prowadzącej koncert. Proboszcz parafii, ks. prałat Marek Babuśka, wyraził swoje uznanie, dołączając do podziękowań pastorałkę góralską.

Józef Kuźma, dzieląc się swoimi refleksjami, podkreślił znaczenie tradycji kolędowania w polskim katolicyzmie, które ma wyjątkową wartość, również w szerszym, europejskim kontekście. „To był bardzo wzruszający występ, ósmy na przestrzeni ostatnich lat. Jestem szczególnie szczęśliwy, że mieszkańcy naszej parafii aktywnie włączali się w śpiew” – mówił artysta po koncercie.

Ten tradycyjny bożonarodzeniowy koncert po raz kolejny zjednoczył społeczność, podkreślając piękno i znaczenie wspólnego świętowania.

2024-01-14 21:30

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłani pożegnali swoje mamy

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Marek Korgul

pogrzeb mamy

Tłumaczów

ks. Jarosław Genibor

archiwum prywatne

Cecylia Korgul przez wiele lat bardzo aktywnie angażowała się w Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego

Cecylia Korgul przez wiele lat bardzo aktywnie angażowała się w Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego

W ostatnich miesiącach przyszło nam żegnać z tego świata zacnych kapłanów, a także ich ojców. Pod koniec grudnia Bóg również powołał do siebie i matki naszych duchownych.

19 grudnia zmarła Romana Genibor, mama ks. Jarosława Genibora proboszcza z par. św. Piotra Kanizjusza z Włodowic, a dwa dni później 21 grudnia odeszła Cecyla Korgul mama ks. prał. Marka Korgula wikariusza biskupiego ds. katechezy.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Profesor Ryszard Bender – wspomnienie

2026-02-10 12:57

[ TEMATY ]

wspomnienie

Archiwum rodzinne

Profesor Ryszard Bender

Profesor Ryszard Bender

Przed dziesięciu laty, 24 lutego 2016 roku, zmarł w Lublinie profesor Ryszard Bender. Historyk i polityk. Postać nietuzinkowa. Cechowała go niezwykła aktywność: naukowa, dydaktyczna, społeczna i publiczna, niewolna od burzliwych zwrotów i akcji. Ryszard Janusz urodził się 16 lutego 1932 r. w Łomży.

Tam też rozpoczął naukę w Szkole Powszechnej, którą przerwał wybuch II wojny światowej. Podczas niemieckiej okupacji naukę kontynuował na tajnych kompletach. Po wojnie, w 1950 r. ukończył liceum, ale nie uzyskał koniecznego wówczas „typowania” na studia. Drzwi swoje otworzył przed nim Katolicki Uniwersytet Lubelski, kierowany wówczas przez niezwykłego rektora księdza Antoniego Słomkowskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję