Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Panie, pomnóż naszą wiarę

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 5 lutego. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

• 1 Krl 8, 1-7.9-13 • Ps 132 (131) • Mk 6, 53-56

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy do osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

W swoim ewangelicznym opisie Marek mówi, że Jezus był zawsze obecny we wszystkich miejscach, do których się udał, w których był przyjęty przez dużą liczbę osób w różnych potrzebach duszy i ciała. Najczęściej były to osoby chore fizycznie, unieruchomione i opętane. Wszyscy wierzyli, że wystarczy podejść do Niego i usłyszeć Słowo. Dlatego ich nauczał i przemawiał do ich serc. Wiedział, jak przeniknąć do ludzkich serc i intencji. Wielu z głęboką wiarą chciało Go dotknąć i gdy to robili, zostawali uzdrowieni, byli wolni. Tu nie chodzi o ludzki dotyk, ale o dotyk, który pochodzi z głębokiej wiary. Głęboka wiara zmienia ludzkie serce, ciało, światopogląd, myśli, całą osobę. Wzrok i dotyk które przemieniają, które zmieniają człowieka. W swojej pracy Jezus uwzględnia również swoich uczniów. Wszyscy, którzy przychodzą do Jezusa, który stoją przed atmosferą Jego Ducha, są dotknięci Jego Duchem i stają się nowymi ludźmi. Jesteśmy wezwani i posłani innym, aby nasz dotyk dobroci, aby nasze słowo przebaczenia i pojednania, miłość i zachęta były skuteczne i rozpoznawalne dzięki obecności Jezusa, razem z Jezusem, w Jego świętym imieniu. Dlatego, Panie, pomnóż naszą wiarę, abyśmy sami mogli być w naszym życiu świadkami spotkania, które zmienia, uzdrawia, wyzwala, przemienia.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-01-04 11:05

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Skąd jest Dzień Ojca?

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Młodzieniec zmagający się z poczuciem beznadziejności i braku wartości, odwiedza mędrca, szukając odpowiedzi na swoje życiowe dylematy. W odpowiedzi na jego skargi, mędrzec podarowuje mu tajemniczy kamień, który staje się kluczem do nieoczekiwanych odkryć. Opowieść o wartości kamienia staje się metaforą dla głębokiej prawdy, że każdy człowiek ma nieskończoną wartość w oczach Boga.

Zapraszam, byśmy razem popatrzyli na temat Dnia Ojca i genezy tego święta, przypominając nam, jak ważne jest okazywanie miłości i szacunku dla naszych ojców. Zapraszam do wspólnego odkrywania inspirujących historii, która skłaniają do refleksji nad wartością życia i naszej roli w świecie.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Klinikę Budzik dla dorosłych opuszcza dwoje pacjentów!

2024-04-18 14:19

[ TEMATY ]

klinika

PAP/Albert Zawada

Dyrektor Kliniki Budzik dla dorosłych prof. Wojciech Maksymowicz przekazał w czwartek, że dwoje chorych, po ponad rocznym leczeniu i rehabilitacji, opuszcza klinikę. 18 kwietnia w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pacjenta w Śpiączce.

Narodowy Dzień Pacjenta w Śpiączce ma na celu lepsze zrozumienie problemów pacjentów w stanie śpiączki, a także pomoc w stworzeniu systemu, pozwalającego na wybudzanie pacjentów ze śpiączki w każdym możliwym przypadku. Ponadto obchody Dnia Pacjenta w Śpiączce mają przyczynić się do zwiększenia społecznej świadomości istnienia problemu pacjentów znajdujących się w tym stanie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Milewski do młodych: nie zmarnujcie bierzmowania

2024-04-18 19:23

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Płock

bp Mirosław Milewski

Karol Porwich/Niedziela

- Bardzo zależy mi na tym, żebyście nie zmarnowali bierzmowania. Zachowajcie w sobie prawdę i otwartość na dary Ducha Świętego, na Boga i drugiego człowieka - powiedział bp Mirosław Milewski w Nasielsku w diecezji płockiej. Dokonał wizytacji parafii pw. św. Katarzyny i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Bp Milewski na podstawie Ewangelii Janowej (J 6,44-51) podkreślił, że „Jezus jest chlebem żywym”: - Za każdym razem, kiedy spożywamy ten chleb, zagłębiamy się w istotę miłości Boga. Już nie żyjemy dla nas samych - zauważał biskup pomocniczy diecezji płockiej.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję