Reklama

Niedziela Częstochowska

Ministranci i lektorzy grali w Radomsku

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku 24 lutego odbył się regionalny etap XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. W turnieju rywalizowało 19 drużyn z 9 dekanatów regionu radomszczańskiego w kategoriach: ministrant (roczniki 2012-16), lektor młodszy (2008-11) i lektor starszy (2003-07).

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Gromadzimy się w kościele, przy ołtarzu, na zbiórkach, ale też w hali sportowej, żeby realizować pasje. To przyciąga dzieci. Każdego roku nowi ministranci chcą brać udział w turnieju – powiedział ks. Michał Sokalski, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy i współorganizator turnieju w regionie radomszczańskim. – Kiedy jechaliśmy dzisiaj do Radomska, chłopcy z mojej parafii mówili, że z emocji nie mogli spać – opowiadał.

Rozgrywki poprzedziła Msza św. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku pod przewodnictwem ks. Antoniego Arkita, dziekana regionu radomszczańskiego. Kazanie wygłosił ks. Zbigniew Wojtysek, współorganizator turnieju. Kapłan podkreślił, że w życiu duchowym, podobnie jak w piłce nożnej, potrzebny jest regularny trening. – Żeby osiągnąć cel, którym jest zbawienie, potrzeba nieustannego treningu. W Wielki Poście Pan Jezus daje nam szczególnie trzy ćwiczenia: modlitwę, post i jałmużnę – przypomniał ks. Wojtysek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Więcej w nr. 9 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 3 marca.

Wyniki:

Region radomszczański

kategoria ministrant: 1. parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, 2. parafia Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, 3. parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku

kategoria lektor młodszy: 1. parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku, 2. parafia św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy, 3. parafia św. Macieja Apostoła w Kruszynie

kategoria lektor starszy: 1. parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku, 2. parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, 3. parafia św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie

Region zawierciański

ministrant: 1. parafia NMP Królowej Polski w Zawierciu, 2. parafia św. Stanisława BM w Myszkowie

lektor młodszy: 1. parafia Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach, 2. parafia św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach, 3. parafia św. Andrzeja Boboli w Myszkowie

Reklama

lektor starszy: 1. parafia Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach, 2. parafia św. Stanisława BM w Myszkowie, 3. parafia św. Stanisława Kostki w Zawierciu

Region wieluński

ministrant: 1. parafia św. Stanisława BM w Dankowie

lektor młodszy: 1. parafia św. Stanisława BM w Dankowie

lektor starszy: 1. parafia św. Piotra w Okowach w Białej k. Wielunia

Region częstochowski

ministrant: 1. parafia św. Jacka w Borze Zapilskim, 2. parafia NMP Częstochowskiej w Łobodnie, 3. parafia Trójcy Przenajświętszej w Przystajni

lektorzy: turniej zostanie rozegrany 2 marca

2024-02-24 17:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radość w służbie

Niedziela legnicka 42/2023, str. I

[ TEMATY ]

Krzeszów

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Mury bazyliki wypełniły się uczestnikami pielgrzymki

Mury bazyliki wypełniły się uczestnikami pielgrzymki

Takie wezwanie towarzyszyło pielgrzymce Służby Liturgicznej diecezji legnickiej do sanktuarium matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Do pocysterskiego opactwa, będącego głównym sanktuarium maryjnym diecezji, 30 września przybyło ponad 300 ministrantów, lektorów, ceremoniarzy oraz zakrystianów wraz z gronem ponad 40 duszpasterzy i opiekunów.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnie pożegnanie ks. Jana Kurconia

2024-04-18 17:04

Ks. Paweł Jędrzejski

Grób księdza Jana Kurconia

Grób księdza Jana Kurconia

Przeczów: W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się ceremonia pogrzebowa ks. Jana Kurconia. W ostatniej ziemskiej drodze zmarłemu kapłanowi towarzyszyło 35 kapłanów, delegacje OSP, a także reprezentanci kół łowieckich oraz wierni parafii.

Eucharystii pogrzebowej przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny metropolity wrocławskiego. We wstępie zaznaczył, że każdy człowiek posiada swoją historię życia i taką też miał zmarły ks. Jan Kurcoń, a ponieważ posługiwał i mieszkał przez wiele lat pośród wiernych w Przeczowie, to każdy miał jakąś część swojego życia związaną z historią życia ks. Kurconia. Homilię wygłosił ks. Piotr Oleksy, obecny proboszcz przeczowskiej parafii. Zaznaczył, że uroczystość pogrzebowa jest przejściem do życia wiecznego. Podkreślił też, że dom ks. Jana był zawsze otwarty dla ludzi, chętnie ich gościł, słuchał, interesował się ich życiem i dbał o życie sakramentalne parafian. - Dziś ks. Jan niesie nam przesłanie: “Obyś nigdy nie zgubił Jezusa - mówił ks. Oleksy, podkreślając, że zmarły kapłan był miłośnikiem przyrody, kochał las i dostrzegał obecność Boga w przyrodzie.

CZYTAJ DALEJ

Na motocyklach do sanktuarium w Rokitnie

2024-04-19 19:00

[ TEMATY ]

Świebodzin

motocykliści

Zielona Góra

Rokitno

Pielgrzymka motocyklistów

Karolina Krasowska

Pielgrzymka Motocyklistów ze Świebodzina do Rokitna

Pielgrzymka Motocyklistów ze Świebodzina do Rokitna

Do udziału w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklistów do Rokitna są zaproszeni nie tylko poruszający się na motocyklach, ale także wszyscy kierowcy, rowerzyści.

W tym roku już po raz dwunasty kapłański Klub Motocyklowy God’s Guards organizuje pielgrzymkę motocyklistów do sanktuarium w Rokitnie, która rozpoczyna się tradycyjnie pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia. W imieniu organizatorów ks. Jarosław Zagozda podaje plan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję