Reklama

Nowe rozmaitości

Premier znika

Premier nam zupełnie znikł z pola widzenia. Znak, że należałoby odpowiedzieć na trudne pytania, a ponieważ mnoży się ich coraz więcej, może się zdarzyć, że długo nie będziemy go oglądać.

Skuteczna regulacja

79 proc. medyków posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przepisuje pacjentom leki pełnopłatne zamiast refundowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 1003 polskich lekarzy przez wydawcę specjalistycznego serwisu „Medycyna Praktyczna”. Lekarze robią tak z lęku przed karą, bo przepisy są bardzo skomplikowane i niespójne. Pewnie rządowi o to właśnie chodziło.

Mąż stanu

Nasz pierwszy obywatel Bronisław Komorowski przebywał za oceanem. Ze sprawy wiz tłumaczył mu się sam prezydent Obama. Ach! Cały świat u stóp.

Prezydent zebrał burzę...

Reklama

Prezydent RP odwiedził też Akademię Wojskową West Point. Zauroczył wszystkich kadetów, którzy klaskali na jego widok. Amerykanie muszą nam zazdrościć takiego lidera.

A mieli wracać

Polacy znowu zaczęli emigrować. Dlaczego tym ludziom jest aż tak źle na naszej „zielonej wyspie”?

Media sobie, a ludzie sobie

Ludzie coraz gorzej oceniają rząd. Ośmielają się nawet twierdzić, że miłościwie nam panujący źle pracują. Gdzie nałykali się tej wrażej propagandy? Przecież w gazetach, w radiu, w telewizji i w Internecie wygląda to zupełnie inaczej.

Szukanie pracy

Odżywają poszukiwania zajęcia dla Aleksandra Kwaśniewskiego. Kim on miał już nie być? Szefem NATO, szefem MKOl-u - nawet do ONZ-etu go przymierzali. Teraz ponoć ludzie chcą, żeby był premierem. Czegóż to ci ludzie nie wymyślą.

(pr)

2012-10-08 11:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję