Reklama

Rycerze szatana

Mieszkańcy Kutna są oburzeni i przerażeni aktem profanacji grobów, która miała miejsce nocą przed uroczystością Wszystkich Świętych na miejscowym cmentarzu. Wszystko wskazuje na to, iż rozbicie ponad 30 nagrobków było dziełem sporej, pałającej nienawiścią do wszystkiego, co chrześcijańskie, hordy satanistów.

Wyznawcy szatana atakują coraz śmielej i warto zadać sobie pytanie, czemu to możemy zawdzięczać. Z niepokojem zauważyć trzeba, że wrogość do Kościoła i wiary katolickiej szerzy się w województwie łódzkim tak jak w żadnym innym. Trudno jednak, by było inaczej, jeśli zważymy na fakt, iż właśnie w jego stolicy - Łodzi, ukazuje się jeden z najbardziej w Polsce wrogich Kościołowi i w ogóle religii chrześcijańskiej tygodników. Jego tytułu nie warto tu nawet przytaczać, bo wszyscy wiedzą, o jakie pismo chodzi.
Przeciw szerzeniu na jego łamach brutalnej nienawiści protestowali w grudniu 2001 r. radni powiatowi Andrzej Stachowicz i Jerzy Pawlak. W liście otwartym do Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego pisali: "W związku z nasilającymi się wulgarnymi atakami czasopisma, wymierzonymi w naszych braci Polaków, w siostry zakonne, księży, biskupów, a także wartości drogie wszystkim katolikom, prosimy o Pańską niezwłoczną interwencję. My niżej podpisani Radni Powiatu Kutnowskiego uważamy, iż pozostawienie dalej bez komentarza faktu jątrzącej działalności Redakcji, będzie poparciem dla kultury barbarzyńskiej, nie mającej nic wspólnego z tolerancją i wartościami europejskimi. Treści przekazywane w czasopiśmie godzą nie tylko w spokój społeczny, ale także w fundamentalne podstawy naszego państwa, których istotą pozostawało niezmiennie od wieków; wychowanie patriotyczne w tradycjach kultury łacińskiej oraz wynikający z ducha narodu szacunek dla wszystkich wyznań - znana szeroko w świecie tolerancja dla wszystkich ludzi odmiennie myślących".
W zakończeniu listu jego autorzy apelują: "Spodziewamy się, że Pan, Panie Prezydencie, poprze nasz protest i położy tamę ogłupianiu Polaków i podjudzaniu ich przeciw sobie".
Odpowiedzią był brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Prezydenta i kontynuacja linii programowej we wspomnianym tygodniku. Ściółka, na której mogły wzrastać wszelkie trendy i nastroje wrogie religii i bliskie satanizmowi, miała się zatem bardzo dobrze. Dodatkowego wzmocnienia doznała, gdy to władza samorządowa powiatu głosami radnych SLD "wyrzuciła" Boga ze swego powiatowego sztandaru. Nie zgodzili się oni na zapis w dewizie chorągwi słowa Bóg.
Trudno się zatem dziwić, że w takiej sytuacji dodatkowej śmiałości nabierały i rosły w siłę grupy prosatanistyczne, kwitło "rycerstwo szatana". Tolerowanie przez władze państwowe i samorządowe działań wrogich wobec wierzących ośmiela, wręcz prowokuje te grupy do aktywnych działań. Działają więc, a władze i media ich czyny przypisują "pospolitym wandalom", dla nich satanistów nie ma.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prowincjał krakowskich jezuitów: powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa

Przychodzimy z naszymi problemami i grzechami, z ufnością i miłością, aby wyrazić wdzięczność, ze skruchą przeprosić za nasze grzechy i zadośćuczynić duchowo naszą miłością za rany zadane Sercu Jezusa, Jego Kościołowi i sobie nawzajem - powiedział w piątek w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa o. dr Jarosław Paszyński. Prowincjał krakowskich jezuitów zaapelował przy tym: "Powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa". Uroczystej Mszy św. przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a zebrani na niej polscy biskupi w imieniu narodu dokonają po 100 latach odnowienia Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W krakowskiej bazylice oprócz członków Episkopatu i nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, zgromadzili się członkowie żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych, krakowskie duchowieństwo oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

Promocja Ceremoniarzy i Lektorów

2021-06-12 12:38

ks. Łukasz Romańczuk

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

Ceremoniarze wraz z ks. bp. Jackiem Kicińskim

W Kościele pw. Świętego Krzyża we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się promocja ceremoniarzy i lektorów dla parafii Archidiecezji Wrocławskiej.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński CMF. Całą uroczystość przygotował Diecezjalny Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Łukasz Piłat wraz z klerykami Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję