Reklama

Niedziela Łódzka

Łódzka Akademia Seniora

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Problemem nie tylko łódzkim, ale też całej Europy jest starzejące się społeczeństwo. Ważne jest, aby ten okres w życiu przeżyć jak najlepiej, dlatego powstała Łódzka Akademia Seniora.

- Seniorzy tworzą nasze miasto, a my chcemy czerpać z ich mądrości i doświadczenia. Mądrość przychodzi z wiekiem, a życie na emeryturze może być ekscytujące i pełne wrażeń. Łódzcy seniorzy dają nam przykład, że można w każdym wieku być aktywnym – powiedziała Małgorzata Moskwa – Wodnicka, wiceprezydent miasta.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie seniorów zorganizowano w Orientarium ZOO Łódź przy ul. Konstantynowskiej 8/10, a rozpoczął je wykład prof. dr hab. n. med. Wojciecha Gruszczyńskiego „Profilaktyka problemów zdrowotnych seniorów”. - Starość nie musi, ale i nie powinna być smutna. Jeżeli zostawimy dolegliwości starcze, w sensie podeszłego wieku same sobie, bo tak wypada, to wówczas szybciej niszczą się nasze komórki i szybciej umieramy. Moje pacjentki najczęściej mówią, że dolega im samotność. Nie wymieniają objawów obniżenia nastroju, lęku, zaburzeń snu, ale właśnie samotność – podkreślił Pan Profesor. - Wielu osobom poradziłem zapisanie się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, bo lekarstwa tylko wspomagają zdrowie i stosujemy je w ostateczności, kiedy nie widzimy dla siebie lepszej perspektywy. Z problemami smutku czy przygnębienia uwarunkowanymi stresem życia codziennego, jeśli nie dajemy sobie rady, to wtedy idziemy do lekarza. Bez stresu nie ma życia – dodał prelegent.

Reklama

Dlaczego warto być aktywnym w podeszłym wieku, przekonywali słuchacze z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, dzieląc się własnym doświadczeniem, Hanna Roman, Urszula Kowalczyk, Wiesław Florczak i Piotr Załoga. - Wszyscy kiedyś będziemy seniorami i obyśmy byli nimi, bo to jest fantastyczny okres w życiu człowieka. Fundamentem wielopokoleniowego społeczeństwa są świadomi seniorzy, którzy rozumieją jak dbać o swoje zdrowie i nieustannie dążą do osobistego rozwoju. Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym gościom - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

Łódzkie instytucje edukacyjne i kulturalne przygotowały na stoiskach bogatą ofertę warsztatów i zajęć. Pierwsze spotkanie Łódzkiej Akademii Seniora zakończyło się zwiedzaniem Orientarium ZOO Łódź z przewodnikiem Piotrem Tomasikiem specjalistą do spraw edukacji, który niezwykle ciekawie opowiadał o egzotycznych zwierzętach i rybach.

2024-02-27 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Niemiecki Obóz Rasowy

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W Łodzi odbył się briefing prasowy zorganizowany przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej poświęcony inauguracji badań naukowych.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji warszawskiej

2024-05-27 08:37

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Archidiecezja Warszawska

Wojciech Łączyński/archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nowym proboszczom, z których jednego skierował do nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Mianował też nowego dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek w Konstancinie-Jeziornie.

Na uroczystości zabrakło nowego proboszcza parafii św. Tomasza, ks. Eryka Czarneckiego, który odbierze dekret w późniejszym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. w przededniu Święta UKSW

Ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczył wczoraj Mszy św. „radiowej” w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w intencji UKSW, które obchodzi w tym roku srebrny jubileusz istnienia.

Na Eucharystii zgromadziła się społeczność akademicka UKSW – władze uniwersytetu, przedstawiciele senatu uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji, studenci i doktoranci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję