Reklama

Niedziela Lubelska

Zaproszenie na warsztaty muzyki wielkopostnej

2024-02-13 06:25

Materiały organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia św. Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na II Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Zakwitł Krzyż”.

Weekendowe spotkania dedykowane są dla wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcieliby rozwinąć swój warsztat, nawet dla osób początkujących. Główną częścią będzie nauka pieśni pasyjnych, ale nie zabraknie ćwiczeń z zakresu emisji głosu i innych elementów podnoszących jakość śpiewu. Każdy uczestnik otrzyma zestaw materiałów warsztatowych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkania poprowadzą Paweł Bębenek i Teresa Kmieć. Paweł Bębenek to ceniony dyrygent, kompozytor i wokalista, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Teresa Kmieć jest absolwentką ekonomii i muzykologii, sercem zdecydowanie po stronie muzyki. Obecnie pełni rolę dyrygentki Scholi i Orkiestry Duszpasterstwa Akademickiego KUL, ale jako wieloletnia chórzystka doskonale zna perspektywę z drugiej strony pulpitu.

Reklama

Warsztaty odbędą się w dn. 16-18 lutego w kościele przy ul. bp. Fulmana 9. W programie m.in. bloki warsztatowe, konferencja o muzyce liturgicznej, adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami Drogi Krzyżowej oraz Msze św. Na zakończenie uczestnicy przygotują oprawą muzyczną Eucharystii oraz koncert finałowy. Szczegółowe informacje i zapisy na www.jp2.lublin.pl


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Sobolewski: coraz więcej misjonarzy prosi o pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb

2024-02-25 08:33

[ TEMATY ]

misje

Karol Porwich/Niedziela

Niestety coraz więcej misjonarzy prosi o pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych takich jak jedzenie czy odzież. To znaczy, że problem ubóstwa się powiększa - powiedział ks. Zbigniew Sobolewski. W rozmowie z KAI dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” podkreślił, że dzięki ubiegłorocznej zbiórce do polskich misjonarzy trafiło ponad 2,2 mln. zł. Od 2006 r. druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, który nazywamy także Niedzielą „Ad Gentes”. Jest ona okazją do tego, by wesprzeć finansowo 1690 misjonarzy z Polski.

Anna Rasińska (KAI): W II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku Dzień ten będziemy przeżywać 25 lutego pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Jak trzeba je rozumieć?

CZYTAJ DALEJ

Pabianice: Ostatnie pożegnanie śp. ks. Macieja Piskorskiego

2024-02-25 07:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach odbyło się ostatnie pożegnanie śp. ks. Macieja Piskorskiego.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)

2024-02-26 10:06

[ TEMATY ]

modlitwa

ojczyzna

ks. Piotr Skarga

Archiwum Arcybractwa Miłosierdzia

Ks. Piotr Skarga – obraz z sali portretowej Arcybractwa Miłosierdzia

Ks. Piotr Skarga – obraz z sali
portretowej Arcybractwa
Miłosierdzia

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję