Reklama

W obronie prawdy

Jerzy Robert Nowak wydał pierwszą część tryptyku pt. „Żydzi przeciw Żydom (Zbrodnie żydowskiej policji, Judenratów i żydowskich kapo)”. Książka naświetla stosunkowo mało znane, z uwagi m.in. na panującą poprawność polityczną, oblicze Holocaustu w II wojnie światowej. Przemilczany, zdaniem Profesora, jest fakt kolaboracji z Niemcami dużej części wpływowych środowisk żydowskich i ich pomoc w wyłapywaniu rodaków, zgładzonych później przez nazistów. Na poparcie swoich tez Jerzy R. Nowak przytoczył relacje żydowskie, by Żydzi świadczyli o zbrodniach swoich rodaków z czasu wojny. Mocne w swojej wymowie są świadectwa Hannah Arendt czy najsłynniejszego kronikarza getta warszawskiego Emanuela Ringelbluma. Według Hannah Arendt, gdyby Niemcy nie otrzymali pomocy od Judenratów i policji żydowskiej, Żydów zginęłoby o połowę mniej.
Jak podkreśla prof. Nowak, powszechnie oskarża się Polaków i Kościół katolicki o współudział w Holocauście, mówi się nawet, że byliśmy gorsi od nazistów, i nazywa nas „narodem katów”, a jednocześnie ukrywa prawdę o zbrodniach żydowskiej policji, Judenratów i żydowskich kapo. Tak postępuje m.in. Jan Tomasz Gross, powielając antypolskie oszczerstwa. W książkach Grossa Polacy odmalowani są w najczarniejszych barwach, nie ma tam ani słowa o ratowaniu przez nich Żydów i poniesionych za to ofiarach, a także ani słowa o zbrodniach Żydów.
Jak podkreśla prof. Nowak, dziś zbieramy zatrute owoce polityki wydawniczej w Polsce i działań wpływowych mediów, np. w książce „Z otchłani” autorstwa Zofii Kossak, znanej pisarki katolickiej, związanej z „Niedzielą”, już zaraz po wojnie cenzura wycięła fragmenty dotyczące żydowskich kapo w obozie. O propagowanie prawdy w ogóle nie dba, zdaniem J. R. Nowaka, przeważająca część polskich elit i część polskich historyków, bo „na salonach” łatwo dostać etykietkę „antysemity”. Polacy mają być kozłem ofiarnym, mają przesłonić wstyd za niegodne zachowanie części Żydów w czasie wojny. Prof. Nowak podkreśla, że antypolska kampania w świecie prowokowana jest przez niektóre, mające w tym swój interes, środowiska żydowskie, a także niemieckie - zainteresowane przerzuceniem na Polaków odpowiedzialności za Holocaust. Profesor przyznaje, że problematyka żydowskiej kolaboracji w czasie II wojny w Polsce była niejednokrotnie poruszana w różnych publikacjach, jednak nigdy nie weszła do głównego nurtu dyskusji na temat eksterminacji Żydów. Większość Polaków nic o tym nie wie, dlatego np. książki J. T. Grossa przyjmowane są przez wielu bezkrytycznie. Prof. Nowak zebrał do swojej najnowszej rozprawy materiały rozproszone w ponad 700 książkach, opublikowanych w dużej mierze w obcych językach.
Książka prof. Nowaka może przyczynić się do wytrącenia oręża z ręki tym wszystkim, którzy obciążają naród polski winą za cierpienia Żydów w II wojnie światowej i zarzucają Polakom, że „nie zdali egzaminu podczas wojny”. Profesor chce zatrzymać falę bezkarnej kampanii antypolskiej, dlatego apeluje do osób nie tylko mówiących, lecz także myślących i odczuwających po polsku, aby wykorzystały podjęty przez niego trud i pomogły w odpowiednim nagłośnieniu tematu, by nie można było tak łatwo, jak do tej pory, kłamać przeciwko Polsce i Polakom.
W przygotowaniu jest druga część książki.

Jerzy Robert Nowak, „Żydzi przeciw Żydom (Zbrodnie żydowskiej policji, Judenratów i żydowskich kapo)”, część I, Wydawnictwo MaRoN s.c., Warszawa 2012.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Mikołaj dla Afryki

2022-12-06 11:49

[ TEMATY ]

misje

św. Mikołaj

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Szkolne Koło Caritas

ks. Damian Wierzbicki

Szkolne Koło Caritas z Rzepina co roku organizuje akcję Mikołaj dla Afryki

Szkolne Koło Caritas z Rzepina co roku organizuje akcję Mikołaj dla Afryki

W dniu świętego Mikołaja dzieci i młodzież z Rzepina pomagały misjom.

6 grudnia to w Zespole Szkół w Rzepinie dzień, w którym Szkolne Koło Caritas prowadzi akcję Mikołaj dla Afryki. - Szkolne Koło Caritas zbiera pieniądze na misje w Sierra Leone. Młodzież korzysta z kiermaszu ciast, popcornu, waty cukrowej oraz spotyka się z Siostrą Laurą, która przez kilka lat pracowała na misji, a dziś przyjechała spotkać się z uczniami w Rzepinie i podziękować za wsparcie – mówi ks. Damian Wierzbicki, który wraz z opiekunką koła Anną Polińską koordynował akcję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję