Reklama

Z życia diecezji

11 listopada. Trwa ratowanie polskiego cmentarza w Kołomyi na Ukrainie. Akcję wrocławskiego oddziału TVP zapoczątkowała cztery lata temu Grażyna Orłowska-Sondej wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. Wtedy pomogli naszym rodakom, przekazując 6 tysięcy dolarów. Obecnie trwają prace przy ogrodzeniu 5-hektarowej nekropolii. Jednak pieniądze, jakimi dysponują, są niewystarczające. Każdy może wspomóc dzieło ratowania polskiego cmentarza. Abonenci firmy Dialog mogą zadzwonić pod numer 0 prefiks 71 kierunkowy 7 999 999 i tym samym przekazać 2 zł na ratowanie cmentarza w Kołomyi na Ukrainie.

11 listopada. Dokładnie 84 lata temu 11 listopada Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. W południe w katedrze legnickiej została odprawiona Msza Święta. Eucharystii w intencji Ojczyzny przewodniczył biskup legnicki Tadeusz Rybak. Na uroczystość zostały zaproszene m.in. organizacje religijno-patriotyczne, kompania Wojska Polskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych i policji. Po zakończeniu Mszy św. delegacje uczestników udały się przed tablicę pamięci narodowej, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano hymn Legionów Polskich. Msza Święta z katedry legnickiej była transmitowana przez Radio PLUS.
Uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyły się także m.in. w Jeleniej Górze, gdzie obchody rozpoczęły się na placu Ratuszowym, a zakończyły w Kościele Garnizonowym Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.

12 listopada. Kolejne włamanie do kościoła w Jeleniogórskiem. Tym razem złodzieje dostali się do świątyni w Biedrzychowicach koło Lubania. Ich łupem padły 4 cenne rzeźby aniołów. Złodzieje oderwali je z ołtarza głównego. Dwie z nich wpisane są do Centralnego Rejestru Zabytków. Była to pierwsza od wielu taka kradzież na terenie powiatu lubańskiego.

14 listopada. W Bolkowie powstała świetlica terapeutyczna prowadzona przez Siostry Józefitki. Docelowo Siostry planują opiekować się 50 dziećmi z rodzin potrzebujących. Będą one mogły rozwijać swoje zainteresowania, odrabiać zadania domowe, otrzymają także posiłki. W ten sposób Siostry chcą, aby dzieci pożytecznie spędzały wolny czas. Teraz ważne jest, by instytucje publiczne i sponsorzy wsparli tę inicjatywę.

15 listopada. Czy w Legnicy powstanie diecezjalny zespół młodzieżowy? Na razie organizowane są warsztaty muzyczne, podczas których zostaną wyłonieni najlepsi soliści i muzycy. Zespół ten będzie działał w ramach Diecezjalnego Centrum Młodzieży przy parafii św. Jacka w Legnicy. Chcemy, aby tworzony zespół mógł przygotowywać oprawę muzyczną podczas diecezjalnych uroczystości - powiedział ks. Sławomir Augustynowicz. Warsztaty muzyczne odbywają się w weekendy. Na pierwsze przyjechało ponad 40 osób.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: skradziono relikwie św. Brata Alberta

2021-06-11 08:25

[ TEMATY ]

Kraków

św. Brat Albert

kradzież

Graziako

Jak dowiadujemy się z Facebooka parafii i sanktuarium św. Józefa w Krakowie, skradzione zostały relikwie św. Brata Alberta.

INFORMACJA PARAFII:

CZYTAJ DALEJ

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zmarła Mama Arcybiskupa Grzegorza Rysia

2021-06-12 17:18

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

W sobotę 12 czerwca 2021 roku zmarła śp. Maria Ryś – mama ks. abp. Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję